Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***392***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Roro, sa-ti fie cu folos tratamentul! Ca functionezi asa bine intr-o ureche, dar in doua! Sanatate Anastasiei!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Aneiul cum mai e azi?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

PISIK, ce au spus rezultatele analizei?
Olishka, am uitat sa-ti spun, in legatura cu replicile alea: nu le pune la suflet, unii le zic din prostie, altii nu constientizeaza ca suna aiurea ce zic...Eu in locul tau mi-as pregati niste replici pentru a nu ma simti asa dezarmata si a ma racori nitzel (scorpia tot scorpie). La faze de genul:"eu am fost norocoasa..." as spune:"si io, tot super norocoasa, ca exact baieti imi doream!" sau as zice:"is asa de tanara ca am vreme sa fac si o fata, de nu chiar doua, sa am doua perechi baiat-fata, nu una"
Sau...ignora-i sau iarta-i, ca nu stiu ce spun!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

webfarm.ro Ina, asta este. Revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Simply, Anei tot mai are febra, nu mare (37.6,cam pe acolo) si nu e chiar in apele lui. La gradinita circula o viroza urata, saptamana asta nu-l mai duc. Eu cred ca ii "sparge" si ceva masea. Chiar, mai ies ceva masele la varsta asta?


Ilinca, ma bucur sa te "revad" cu capul pe umeri si cu dorinta de reconciliere, asta este Ilinca pe care o indragesc!

Andiaroro, sanatate!

Pisik,.Sper sa fi iesit bine analizele! Succes la luat carnetul maine!- dar tu nu aveai carnet?


Mie mi-e dor de Monnvas! Monn, unde esti?

Simply, pe cand intalneala cu Chato?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Ma bucur ca s-au mai calmat spiritele.

ILINCA, ANA, multumesc pentru grija
Analizele au iesit bine in proportie de 90%. Mi-a iesit unul din factorii de coagulare la limita inferioara, dar am inteles ca pot fi mai multe cauze, inclusiv data apropiata a chiuretajului. Bine ar fi sa fie dublate aceste teste si de unele genetice, trei la numar, dar pretul este usor prohibitiv, o sa vad pe unde scot camasa. Voi repeta analizele peste 1 luna jumate. Intre timp, am primit tratament si eu si hizband cu chestii gen vitamina C, aspenter (eu), acid folic, magne B6, carnitina (el), etc.

Oricum, fetelor, la ce grozavii am vazut si auzit acolo zau ca am fost profund recunoscatoare

OLGA, te imbartisez pentru curaj. Eu am mare mare incredere in tine, te vei descurca de minune! Cat despre rautati si comentarii, ce-ti pasa? TU esti multumita cu 2 flacai, deci...care-i intrebarea?

ANA, da, aveam carnet, pana pe 3 ianuarie cand mi l-au luat pt conducere cu 52 km peste viteza legala. Si acum trebuie sa iau examenul ca sa reduc pedeapsa de la 3 luni la 1. Si nu am invatat nimic. Dar ma bazez pe instinct si Divinitate

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Pisiiiik, vitezomano! (Vitezodoamno ar fi mai bine!)Tin pumnii maine sa-ti reduci pedeapsa - ce infractional suna!
Lasand gluma la o parte, ma bucur ca au iesit bine analizele si ca nu ai motive de ingrijorare, cel putin pe partea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Anaan, dintii de lapte sunt 20 (8 masele+ 4 canini+ 8 incisivi), noi ii avem pe toti de la 2 ani. Dar Keutului parca tocmai ii ies unii. Oricum, sa treaca febra uricioasa!

Intalnirea cu Chato s-a contramandat pe motiv de vreme rea, e prea multa zapada sa plece de-acolo doar ea cu Pogonicea, cum era planul. Ramasese sa ne semesim daca se imbunatateste situatia, dar vad ca nu, ca azi era ultima zi de "posibilitate", maine e gata vacanta. Sper sa se fi distrat pe cinste, ca zapada au avut berechet!

Pisik , asa vitezomana esti? 52 km/h PESTE viteza legala? Adica aveai suta? Ma bucur ca esti bine (macar fizic)!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna seara tuturor,

Ce fac fetele mele?! Cred ca trebuie sa va spun "La multi ani pentru 2012", nu-i asa?!

Noi suntem bine, dar separati: Victor e la bunici, noi in Bucuresti, terminati de dor...

Mami are un job nou, alt program, muuult mai ocupata! Tati e si el cu ale lui... Piciul e cel mai castigat, caci e alintat de 4 bunici indragostiti nebuneste de nepotelul lor simpatic...

Poate reusesc sa ma pun la curent cu noutatile si...va mai spun si eu cate ceva despre noi...

Ca si urgente: accident, nimic grav, am ramas fara permis - neacordare de prioritate, bunica pe ultima suta de metri...tristete, frig si dor cumplit de copil dulce...

Va pup cu drag si dor.

_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Shalom sau buna seara!
multumesc pentru cuvintele adresate si gandurile de pace, sper sa fi fost ceva cu planetele intr-adevar. Imi cer scuze ca n-am abordat si poate tacut situatia, asta e, am comis-o, iata eu sunt exemplul Mutulica; chiar azi de dimi voiam sa va propun tema: care pitic vi se potriveste din alba-ca-Zapada, insa ma gandeam ca ziceti ca pun sare pe rana.
Asa dupa ce n-am inchis un oki toata noaptea...si mi-au rasunat cuvintele in cap, am ajuns si la un rezultat:Pisigri n-ai de ce sa pleci, poate eu da, insa tu- chiar nu se merita.

Nu stiu dc o sa mai intru, chiar ma gandeam ca azi va dati PM-uri ascunse si radeti de mine, hahahah bine i-ai facut-o, ceva de genul; chiar am cautat prin capitole sa vad ce am avut de impartit eu cu Shasa, ca sa ma luminez, insa Pocahontas a castigat, si fi-mea s-a uitat la desene la calc.
Insa acum am alta problema, la care o voi ruga pe PIsik dc vrea si poate, sa-mi dea niste detalii de "patania ei", prin PM, caci va trebui sa fac si eu acelasi lucru, din pacate, asta este solutia.
Rezultatul este ca sunt insarcinata, 2 teste au confirmat asta, sunt distrusa, am vb cu dr mea si a zis ca peste o sapt ma asteapta la consult, insa nu e de bine deloc.
Acum m-am mai consultat si cu alt dr prin tel, pe forum am vazut niste experinete asemanatoare, dar pe riscul lor, majoritatea a iesit ok, insa nu stiu dc as putea risca cu asa ceva, sa nasc un handicapat...horror ce sa mai.9 luni s astai cu morcovii si familia de iepuri.

Nu vreau sa ma compatimiti, nu m-am destainuit ca sa atrag mila, si sa schimb in favoarea mea subiectul, nu, pur si simplu am simtit sa scriu ceva si poate de tot.
Va multumesc ca m-ati suportat, sper ca nu v-am suparat ff tare si chiar m-ati iertat si desigur nu o sa-mi simtiti lipsa,de aceea va doresc tot binele din lume si multa sanatate.
Poate ca o sa mai intru sa va citesc din umbra, cum mai fac si alte fete...ca sigur mereu ai ceva de invatat, povesti de ascultat si sfaturi. VA multumesc inca o data.



www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput