Si pinguinilor le ceapa cu sare (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

"abia" si "patinoar" (nu dati cu chietre, unul e raspuns si al doilea bonus )


sanatate si sa treaca gatu' repede!


Lady, sa-ti traiasca puiul mic, sa aiba mult noroc si fericire, alaturi de surioara ei si bineinteles alaturi de voi! refacere cat mai rapida!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

sanatate buflea...eu mananc lamaie cu miere cand am "cuie in gat" si are efect rapid si garantat, la mine


mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

ema, lamaia are mai mult acid citric (ataca smaltul dintilor) decat Vitamina C. Vitamina C multa gasesti in kiwi si in frunze de patrunjel.

buflea sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

buflea, sanatate.

ma duc la scutece, ca maine am in program de pescuit moluste. acuma sa vedem ce prind, ca momeala n-am decat ptr peste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

faina inventie comanda on-line la taxiuri acum stau si-astept forumind sa treaca cele 10 minute pana cand ajunge masina in zona mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Deci telefonul e deja depasit.

Sanatate pentru toata lumea racita! Sa nu zic o vorba mare da ma si mir cu nu s-a lipit nimic de mine.

Crapa pietricelele pe-afara. Imi trozneste portiera cand o deschid ma astept din clipa in clipa sa se sparga ca o bucata de sticla.

Lady, bine ai venit acasa cu fata. Am vrut sa-ti zic si pe FB nu stiu cu care din voi doi seamana, da sigur seamana cu sor-sa!
Si cu ocazia asta mi-am amintit primele mele vorbe despre fi-mea: ce frumoasa e! Seamana cu Filip doar ca e frumoasa! Filip iesise cu capul tuguiat si cu nasul mare, asta era roz si pufoasa.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Mie mi-au acceptat de doua ori comanda pe net la taxi si apoi au refuzat...cica la vapor nu asteapta. Dar la vapor m-au asteptat primele doua dati...ce sa mai inteleg? Cred ca al meu are pile, pe el il asteapta mereu la aeroport.

Si degeaba ii sun la tf. ca la fel imi spun...cica sa ii sun cand sunt in port, la 12 noaptea...uooof, ca numai de stat dupa taxiuri imi arde mie, dar asta ma asteapta joi...

Ce persoana importanta m-am simtit can mi-am vazut numele scris pe tablitza .

Toate bune, aici e ger de crapa pietrele, noroc cu zapada si cu soare ca mai invioreaza atmosfera. Si ziua care se lungeste pe zi ce trece...mai e putin si e primavara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

fete multumesc mult!

cum pot..intru si dau cu subsemnatu', nu spuse Buflea ca ea asteapta vesti aici?

acu-s in reparatii genetice, da'-mi revin io

Julia, curaj!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Azi, ma cepesc si eu cu voi.

Stiu ca e marti da' nu am apucat sa va zic de we.
Celcesforaie nu ne-a mai parasit.
Intr-un elan de "ma-ntorc acasa la fetele mele", a lasat masina si s-a suit in tren la ora 14 si a coborat la 22.
Drumul trebuia sa fie de 2h 46 minute.

Asa ca am petrecut un family weekend cu multi musafiri, vin fiert si sushi din belsug.

Luni a plecat din nou si ne-a anuntat ca a gasit bateria masinii inghetata bocna.

Sambata ce vine vom merge noi, fetele, la el.


Lady, ce bine ca esti acasa!

Buflea, abia astept sa vad daca iese la vot culoarea sentimentelor. Acum eu citesc Libertate. E foarte misto. E si putin psihologica, exact cum imi place mie.


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela
Julia...si eu care ma gandeam ca la primul si unerori si la al 2 lea apar temerile si indoielile. tare mi-ar place sa-mi spui ce simti, cum te simti



Am sentimente foarte diverse, nici nu stiu pe seama a ce sa le pun. Nu ma tem de nastere, efectiv, pentru ca stiu cum sa respir, am un prag al durerii foarte ridicat, nu urlu la durere, stiu ca e de scurta durata si sunt pregatita sa ii fac fata.

Ma afecteaza mai mult partea asta de necunoscut,careia trebuie sa-i fac fata, eventuale probleme cu mine la nastere, ma mai bantuie si gandul mortii, care ar fi o tragedie pentru copiii mei, asa mici... Stiu ca, teoretic, e un gand egoist - mama e cea mai importanta pentru copii atat cat e in viata, cat e prezenta, locul ei poate fi ocupat de alta persoana, chiar in caz de deces.

Aseara am iesit putin sa ma plimb, fara sa le spun copiilor, care se jucau, erau captati de altceva. Dupa 20 min am revenit si mezina( de 1,5 ani, varsta la care nu ar intelege rational nicicum explicarea absentei mele temporare, chiar de catre mine) era in hohote de plans in bratele lu' tat-su, m-a strans de gat ca si cand as fi lipsit o saptamana, si toata noaptea, fara exagerare, a suspinat in somn! S-a trezit de nenumarate ori, doar ca sa verifice daca sunt aproape, dupa care se lipea strans de mine si atipea iarasi...
Asta ma doare, faptul ca voi lipsi putin de langa ei - PUTIN pentru mine, insa copilul nu intelege scurgerea timpului, nu stie diferenta intre 5 minute si 2 zile, ci simte doar absenta.
Mama ar fi vrut sa vina la noi, insa e in varsta si drumurile sunt cum sunt in Romania, a speriat-o gerul, zapada, asa ca nu mi-am aratat disperarea, as fi invinovatit-o mai mult, daca as fi insistat sa vina...no matter what.
Sper sa se descurce sotul meu, incerc sa nu raman internata nici prea mult, poate ma lasa mai repede acasa, de-o fi ok.
Caut solutii, ma invart ca hamsterul pe roata si ca leu-n cusca si nu vad o iesire, nu una excelenta, mai ales pentru copii.

Mergi la inceput