Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***392***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Ptiu, bine ca s-a terminat conflicul - sper sa nu mai inceapa unul

Oli, un mare pup (la mine nu merg emoticurile), eu imi doresc un al doilea baiat, numai sa vina odata...

Alexandra - tufata, esti tare, a meritat "prietena" ta palma, nu suport altfel de prefacute, bine ca a fost sotul sincer...

Noi ne bucuram de zilele ce au mai ramas pana la plecarea sotului, suntem cam ingrijorati, se anunta iar zapada, viscol si ne este teama ca nu ajunge la timp in Bucuresti. Incercam sa dam de o ruda, poate il cazeaza cu o zi inainte de plecare (sper sa ajunga si atunci)...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Simply, cred ca nimeni n-o crede rea pe Ilinca, doar dracoasa ocazional!In rest, aprob ce-ai zis, adaugand doar ca mediul asta virtual poate fi inselator adeseori ( bine, asta ai zis-o si tu, dar mai frumos)

Alexandra, ce intamplare urata! Dar sa stii ca tot am zambit nitel, fiindca tu ai o figura solara si numai zambet si mi-e greu sa mi te-nchipui nervoasa foc.


Daaa, dracoasa, clar!

Si chiar asa, Alexandra, nu te-as fi banuit de aptitudini de-astea sportive, dar bine ca ai trosnit-o pe "madam"!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Ramona, ai rezolvat buba?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Deci....
Recunosc ca va spionai pe la 13, cand am venit acasa de la muzica, dar cum eralm cu 4 naravasi, mi-am scuipat doar in san si am zis ufff! e de bine!

Cu urechea se lasa cu antibiotic, asa cum banuiam. Ce nu stiam era ca nici Anastasia nu sta mai bine la capitolul asta. Ei nu-i dadau inca antibiotic ca abia a terminat-o cu celalat si incercam cu spalaturi de nas, antialergic si alte ape de ploaie si...vede el ce-i mai face, daca ne ducem iar in urlete acolo.
Io sper sa nu fie cazul, ca duminica avem bilete la Muzeul jucariilor. Daca si pe asta il ratam, nici vacanta de vara nu mai programez cu Anastasia asta.

Mai pe seara voi aprofunda cele scrise.


Edit: cat ii asteptam pe astia la muzica, ma tot macina: oi fi facut vreo boacana cu mesajul meu ? Da mi-am revenit repede, ca mi-am amintit ce zicea Freud(parca):nu-ti bate capu', ca orice ai face, tot gresestei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Simplyana, modul in care imi acorzi credit in continuare, in ciuda a "the dark side" pe care mi-am aratat-o, ma emotioneaza in asa masura incat nici nu pot sa exprim in cuvinte, daca mi-ai vedea mutra ai intelege ce simt, asa pot doar sa folosesc un emoticon: Iti multumesc!
Le multumesc si tufetelor care au incercat sa indulceasca pastila, sa-mi gaseasca mici circumstante atenuante, o vorba mustratoare dar calda etc. Ca la Oscaruri, multumesc si voua: Pisik, Anca, Alex_andra, Novus etc.
Le multumesc si celor care intuind ca oricum sunt in buda cu moralul dupa asa o gafa n-au mai rasucit cutitul in rana si s-au facut ca n-au vazut nimic chiar daca in sinea lor, asa cum e normal, m-au dezaprobat: Floric, Bianca, Dodo-pui etc.
Pe Anaan o admir si o invidiez in mod particular pentru capacitatea ei de a da la o parte orice urma de subiectivitate si de a taia fin, dar precis ca un bisturiu, in carne vie. A fost foarte dureros, dar corect!
Ce-mi pare rau e ca aseara, pe parcursul a mai bine de o ora, asa s-au aliniat planetele ca n-a intrat nimeni sa se sesizeze de las prima mea riposta, macar pe pm sa-mi fi spus:"tufata, sari calul, te faci de ras, esti groaznica"; normal ca responsabilitatea trebuie sa si-o poarte fiecare, dar in momente de-astea de insanity prinde bine o tragere de maneca prieteneasca, dar ferma:(. Nu s-ar mai fi lungit conflictul pe atatea pagini.
Dar una peste alta toate reactiile voastre mi-au fost de folos, m-au facut sa ma gandesc mai profund la unele chestii si sper sa se vada schimbari in prestatia mea forumistica ulterioara. Nu mai detaliez, da, ma simt de kkt si da, de data asta e pe buna dreptate, dar oi trece eu si peste starea asta si alta data sa nu va sfiiti sa-mi dati cate un shut cand vedeti ca propria-mi constiintza/ratiune doarme si naste monstri

