Si pinguinilor le ceapa cu sare (12)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Julia, visul meu era sa am 3 copii, 2 baieti si o fata.
Radu, Tudor si Silvia.
N-o fost sa fie.

Mai sunt pe aici din cand in cand, da' nu sunt asa vesela.
Astept sa-mi treaca morocaneala.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

si eu sunt in zona astazi. observ ac s-au subtiat randurile aici, dar nu-i bai, viata merge inainte ptr fiecare.
Ioana, sanatate copilei.

astazi am fost responsabila cu asistenta tehnica, Luiza mea a facut o prajiturica cu mere, e deja gata coapta. sotul curata bucataria, apoi prepara salata si la masa in curand.

Viviana, rabdare iti doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

eu ma dezghet
am fost afara, in zapada si mi-au inghetat picioarele. ninge de 3 zile si cica si maine va mai ninge, e nebunieeeee
sanatate celor ciocniti de boli

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ninge de rupe,gasca se distreaza la dat la lopata....si la deszapezit masinile..am iesit si eu la o tura de lopata,facem cu schimbul...fiica-mea se arunca in troiene,unul din prieteni o ia de acolo...iar se arunca..veselie mare.Au scos baietii un resou conectat la priza unuia de la parter si beau vin fiert, fac glume si dau la lopata...sa elibereze strazile din cartier..ca cei care ar trebui sa se ocupe de asta.....stau la caldura.
Am urcat sa le mai duc baietilor niste tuica fiarta cu piper......poate elibereaza drumul pana la oras........


Io am inotat cu masina pana la Kf.....am refacut stocurile..sa vad daca dimineata mai pot iesi ca suntem in cartier de ala de la marginea padurii....

Da` e frumos......iarna adevarata...
Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Si la noi e frig rau, dar nu e pic de zapada,nimic- nimic.Ma tem sa indraznesc macar sa-mi doresc sa prindem si noi un piculet de iarna veritabila,frumoasa... Macar pentru copii, asa, ca eu n-as avea curaj sa ies cu burtoiul la o bulgareala, ca ma rostogolesc curand, asa sferiforma sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Si la noi e frig rau, dar nu e pic de zapada,nimic- nimic.Ma tem sa indraznesc macar sa-mi doresc sa prindem si noi un piculet de iarna veritabila,frumoasa... Macar pentru copii, asa, ca eu n-as avea curaj sa ies cu burtoiul la o bulgareala, ca ma rostogolesc curand, asa sferiforma sunt!


pe de o parte e superb, e nebunie....pe de alta, se circula infiorator, DN paralizate, starzi la fel. acum 1 sapt, cand a fost iar ninsoare, dar nu asa de multa, imagineaza-ti ca la marketurile din zona mea nu se facuse aprovizionarea. a fost o intrega aventura sa caut lapte si oua
va pun niste foto, pt cine are cont pe FB
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2966908365676&set=a.1203631044845.2031490.1050660052&type=3&theater

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

eumada si ema, sunt invidioasa pe voi. barbatul zice ca merge sa presara ceva faina in curte sa avem si noi zapada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

eumada si ema, sunt invidioasa pe voi. barbatul zice ca merge sa presara ceva faina in curte sa avem si noi zapada.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



sa vezi invidie pe mine cand va incepe sa se topeasca si se va face mocirla cat casa

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Si noi raportam zapada si ger, dar deh, aici nu e minune mare. Fata de anii trecuti e parfum. La noi nu se face mocirla ca nu se arunca sare pe drumuri, nici drumurile nu paralizeaza ca aici e obisnuita lumea cu zapada. Nici plugurile nu ies pana nu se opreste ninsoarea, asa ca se circula pe zapada. Cauciucurile de iarna sunt speciale si obligatorii din noiembrie pana in aprilie. Am venit joi spre casa pe o ninsoare de mi-era frica...dar autobusul a mers super, soferi cu sange rece.

Azi noapte a fost cel mai frig, -20 grade. Am pus pe blog fotografii cu iarna la malul marii, la -15 grade cat au fost ieri la pranz.

Acum plec inapoi la scoala si la bacteriile mele. Saptamana care vine e a lui Staphilococcus aureus, ne distram nu gluma .

Sa aveti numai bine, mai trec eu cand am o gaura in program!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

eumada si ema, sunt invidioasa pe voi. barbatul zice ca merge sa presara ceva faina in curte sa avem si noi zapada.




sa vezi invidie pe mine cand va incepe sa se topeasca si se va face mocirla cat casa

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail


o, da. asta e cea mai naspha parte a iernii. acum doi ani am fost in RO ca murise socrul si era o vreme cam ca acuma. tin minte ca am mers intr-o zi la piata si nu stiam pe unde sa trec de balti mari ce erau pe strazi.

mihaela, bafta cu scoala. mai circula vaporul daca e asa frig?

Mergi la inceput