HAI ADRIANA - Delfinasi de iulie-august 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

bumblebee fazele astea ma "supara" si pe mine

eu deja m-am oferit sa o aduc pe Paula la MI

Ochidut - goji - am sa iau si eu, cam ce cantitate ii dai?




1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare dragelor...

am avut o seara de cosmar... Eric cu 40.2 febra, bagat 1 novocalmin, febra n-a prea scazut, dat Nurofen, asteptat...trecut la impachetari...abia apoi, dupa nu mai stiu cat timp, a scazut...buuun...am incercat sa-i dau sa manance...ca doar lichide a acceptat ieri...si putine paste cu branza...n-a vrut mancare, a luat o gura d esana cu painica si si-a facut greata, a vomat tot ce avea in stomac...apoi a inceput sa urle ca din gura de sarpe ca-l doare stomacu...credeti-ma ca am luat-o razna... nu stiam ce sa-i fac...nu l-am vazut in viata mea asa chinuit de durere...am zis ca mergem la urgente...i-am dat niste Debridat si l-am chemat repede pe vecinul nostru, medicul...l-a palpat, l-a ascultat...nimic deosebit...dar al meu continua sa urle si sa se zvarcoleasca...a transpirat la greu, era leoarca...mi-a zis sa-i pun un prosop cald pe burtica...apoi bietuls-a mai linsitit si a adormit aproape instant dupa episodul asta....am murit si-am inviat...

de dimi avea doar 37.1-37.2, desi nu-i dadusem nimic peste noapte...abia acu la 12.30, i-am dat niste Panadol, ca avea 38.3 si cum s-a culcat deja, mi-era teama sa nu-i creasca iar mai mult...

i-am facut un exudat faringian de dimi, am adus de la synevo recipient steril cu mediu...vineri avem rez...

Filip e ok, fara febra, putina tuse...ceva muci transparenti, nesemnificativi...macar el e ok...


n-am reusit sa mai citesc...nu stiu ce mai afceti...sper sa-mi revin curand din toata nebunia ...


*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eladeea,Doamne,e innebunitor.
mai ales cand incerci sa faci tot si vezi ca rezultatele lipsesc.

a reusit si strum sa elimine un fecalom de 10 cm.simt ca o iau razna.
trebuie sa fac alta dieta.
nu mai stiu.
sincer.
pufescule, pe unde esti???????????
da-mi ceva cu ierburi,samburi,radacini orice, numai sa nu se chinuie asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Andreea, ce noapte!!! Dar ce ar fi putut sa il deranjeze asa la burtica, ca doar nu a mancat nimic!!! Doamne ajuta!!!

Oana, nu vin fara Cosmin. Si cand zic asta, nu o zic din dragoste, ci la faptul ca sunt doar eu sa alerg dupa Raul...si nu fac fata. Ar mai fi o varianta , sa vin singura, dar atunci nu are sens, ca noi mergem sa si socializeze copii!!!
Draga de Larisa cum a simtit ea ca nu te simti bine!!! Si Raul vine la mine cand ma fac ca plang si imi da pusi, dar in sec 2, a zbughit-o la joaca...

Oana, bine...te iau consultant!!!

Vai ce frig a fost afara azi!!! Si am avut de umblat prin oras si apoi am fost cu fetele (Oana si Ramo) la o cafenea!! Am inghetat de tot. Poate de aceea sunt si mai nervoasa...

Elena, vai!!! Mi s-a facut si mie frig automat cand am citit ce temp aveti in casa...Cum sunteti? Nu puteti face nimic pe moment sa rezolvati acoperisul ala?




Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze iarna 2011-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:


buna ziua mamici dragi!!!
noi suntem bine, iesim zilnic afara chiar daca e frig, ne trantim in zapada, alergam caini, pisici prin jurul blocului, la pranz ne facem siesta, papam, mai facem la oala, mai pe langa oala, mai scoatem 2 prune degerate din gura, dar nu mai mult si cam atat!
crissteo ce faceti??? cum e albert???
btz, ce faci?? ce mai face bunicul tau??? paulica ce face?? mai trage din suzeta???si-a reluat obiceiul???
adriana mai ai un pic, ma gandesc la tine sa stii si iti tin pumnii
crissy, ma innebunesti cu preparatele tale, asa imi faci o pofta
dorim sanatate delfinasilor bolnaviori si cate un

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Hola, fetelor !

Noi am scapat de cistografie si alte alea ! Nu are reflux, Slava Domnului! Intr-adevar nu elimina tot pipi din vezica dar asta cu timpul si cu rabdare cica se rezolva. Ne-a dat homeopate si magneziu cu vitamine B si inca o chestie de la childlife-pure DHA. Trebuie sa bem muuuuulta apa, continuam cu tzitzi si sa revenim la control in 2 luni !

Eladea, pupam pe puiutzul tau cel mare?! Oare ce o fi avand?!

Si pe mine ma ia groaza cand ma gandesc la ce o sa manance la cresa....

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

histamina am dat pe mail. Din ce inteleg eu despre megacolon singura solutie este schimbarea totala a dietei (nu zic vegetarian total ca sa nu ma linsezi :) ), altfel remediile il ajuta doar pe moment.Scoate-i lactatele pt inceput, da-i lapte praf fara lactoza dac nu vrei sa il treci pe LV(lapte vegetal :) )...ar trebui sa il ajute desi si cazeina e puternic pro constipanta nu doar lactoza.Problema cu schimbarea dietei este ca si voi trebuie sa schimbati o data cu el,invata doar prin imitare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

hai ca am revenit!
eladeea, doamne ce mai noapte ati avut...va doresc sanatate si bine ca e filip ok!
crispro, felicitari pt dantura completa a lui vladut si felicitari pt ca ai fost o nasica tare scumpa si frumusica foc!

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Buna fete dragi!

Paula, pai singura solutie cu acoperisul este sa-l izolam cu vata de ticla (in podul casei) dar nu ne tin finantele acum. Speram sa mai creasca temperaturile astea ca e destul de greu de indurat...noroc ca raducu se misca in continuu si f. rar i se racesc manutele, eu am mainile si picioarele reci tot timpul .

Azi noapte ne-a inghetat o parte din teava care duce apa la bucatarie, asa ca nu avem apa decat la baie. Spal vasele la baie mi se pare ireal...

Si azi e si mai "tare" temperatura in sufragerie, am 12 grade

Imi vine sa ma urc pe pereti...poate ma mai incalzesc

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

multam fain de tot pufi.
am spus, nu am cum sa scot proteinele animale ca nu mai am de unde sa fac calculul proteic pt malabsorbtie.
de unde scot 21 de gr de proteine, in max 10 lingurite de papa??????????iar isi consuma rezervele d eproteine din muschi?iar ajung in reanimare?
suntem la limita amandoi.facem cu schimbul,unul se trezeste maxim la 2 ore sa-i dea de mancare,celalat face biberoanele.

ii voi upgrada dieta.
crezi ca daca i-ar fi bine numai cu plante, nu as face?
sunt in stare pt el sa fac ocolul Pamantului pe jos.
stiu ca nu ii e bine.
am mers pana acolo incat mananc eu ce ar trebui el,sa ii dau prin lapte,desi acele chestii eu nu am voie sa le mananc.
s-a autointarcat. bun, ma scol noapte si ii dau atunci,daca ziua nu vrea.
efectiv nu mai pot.

Mergi la inceput