Si pinguinilor le ceapa cu sare (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Neata!

Frate, deci imi vine sa dua cu el de pamant sa stiu o treaba!
Si cu el impreuna si pe domu care e atat de delicat incat se simte jignit ca-i spun sa sune la reparator si sa-i bata obrazul
Ati inteles, sunt iar pe laptopu mititel.

Da, mi-am pus triunghi rosu in kept ca sa nu ma deoki. M-am racorit si inca sunt convinsa ca am dreptate.

Intrasem sa va intreb daca nu va ceapa sau care e faza de nu mai scrieti dar uite ca ati scris, m-am linistit, deci va ceapa cu sare
Ma pregatesc pentru o zi la soacra-mea, la masa asa ca aveam nevoie de putin avant.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Androix, ia ceapa cu sare la soacra. adika fara sare.

mihaela, pofta buna. deci este quark la voi?

Ioana, feciorasul radea de mine, nu fata.

am framantat un pui de cozonac, copilasul cel mare vrea ceva cu nuca. zapada deja a trecut asa cum a venit, doar gerul mai persista inca.
ne pregatim ptr runda a doua de remi si sper sa-i bat si eu macar o data pe coechipieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Kari excelenta a fost! Am mancat doar doua felii ca am plecat de acasa si acum imi pare rau ca nu am luat cu mine :).

Cred ca ceea ce se numeste kvarg la noi e quark-ul de care spui tu. E branza de vaci dar ca o pasta. Oricum a mers de minune.
Suedezii au imprumutat multe din bucataria germana, inclusiv korv (wurst).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Kari - oooops, am citit pe langa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Androix...felicitari pt.triunghi, pe asa vreme geroasa.e bine ca-l ai

va pupez



38+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Lady, felicitari pentru fetita, n-am apucat sa-ti spun pana acum .
sa va traiasca printesele, sa va bucurati sanatosi alaturi de ele.
si acu zic si eu : n-ar fi cazul sa-ti schimbi statusul la semnatura mesajelor ? eu te vad in continuare cu burtica, in 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Lady, felicitari pentru bebelusa!! Sa ne anunti cu un link, cand ai nervi sa ne povestesti cum a fost!

Eu abia de-acum intru in temeri si indoieli...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Lady, .

Julia, hai ca mai e putin. curaj



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

brrrrrr...ce frigut eeeeeeeeeeebine ai revenit acasuta Lady
Julia...si eu care ma gandeam ca la primul si unerori si la al 2 lea apar temerile si indoielile. tare mi-ar place sa-mi spui ce simti, cum te simti

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hop si eu ... am racit. Nu stiu unde, dar m-am trezit de dimineata cu mancarime din aia enervanta pe gat, nasul fonfait si o lene de zile mari. Si e abea Luni ...apropo, cum se spune "abea" sau "abia" ?

Sambata am fost la petrecerea romaneasca cu scopuri caritabile - a fost atat de frumos, am dansat atat de mult incat am plecat de acolo la ora 1:00 A.M. De dansat am dansat eu si fata, barbatii familie, bai frate, parca ii lipise cineva cu prenandez de scaun ...n-a vrut nici unul sa se ridice de acolo, barbatul ca barbatul ca stiam ce am la usa, dar cum sa fac sa-l invat pe fi-meu sa danseze ... n-a vrut sub nici o forma ca cica "el stie sa danseze, de ce sa le arate si altora"

Duminica am fost la patinuar - fi-meu ca castigat si a bagat si 2 goluri, drept recompensa i-am cumparat crosa de hockey ca pana acum juca cu una inchiriata. Dupa amiaza, cam cu inima indoita, am fost iar la ski - am ajuns acolo la 16:00 si a fost BESTIAL - am stat pana la ora 20:00 si as mai fi stat daca nu aveau piticii scoala a doua zi. Aseara nu aveam nimic in gat si nici o raceala la orizont. Dupa ce i-am culcat pe pitici m-am uitat la SAG Awards - ciste premii din astea americanesti de filme inainte de Oscaruri si am vazut ca a castigat "The Help" ... nu stiu daca sunteti interesate dar filmul asta ruleaza si in Romania, se numeste "Culoarea sentimentelor" si este intr-adevar foarte bun. Eu am citit si cartea care este absolut bestiala .

Mergi la inceput