Piersicute de iul-aug 2012 ( 7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Ali,hahaha,cica cine face curatenie?Chiar asa duamna crezi ca scapi?
La mine a fost 4d si cred ca de aia a si vazut dr.Cam toata lumea ma intreba cum de s-a vazut la varsta asta si eu le raspund:pai se vede daca e bine dotat.

Adarev,ti-ai pus si poza...sa vedem ce frumusica esti!
Si mie mi-e dor de o dantzuiala,dar deocamadata nu prea mi se arata...doar cind incep astia cu carnavalurile,poate.

Carmen,eu am luat vreo 4 kg si dr meu m-a laudat ca cica nu am luat asa multe kile inca.
Cred ca al meu face comparatie cu sarcina trecuta cind am pus 34kg.

Asa ca depinde la ce te raportezi,hahaha.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



14 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Ali , foarte simpatic pustiul tau ... , imi pare rau ca nu ai aflat ce sex detine bebe , dar data viitoare cu siguranta vei sti . Eu ma duc pe 8 feb la control voi avea 17 sapt si sper din tot sufletul sa aflu ce este .... ca asa stiu si eu dupa ce culori si lucrusoare sa ma orientez.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

laura_Rts , eu am facut eco la 12 sapt si sa stii ca s-a vazut foarte bine bebelusul , este destul de marisor ca sa se poata vedea ceva pe inteles nostru. Iti doresc succes !

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello.
Adarev, ce bine arati. Si prin poza se vede cheful de dantuiala. Eu nu am atata energie din pacate.
Ali, extraordinar pustiul tau. M-ai facut sa rad singura in fata monitorului cu povestea ta.
Din marile planuri de gatit s-a ales praful. Am facut o omleta. .In rest ma hranesc cu fructe, iaurt si branzica. In seara asta poate fac niste cartofi copti cu unt.
Am reusit in schimb sa scot nasucul pe afara unde batea vantul groaznic. Am baut o cafea excelenta care sper sa nu ma tina treaza toata noaptea.Acum traduc cu spor niste documente, dar cred ca ma opresc curand si ma pun la un film. Sunt tareee lenesa.
Eu am reusit sa il disting pe bebe la ecograf si acum la aproape 9 sapt. E drept ca nu am vazut mare lucru, dar macar asa un pic. Sper ca data viitoare sa il vad mai bine.
Voi cum ati petrecut duminica?

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Multumesc, multumesc fetele.Nu aveam ceface si m-am gandit ca cel mai bun lucru e sa-mi incarc o poza.Doamne, nu am facut nimic azi, am stat doar in varful patului, am mancat o ciorba acra si iar la pat.Of, ce urasc duminica.Maine din nou la serviciu.muraturica buna si omleta, tot ai facut ceva.Despre cartofii copti suna si mai bine.Daconst cand incep carnavalurile pe la voi?Despre kg, nu stiu ce saspun deci eu am 12 saptamani si am luat 2 kg.Acum, mi-a cam disparut pofta de mancare.Laura32, inseamna ca vineri o sa vad si eu ceva mai clar la 12sapt. si 5 zile.Cred ca ma duc sa mananc un papanas in seara asta saies si eu putn ca altfel, maine dimineata o sa fiu ca o musca beata cand plec la serviciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

multumesc fetele
Daconst-sa uitat si la 4d si tot nu s a vazut.ne a aratat putin sa vedem cum se vede in 4 d sa vada copilul ca nu se mai vede ca un maimutoi ca se vede putin mai bine

pai se vede daca e bine dotat.-tare
Laura32-si eu am astazi 16 sapt si o zi si nici nu m am gandit ca nu se va vedea.de o saptamana nici nu mai dormeam klumea noaptea de emotii.asta e data viitoare.

ada-esti o mamica si o graviduta foarte frumoasa.pai am trecut de pericolul cel mai mare ptr ca ,cam cele mai multe sarcini se pierd pana in 3 luni.si imi tot zicea de fiecare data ca nu schimbam tratamentul pana nu e el sigur ca nu mai am asa riscuri de pierdere si azi l am schimbat asa ca.

16+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

muraturica-pune mai multi cartofi la copt ca vin si eu

16+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hai ali ca iti dau cu cea mai mare placere.
Mie mi-a facut pofta adarev cu papanasii. Visez la niste papanasi buni de muuuuult, cred ca dinainte sa raman gravida. In casa nu stiu sa fac si nu stiu cum s-a nimerit ca nu am ajuns in oras sa pap. Se pare ca totusi pofta nu e asa mare.
Eu imi pap cartofii si ma "retrag" la televizor. Somnul e mai puternic decat mine din nou.
Mi-ati adus aminte ca maine e luni. Groaznic.
va pup pe toate.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Vroiam sa va intreb daca voi mai luat Utrogestan?
Ca eu stiu ca de la 12 saptamani nu mai sunt indicate,cel putin asa mi-a zis mie dr si scrie si in prospect.
In plus cica la cele care au fetite poate dauna surplusul de progesteron.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



14 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Daconst , eu nu mai iau Utrogestan de pe la 10 sapt , pe mine doctorul m-a trecut pe Duphaston 1 la 8 ore (3/zi), am luat la inceput asa ... acum iau 1sau 2 pastilute pe zi . Asa mi s-a spus si mie ca doar primul trimestru de sarcina se ia utrogestan .

14+

Mergi la inceput