Si pinguinilor le ceapa cu sare (12)

Si pinguinilor le ceapa cu sare (12) | Autor: Androix

Link direct la acest mesaj

De unde venim


www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Sigur asta ai vrut sa scrii ? :)) Daca da, e cool, ceapa ca verb nu mi-a trecut prin minte inca, desi si mie imi ceapa des, mai ales la o ciorba de fasole sau ceva cu boabe, ma rog!

Daca a iesit din greseala, e si mai cool, las-o asa cum a cazut! sigur n-o sa uit capitolul asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ha,ha,ha ...chiar ca e simpatic titlul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Sigur asta ai vrut sa scrii ? :)) Daca da, e cool, ceapa ca verb nu mi-a trecut prin minte inca, desi si mie imi ceapa des, mai ales la o ciorba de fasole sau ceva cu boabe, ma rog!

Daca a iesit din greseala, e si mai cool, las-o asa cum a cazut! sigur n-o sa uit capitolul asta!


Nu asta am vrut sa scriu. Eram in graba sa fug sa iau copiii de la gradinita. Nu mai editez ca a iesit mult mai hazliu decat mi-am dorit.

Julia, nu am schimbat calculatorul, as fi vrut eu. Mi-au reinstalat windowsul ca a crapat dupa ce s-a tarat ca o rasnita mult timp in care eu nu m-am putut lipsi de el ca sa-l trimit la reparat. Macar de aveam timp si minte sa le salvez atunci cand am vazut ca scartaie, dar nici prin cap nu mi-a trecut ca e windosul de vina, eu credeam ca am hardul rpea plin si m-am pus sa trec pozele pe hardul extern si ma minunam ca nu se vede nicio imnunatatire a situatiei. Asta e, le fac eu la loc. Timp de net sa fie

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Pai sa ne ceapa atunci! Cu sare!

Buflea, la noi e mama...si zau ca papa ei e mai buna cateodata ca a mea. Chiar si un ceai facut de ea are alt gust, gustul acela al copilariei....

Super haios titlul Androix.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Uuups Androix, te facusi si tu cu semn rosu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Androix.....ti-ai pus rosu ca sa nu te deochi???
titulul este....super tare

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

ciorba de fasole cine o da? ceapa am inteles, vine de la soacra lui buflea. pardon din garajul lui buflea.

Androix, ptiu sa nu te deochi.

dupa amiaza am fost prin oras cu copila. vroia niste ghete, care pana la urma au fost bluze si pantaloni scurti. eu m-am ales cu o rochita de vara. fiim'io sa tavalit pe jos de ras cand ma vazut imbracata acasa.
in concluzie cred ca n-am s-o port niciodata. parca nici nu mi se potriveste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Kari, sigur nu se tavalea ca sa te indoiesti si sa i-o lasi ei?

Androix - esti mama limbii romane! Da'mi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Buflea, fa-i sotului o ciorba de ceapa, sa vedem cu ce mai iese la inaintare socrella.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Kari, tocmai am scos din cuptor praji . Abia astept sa o mancam maine...am facut-o de azi ca maine vreau sa fac mancare inainte sa plec si nu mai apucam si prajitura...dar pare super-delicioasa.

Revin cu impresii de gust.

Mergi la inceput