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ilinca- Io nu stiu ce am acu de-s in faza "frazelor celebre", dar mai e una de-mi place la nebunie: "Prost sa fii, dar sa-ti revii"

Cred ca ai prins esenta... Vino, sa te tzuc.

Edit 1: E bine "revii" in contextul asta?
Edit 2(ca traim vremuri sensibile): cuvantul "prost" din zicala asta nu trebuie luat in sensul clasic al termenului. E mai degraba "om supus greselii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Cuscra, desi nu m-ai nominalizat pe nici o lista -habar nu am daca cu intentie, au ba- cred si am crezut ca, 'geaba ne spui noua ce ne spui...scuze ar trebui sa-ti ceri de la Bebe, punctual; am incercat sa te fac sa intelegi si azi dimineata (povestioara cu tilc) si aseara cind i-am scris lui Bebe "dar nu de parerea MEA de rau ai tu nevoie..."

Si nu stiu cum nu te prinzi singura; ma gindesc ca, poate, te-ai scuzat pe PM dar acuzatiile le-ai facut in public, so...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Io stiam parafraza dupa "prost sa fii, noroc sa ai": "prost sa fii, noroc ca esti!"
Oricum azi e ziua in care numa am incasat-o, inclusiv de la huzband. Am iesit sa halim ceva si-mi povestea stupefiat de doi amici de-ai nostri, sotz si sotzie, care "sunt facuti unu' pentru altul, identic de anosti, cu exact aceleasi idei si viziuni simple, asa ceva se intampla o data la un milion!" La care eu:"cum asa, ce, noi nu suntem tot asa, facuti unu' pentru altul?" La care el:"bine, noi avem multe in comun, da' si multe moduri de a vedea si a gandi lucrurile diferit, ceea ce e bine, e chiar palpitant..." si parand ca mediteaza un pic:"as innebuni sa fiu ca tine!"
Apoi in masina il intreb cand mergem si noi intr-un club, sa dansam. Zice: cand o sa aiba Phiphi 18 ani si io 40, o sa mergem impreuna". Zic eu:"pai nici 40 n-o sa sa ai..." El:"ce chestie!...Da' stii care-i partea trista din ecuatie?...TU!" :))) Apoi a zis ca eu o sa pot sta acasa sa tricotez...
Stiti cum zice fiica-mea la "pantera", dupa ce s-a chinuit de cateva ori si i-a iesit "pahera"? A ales o varianta mai usoara:"papaya"!!!


I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Cuscra, desi nu m-ai nominalizat pe nici o lista -habar nu am daca cu intentie, au ba- cred si am crezut ca, 'geaba ne spui noua ce ne spui...scuze ar trebui sa-ti ceri de la Bebe, punctual; am incercat sa te fac sa intelegi si azi dimineata (povestioara cu tilc) si aseara cind i-am scris lui Bebe "dar nu de parerea MEA de rau ai tu nevoie..."

Si nu stiu cum nu te prinzi singura; ma gindesc ca, poate, te-ai scuzat pe PM dar acuzatiile le-ai facut in public, so...


"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis






Recunosc ca n-am prins aluzia!
Pai tot exprimandu-mi regretul de 10 pagini incoace, ce am facut, nu mi-am cerut scuze? Am zis ca-mi pare rau, ca-mi cer iertare, ca n-am judecat etc. Daca trebuie si asa, nominal, nu mi-e greu: uite, bebestrumf, imi pare rau ca am reactionat total disproportionat si am raspuns la o jignire inzecit, si cu multe lovituri sub centura!
Fiindca da, imi pare rau, dar nu pot nici sa zic ca m-am turat din senin, totul era bine si frumos si m-am trezit io sa vars venin...

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Ilinca,

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput