Si pinguinilor le ceapa cu sare (12)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Iooooooooo, iooooo, io ma uit la Dr. House...e super cool nea' omu'!!

Ma mai uit si la Dr.Grey..si la Mentalistul, Dexter, Fringe, Vampire Diaries...si multe altele.Acu' mai putin-lipsa timp!

Mai stie cineva ceva de Julia?

Em-sanatate!

Mada-sunt sigura ca vei gasi cea mai buna solutie

Ce-o mai face Tanti?Mai tine cineva legatura cu ea?

Va pupez...aveti grija de voi-cu racelile!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Eu stiu de Julia :)) . Inca-s ou Kinder cu surprize, mai am 10 zile pana la DPN, daca merge dupa regula, nasc abia peste vreo 2 sapt, ca pe toti i-am transportat la spital la 40+ o zi, doua.

Ma pregatesc intens pt travaliu, spal, fac curatenie, intind rufe, ma mai intind pe-aici, ca nu cumva sa ma prinda nasterea neantrenata si prea odihnita... :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Azi si maine am examenul practic la microbiologie, sambata examenul teoretic si e we in care nu pot pleca acasa .

Profa ne trimite un email in legatura cu examenul practic: "aveti voie sa aduceti cu voi cursuri, carti, compendiul de laborator, in fine...orice credeti ca va poate folosi la examen. Totusi nu aveti voie sa aduceti cu voi un asistent sau sa sunati un prieten...". :)))

Alte noutati in afara de zapada si viscol nu mai am. Take care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

bau
m-am intors mucoasa si super obosita. dar a fost bine, daca pana acum o luna ma rugam sa ninga, acum ma rog sa nu mai ninga!!!!! atata ninsoare si zapada n-am vazut de cand sunt...dar e superb, brazii incarcati de zapada, totul e alb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo

Julia, asadar bagi antrenamente pe ultima suta?

am avut si noi zapada, dar conform regulilor nemtesti, lucrurile placute dureaza putin, azi deja s-a topit.

mihaela, bafta sa ai

cred ca Tanti e bine. adica stiu sigur ca e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sa dau si eu un raport scurt.

Am fost sambata la masa vegetariana - mancarea a fost interesanta spre oribila. La aperitive am servit niste andive umplute cu o pasta de semninte - aceptabila dar nesarata. Apoi fasolea mea batuta (cu sare) care a fost cea mai buna si care s-a mancat TOATA - sic!
A urmat apoi o supa - groaznica ... era facuta din tot felul de semninte, nu avea sare si avea un gust de cauciuc ars.
Dupa s-a servit o farfurie cu o pasta de dovleac, salata de papadie si asparagus inabusit ...cel mai bun a fost asparagusul pe care evident, am mai pus sare .
Desert - salata de fructe si niste fursecuri cu fructe si fara zahar (numai zaharul din fructe).

Cand am ajuns acasa, ne-am pus iar pe mancat - mamaliga cu varza calita la cuptor - miam, miam, miam

Interesant este ca numai eu m-am desfundat, ca sa spun asa elegant ... m-a apucat acolo in deplasare si am mai continuat acasa cu 2 sedinte. Am doua explicatii :

1. Ori eu am mancat cel mai mult
2. Ori aveam matzul cel mai plin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Mihaela, bafta!
Kari, daca tineti legatura trimite-i o salutare de la pinguina subsemnata, please.
Buflea, poate nu trebuie considerata ad literam golirea de matz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

My Ladfu, cuminte trebuie sa fie si Micaela si Ayanna de vreme ce te poti uita la seriale . Bravo lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Azi am stat cu ochii numai pe poze. Avem foarte multe ca eu sunt maniaca si vrem sa le scriem pe DVD, ca sa nu le pierdem daca mai avem probleme cu compul. Cu ocazia asta am mai revazut oameni si locuri dragi si sunt un pic nostalgica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Mai, s-a inchis topicul si sunt eu singura tutta care mai scrie in gol? Sau ati fugit toate la sushi cu ceapa?

Mergi la inceput