Si pinguinilor le ceapa cu sare (12)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

am reusit si-am racit....vreo 4 zile m-a usturat gatul tareeeee iar acu incepe timid nasul sa curga. asa ma inervezaaaaaa, mama mama, nu putea sa treaca iarna fara sa racesc?!
kari....n-ai idee ce e pe aci, Buzau si Focsani e jale, sate complet ingropate in nameti, oameni blocati in case (sper sa nu mai fie)....brrrrr.
si noi din toamna o luam cu gradi...sper sa fie ca la spatiile de joaca, ca ma vede pe acolo si ma intreaba din priviri "da tu n-ai alta treaba", oricum nu am cum sa testez sa vad de sta si fara mine decat daca dau peste niste fete de treaba, pana la 3 ani trebe insotiti de parinti, el face la sf lui august.....deci n-am facut nic.
maine plecam iar la Cimpulung, sa ne petrecem ziua indragostitilor, altfel trebuia s-o petrec la judecatorie in dosarul de ordonanta presidentiala pt incredintare copil.....asa am eu o baftaaaaa, dementiala.....de ziua mea am avut infatisare, de Mihail si Gavril, ziua lui Darius, infatisare, de sf Nicolae infatisare, acu iar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Mihaela, e un super diagnostician, era de bine comparatia

Emanouela - sarbatorire placuta! Sper sa iasa bine si sa nu se mai potriveasca asa de nepotrivit datele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

+ sanatate multa tuturor pinguinilor bolnavi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Huh ! Acum 15 min, Whitney Houston a fost gasita moarta intr-un hotel din Beverly Hills - nu se stie de ce, cum, droguri, doza prea mare, sinucidere ? Avea 48 de ani ... si o voce minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neata,
Azi ne ducem la Real sau Carrefour sa facem donatii de alimente pentru saracii oamenii aia prinsi in zapada.

Mergeti si voi care cum puteti.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Viviana, multumesc de pont.

Buflea, si eu am ramas perplexa. O mare voce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Neata,
Azi ne ducem la Real sau Carrefour sa facem donatii de alimente pentru saracii oamenii aia prinsi in zapada.

Mergeti si voi care cum puteti.



am donat prin reprezentanti - adica le-am dat bani prietenilor mei care au fost ieri la Academia Militara sa cumpere mai mult.

dac-am inteles eu bine, nu orice Real sau Carrefour, ci doar Realul de la Afi sau Carrefour-ul din Baneasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Ceva idei de jocuri de jucat in casa cu o terorista de 20 de luni? Cat mai zbenguite daca se poate, ca e muuuulta energie de cheltuit. Pacat ca nu e si transmisibila :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Noi am facut zilele trecute o tavita senzoriala cu orez si, ca sa fie si mai interesant, intai am colorat cu acuarele( in culori foarte vii, asa aveam in casa) mai multe cantitati de orez, dupa aceea le-am amestecat si le-am pus intr-o tava de copt mai intalta, dreptunghiulara, pentru prajituri. S-au distrat toti trei, inclusiv pitica de 18 luni - adevarul e ca e relaxant sa-ti bagi labutele si sa framanti boabe in maini!
Dupa aia au tot adus jucarii, masinute mici si prostii din astea, pe care le ingropau in orez si tot asa, pana s-a transferat pe podea cea mai mare parte din el si am oprit eu distractia cand se 'plouau' unul pe altul cu orez in cap.

Cauta bloguri cu idei practice pentru mamici si copii, sunt multe idei Montessori si nu numai, pe care le poti face cu fetita.Timp si rabdare sa ai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Multam Julia.

Mergi la inceput