Piersicute de iul-aug 2012 ( 7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Roxipuy, numai bunatati ai facut.Eu am gatit ciorba de perisoare, chiftele cu piure si dovleac la cuptor.Acum m-am spalt pe cap, ma aranjez ca in seara asta ne caram in club. Roxi, bine ca nu mai esti racita si La Multi Ani, tatalui tau.Ned, trebuie sa-ti treaca si tie starile de rau.Asa ma mai apuca si pe mine, dar, cand e vorba de mers pe undeva nu mai am nimic. Noi suntem un grup de vreo sapte-opt perechi care mergem impreuna in concedii si peste tot.Noi avem copilul cel mai mare, apoi o tipa a nascut in februarie anul trecut , restul sunt la proiectul bebe si casatorii, una dintre fete a inceput FIV-ul luna asta si cam asa stam.Iar, acum in afara de noi, perechea cu Fivul si cea cu fetita mica, restul pleaca in Thailanda acum pe 22 februarie.Noi, cu ajutorul lui Dumnezeu sanatosi sa fim si sa fie bebe bine, ca avem timp si de vacante. Pup fete dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata! Vad ca ati fost foarte harnice ieri (spre deosebire de mine). Eu cred ca niciodata nu o sa mai imi treaca somnul asta.
Adarev, sper ca te-ai distrat bine in club.
Dianami, la multi ani pentru mezinul tau.
Chmihaela, te inteleg cu lenea, ca si pe mine ma bantuie. Eu zic sa te bucuri ca nu ai greturi.
Astazi sper sa scot si eu nasul pe afara si sa fac ceva de mancare. Va anunt mai tarziu daca am reusit sau nu. Pana una alta, tot fara semne de varicela sunt si incep sa sper ca am scapat. Abia astept ziua de miercuri sa termin si eu numaratoarea asta inversa.
O duminica frumoasa tuturor.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo_82 spune:

Buna dimineata burtici! Va invit la o decofeinizata, sau o cana de ceai pentru cele care nu mai suporta cafeaua.
Va doresc o duminica binecuvantata!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Buna dimineata fetelor, beau si eu cafeaua cu voi, din nou :).
Diana, multumesc. Stiu ca si paracetamolul e ok, dar avand durerile astea de cap aproape zilnic, nu stiu daca e recomandat sa iau totusi de fiecare data. Cu algocalminul mi-e cam teama... Incerc sa iau pastiluta doar atunci cand nu le mai suport

Despre cat sa luam in greutate, dr meu imi recomanda sa iau 12 kg toata sarcina, motiv pentru care a zis ca am luat deja cam mult pana acum (3 kg). Asta ca sa-mi fie mai usor dupa... Voua v-a zis ceva legat de kg acumalate pe perioada sarcinii?

16 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_Rts spune:

Buna dimineata! Ce burtici harnicutze! Bun venit noilor gravidutze, sarcina usoara si sa fie ok pana la capat! Eu prea am mai scris, nu am avut noutati. Marti facem si noi 11 saptamani si luni ne-am facut in sfarsit progr la un dr ca pana acum am fost doar la ecograf odata. O sa merg la un medic in brasov la regina maria.
Fetelor, spuneti-mi si mie va rog cum se vede la eco bebe la 11 sapt?
Pupici multi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna.tocmai ne am intors de la doctor...nu am aflat ce este.l a sucit si invartit doctorul mai bine de 10 min dar nu s a vazut ca a stat cu spatele.cu toate ca am fost nervoasa ca nu se vede ce e m am si distrat ca am fost si cu sotul si cu copilul.si copilul a spus doamne mami dar zici ca ii un maimutoi...apoi a spus doctorul ca am placenta prea jos si sa nu il ridic nici pe el si nici altceva deloc si sa nu fac nici macar curat.si copilul a spus pai atunci cine face curat?si cine mai imi face ceai?bineinteles ca toti am ras chiar si doctorul.a zis ca am trecut de perioada cea mai critica si mi a luat masuratorile ptr triplu test.maine trebuie sa merg sa imi ia sange.si peste 4 saptamani m a programat la 4d.nu o sa rezist sigur mai o luna pana sa vad ce ii si probabil voi mai merge si la altu.am redus utrogestanu de la 3 pe zi la 1 si a spus ca probabil cand voi merge cu rezultatul de la triplu test imi va scoate si acidul folic si magne b6 si imi va da elevit.
ma streseaza ca toata lumea ma suna sa vada ce e si spune ca, cum sa nu se vada inca ca nu are cum...
va doresc o duminica placuta.

16+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

am uitat sa va spun ca e situat fix in partea stanga asa cum am si presupus. inseamna ca intradevar au fost reale simturile inca de la 13 saptamani si nu am visat.asa ca fetele care nu sunteti sigure ca il simtiti sau nu sa stiti ca e posibil mai ales daca sunteti la a 2 a sau mai multe sarcini

16+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Buna fetelor!Eu acum m-am trezit.Afost foarte frumos aseara in club.Am dansat, daca oboseam ma asezam, acum nu stiu cat ia fost de bine, bebelui.... vom vedea. Simo multumim de cafea, mi-ar prinde bine una la ora asta dar, mai bine mai dorm. Muraturica sa ne spui ce-ai facut.Laura eu aveam 9 saptamani cand am fost la eco.Eu ma duc acum din nou joi sau vineri.Ali, se mai intampoa sa nu se vada.Simpatic pustiul tau, are dreptate.Adica cum ti-a zis ca ai scapat de ce a fost mai rau?La ce s-a referit doctorul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Scuze, am inceput sa scriu cu greseli de ortografie.Acum am vazut....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_Rts spune:

Adarev, merci pt raspuns. Ce mami frumoasa esti, imi place parul si culoarea si cum ti l-ai aranjat. Cred ca si copilul tau e la fel de frumos sau mai frumos:).
Ali, chiar grijuliu pustiul tau dar si simpatic:).

Mergi la inceput