Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si de la noi pt sarbatoritii de azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

SOMLEAC- iti doresc timpane zdravene. Sper ca pui tobele alea in garaj undeva

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina , intreaba pe dr. cu papatul, ...,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Scrish, Alehiam- la chiftelute cartoful il puneti crud sau fiert,gen piure?


ailed- ea o sa zica regim normal...dar asta e teoria nu? offff

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

madutza mai bine? sau tot ca ieri?



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Buna dimineata mamici de fluturasi draguti!

Eu sunt o mamica de la cealalta odisee, bujori si panselute de mai-iunie Din pacate, fetele de la odisee s-au mutat pe facebook si efectiv nu le pot urmari, nu-mi place deloc "sistemul". Eu va citesc de cand erati gravidute si desi am vrut de nenumarate ori sa va scriu am renuntat (adevarul e ca nici nu-s talentata la scris )
Noi ne-am mutat in Belgia, pentru ca aici a primit sotul meu un job si eu nu prea stiu limba si nu cunosc alte mamici asa ca dispun de foarte mult timp
M-as bucura daca m-ati primi printre voi, chiar daca suntem mai micuti cu 1-2 luni am invatat foarte multe de voi, mamici frumoase si dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Alexina, eu i-as da si mancare mai normala... daca nu-i place de regim ca e mai nasol sa nu manance/bea. Normal, reversul e ca se prelungeste perioada de scaune naspa. Dar daca incepi si cu niste smecta (dizolvata in f putina apa,cat intra intr-o seringa de panadol/nurofen sa poti sa-i bagi repede in gurita) o sa fie mai bine. Si niste biotics e bunut.

Eu la chiftele am pus legumele crude... iar morcovul si cartoful l-am dat prin razatoarea mica (tot la robot)... aaa, si am mai pus si vreo 2 linguri de faina



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

madutza mai bine? sau tot ca ieri?



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



mai bine acum am terminat de vb cu nasa la tel , nu sunt suparati . Cica nasul credea ca ne-am suparat noi...
Am vb vre-o ora la tel..ne-am baut cafeluta nr 2 impreuna. Am mai discutat de turta..o facem pe 11 februarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Alexina, noi cand am avut eneteroviroza a fost destul de severa treaba si nu am indraznit sa ma abat de la regim..nici ai mei nu prea au mancat, dar ii mai poti da lapte fara lactoza in loc de unele mese. Eu am facut mai multe combinatii si mai lua cateva lingurite de mancare: orez fiert cu mar copt, banana cu branza de vaci, branza d evaci cu cereale de orez, orez cu morcovi, morcovi cu branza...adik nu le dadeam simple, o parte cred ca le-ai facut si tu deja eu tre sfatuiesc sa perseverezi si sa-i dai de regim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Yasmi, vreau si eu colaaaa

Cum mai e Lucas? Yasmi ce zice de noua ei camera/casuta? Poze cu livingul si dormitorul vostru nu ne pui?

Mergi la inceput