Si pinguinilor le ceapa cu sare (12)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Un martisor virtual si de la noi.....
Da`,de acord ca ziceau ca se va termina cu bolile astea dar de cand curentul de nevaccinare......mai pe romaneste ,mamele nnu-si mai vaccineaza copiii..deja au inceput sa se vada efectele...din ce in ce mai multe cazuri.....de boala si cu tulpini corcite din cele existente in vaccinuri cu cele salbatice.

Ma ia groaza ca sunt altele eradicate dar,din cauza circulatiei oamenilor din toata lumea in toata lumea,vor reaparea....

Doamne fereste.......cu atatea mutatii.....
Eu era sa ajung in coma de la rubeola facuta la 23 de ani,asa ca....

Ma duc sa ma uit la Harry Ptter si sa ma pregatesc sufleteste pentru o zi maine de nebuneala........ma relaxez si va doresc si voua o seara placuta.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Barbata-meu insista sa mergem la WA DC ca cica sa le faca educatie copiilor ... BS, ce educatie istorico-politica nene la 7 ani ? Mai bine am merge la Disney ca acum e varsta potrivita ...nu si nu, ca el vrea sa-i duca la Capitoliu - sa vad eu cum le explica el lor ce e aia Capitoliu si ce se intampla acolo ... ca despre Casa Alba stiu tot si anume - ca acolo doarme Obama.

Oricum nu ai cu cine sa te intelegi ...asa ca mergem la WA - bai nene, barbata-meu care niciodata nu se baga in planurile de vacanta, acum, vazand ca eu tratez problema cu indiferenta, s-a apucat, a facut research pe net, a gasit hotel, a facut rezervare la tur, stie unde mancam ... deci se poate cand ii arde lui buza.
Sincer, sunt un car de nervi de cand a facut rezervarea - daca ii intra ceva in cap, parca e drogat nene - nu mai asculta nici un alt fel de argument, nici o alta varianta. N-am niciun chef sa imi iau o zi din concediu aiurea, sa stau in masina 5 ore pana acolo, sa dorm 2 nopti in buricul WA, sa imi petrec weekendul prin memoriale si tururi pe care le-am mai vazut si sa ma cheltui si o gramada de bani cu 2 copii dupa mine care n-o sa inteleaga nimic din excursia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Fetelor, e asa un aer primavartic afara ca as risca sa scot florile pe pervaz. Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo gasca vesela de pe ghetar

Ioana, e prea repede sa scoti florile afara. noaptea inca e frig si poate chiar sa mai inghete.

astazi in sfarsit sunt mai bine, dupa cateva zile cu dureri. bleah, m-am saturat. vreau sa-mi fac transplant de cap. data trecuta cand am fost aveau numai de rinocer, asa ca am zis sa astept la tura urmatoare. acuma probabil au bagat de elefant.

Lady, ce face bebelina?

Julia, a venit bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si la noi e primavara ...dar eu tot am fost la ski duminica. Pentru ca mi-am cumparat in Noiembrie o gramada de bilete de ski, mai ieftine desigur, pe care acum trebuie sa le consum - asa ca, sunt dispusa sa skiez si pe iarba numai sa tina astia lifturile deschise.

In alta ordine de idei, fi-meu a manacat super bataie la meci, la hockey si sambata si duminica ... sambata i-au batut "portocalii" cu 6-5 si duminica MUCI i-au facut "verzii' cu 14-3. Vreau sa va spun ca timp de o ora au bagat aia in disperare goluri in poarta lor ...a iesit de pe ring plangand - ca au fost trisati, ca arbitrul a tinut cu aia ...aiurea, aia dadeau pase, aveau scheme de joc, astia ai nostri nimic, alergeau la oile la gramada dupa puck-ul ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Multam Kari. Intre timp m-am descurajat uitandu-ma la termometru noaptea, cand inca sunt cu - gradele. Dar tare sunt nerabdatoare sa le vad revenind la viata! Ca sa ma zgarmene mai tare, s-a intamplat sa ajung la o sera.

Kari, ce sa zic, iti doresc sa te simti mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld



Julia, a venit bebe?


Duminica dimineata am nascut natural, la 41 saptamani, un motan de 4110 g, Richard. Suntem deja acasa, la cerere, dupa 24 de ore de monitorizare. Mai scriu eu, dupa ce ne revenim si ne prindem cum se mananca viata condimentata cu 4 pitici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Uraaaa! Bine ai venit Richard!
Julia, multa putere si rabdare iti doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Julia, refacere cat mai rapida! sa va traiasca motanelul (si ceilalti pisoiasi pe langa el), sa aiba mult-mult noroc si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Citat:
citat din mesajul lui kariguld



Julia, a venit bebe?


Duminica dimineata am nascut natural, la 41 saptamani, un motan de 4110 g, Richard. Suntem deja acasa, la cerere, dupa 24 de ore de monitorizare. Mai scriu eu, dupa ce ne revenim si ne prindem cum se mananca viata condimentata cu 4 pitici.




wow!!!! super. cool!!!! sa va traiasca motanelul Richard. refecare rapida iti doresc

Mergi la inceput