Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (112)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hellooo!!

alehiam ma bucur ca am confirmarea ca reteta de chiftelute e buna de abia astept sa le fac! deci tu in loc sa toci carnea o dai la blender? ma gandisem si eu la varianta asta ca nu am aparat de tocat carnea in casa

alexina o sa procedez cu legumele exact ca alehiam, date prin razatoare mica si puse la cuptor sa se prepare! multa sanatate micutei, sa ii treaca repede! imi pare rau ca nu stiu sa te ajut cu un sfat dar va transmit un gand bun din suflet



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

Nu am nimic important/interesant de transmis, doar voiam sa semnez condica si sa imi beau cafeluta

Afara ploua mocaneste si eu/noi stam in casa azi poate iese soarele mai tarziu , cine stie ...

UrsuletulPuf eu cred ca mai degraba schimbi cele 2 soacre din ro pe asta englezoaica, iesi in avantaj , dar sa stii ca m-am gandit mai bine si nu o dau, o tin numai pentru mine

O zi frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

am inceput si eu sa ma gandesc la petrecerea de 1 an a lui luca si sunt in pom, habar n am ce sa fac pe deoparte as fi facut acasa dar cand ma gandesc k o sa avem vreo 30 de invitati lejer parca ma razgandesc. am niste cunostinte care au facut petrecerea de 1 an la club, in cartierul francez, a fost super fita in sensul ca locul era ce era, meniuri de copii simandicoase, masina de facut zahar pe bat, o gramada de scamatori, clovni etc...la noi in grup nici nu sunt atatia copii, la luca or sa vina 2 doar cu care oricum nu are nici o treaba pentru ca sunt mai mari (2 ani jumate). ma gandesc totusi ca eu vreau ceva mai lejer, ca degeaba iau eu clovn ca oricum nu o sa inteleaga nimic asa ca trebuie sa ne punem pe cautat un restaurant dragut, unde sa prestabilesc dinainte niste meniuri si cred ca asta e tot. daca era vara era mai dragut ca faceam in aer liber sau chiar la munte, dar asa e clar undeva in interior. nici nu stiu....

pe de alta parte, am inceput sa caut rochite de botez pt finuta mea. inca nu s-au hotarat cand fac botezul, ar fi vrut in martie dar e post si nu sunt siguri ca se poate face botez in post. chiar cami, ma ajuti si pe mine cu un raspuns te rog?

am si uitat care sunt indatoririle nasilor la botez, ca eu eram stresata cu grijile mele atunci trebuie sa plateasca slujba, sa ia 1 lumanare, trusoul copilului, panza, sticluta de mir, cruciulite. trebuie si vin sau altceva la biserica? cruciulitele de unde se iau? imi doresc tare mult sa fac totul ca la carte, ca imi e un drag de fetita de mor si de ei nu mai vorbesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

hellooo!!

alehiam ma bucur ca am confirmarea ca reteta de chiftelute e buna de abia astept sa le fac! deci tu in loc sa toci carnea o dai la blender? ma gandisem si eu la varianta asta ca nu am aparat de tocat carnea in casa



Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


Nu cu blenderul... ci cu partea cu cutit in S ca sa taie/marunteasca.






Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

alehiam da, la aia ma gandeam si eu doar ca m am exprimat prost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata

viss, tu ma intrebai de bronsiolita..pai daca imi aduc bine aminte, primul tratament 5 zile, inca 5 de aerosoli, si inca 5 de sirop de tuse, dar deja dupa a doua zi era f f bine, adica se cam terminase totul..deci in total vreo 12-13 zile..dar sda stii ca fiecare organism e diferit si reactioneaza altfel..
bbyasmi, n-am apucat sa va urez si eu felicitari pt casuta, sa va adaptati repede si sa petreceti numai clipe minunate in ea..si de ce nu, sa o mai umpleti si cu alte gangureli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Alexina, mai sunt bune si afinele. E un borcanas la hipp de 4 luni mar+afine. Poate il agreaza Tea. si sanatate maxima

Madutza ma bucur ca ai vb cu nasii si ca va pregatiti de turta... wow ce putin mai este.




Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

madutza mai bine? sau tot ca ieri?



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



mai bine acum am terminat de vb cu nasa la tel , nu sunt suparati . Cica nasul credea ca ne-am suparat noi...
Am vb vre-o ora la tel..ne-am baut cafeluta nr 2 impreuna. Am mai discutat de turta..o facem pe 11 februarie

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


stie nasul ce stie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bluenight

Buna dimineata mamici de fluturasi draguti!

Eu sunt o mamica de la cealalta odisee, bujori si panselute de mai-iunie Din pacate, fetele de la odisee s-au mutat pe facebook si efectiv nu le pot urmari, nu-mi place deloc "sistemul". Eu va citesc de cand erati gravidute si desi am vrut de nenumarate ori sa va scriu am renuntat (adevarul e ca nici nu-s talentata la scris )
Noi ne-am mutat in Belgia, pentru ca aici a primit sotul meu un job si eu nu prea stiu limba si nu cunosc alte mamici asa ca dispun de foarte mult timp
M-as bucura daca m-ati primi printre voi, chiar daca suntem mai micuti cu 1-2 luni am invatat foarte multe de voi, mamici frumoase si dragute



bine ai venit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

somleac, cand ne inviti la un concert?

Mergi la inceput