Piersicute de iul-aug 2012 ( 7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna dimineata...
laura prezenta la cafea .eu tot vroiam sa nu mai beau dar vad ca nu se poate daca nu beau o cafea de dimi sunt lesinata toata ziua.

multumim de capitol nou.sper sa il umplem numai cu vesti bune

ce program am eu.....incerc sa ma mobilizez sa fac curat(nu stiu daca voi reusi)apoi ma duc sa ma aranjez putin la par ca diseara merg la o zi de nastere cu 80 de invitati.parca ar fi nunta.si maine e ziua cea mare in care sper si vreau sa aflu ce putoi am in burta.ma duc sa imi faca masuratorile ptr triplu test si sper sa imi spuna si ce e ca daca nu saptamana viitoare merg la timi sa vad ca nu mai am rabdare

14+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ned Publicat la - 21/01/2012 : 10:31:27
E, la rugamintile mele, nu va ganditi ca a facut din proprie initiativa.

----------------------------------------------
MUTATIA 677 C>T MTHFR HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C MTHFR HETEROZIGOTA.
MUTATIA -675 4G PAI-I HOMOZIGOTA.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani


e bine si asa.important e ca ti a facut

14+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Oaau, fetelor, ce spor aveti la scris. Va multumesc frumos pentru primire. La mine UM ar fi 29.09.2011.

Posibil sa fie racusor :D daca nu se grabeste (sper), ca si eu sunt racusor si macar ne cunoastem. :) Saptamana viitoare, vineri, mergem din nou la eco si poate vedem si sigur daca suntem fetita sau baietel. La bitest d-na dr a spus ca ar avea sanse mai mari sa fie fetita.

Fetelor, voi ce luati pentru durerile de cap? La mine nu trec cu Nospa. O sa-l intreb si pe dr daca sunt normale si daca recomanda analize suplimentare.

Va pup, si savurez si eu o cafea mare cu frisca, alaturi de voi. (Acum, la 11.23, nu stiu cand apare mesajul :))))

16 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Salutari si de la noi, suntem bine, in week-end am aniversat mezinul care a schimbat prefixul.
In rest totul bine, obisnuitele contractii si problemute pe care nu le bag in seama.
Avem morfologia pe 8 feb, atunci voi afla cu certitudine daca dr a a vut dreptate si cresc o fetita. Iulia ar fi in al noualea cer, zicea ca daca am baietel acum sa mai incerc pana iese o fetita .

Bun venit fetelor noi, sarcina usoara si fara probleme!

Daconst, ai deschis bine capitolul, am corectat eu link-ul spre cap. 6 care era identic cu 5, in rest era totul ok.

Delia, sunteti bine acum?

Noi iesim la zapada, in sfarsit ninge si in Bucuresti .

Va pup, aveti grija de burtici.


Diana, 17+ cu si mami de Iulia (15.07.2005), Andrei (23.06.2008) si Alexandru (16.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chmihaela spune:

Buna fetele
Revin si eu dupa o absenta mai lunga.Eu nu am chef sa fac nimic in acest weekend, de cand cu sarcina am devenit o lenesa.Dupa o lunga perioada cu greturi mari azi chiar m-am simtit bine dar deja incep sa imi fac griji, oare o fi ok bebe.
Felicitari pentru cele care ati aflat deja sexul, eu sper sa fie fetita, imi doresc ft mult dar daca va fi tot baiat asta e, sanatos sa fie.
Va pup, un weekend placut.

mami de robert 20.10.2010 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata fetelor! (da, spre rusinea mea, acum m-am trezit).
Nu am mai intrat de mult si vad ca voi ati fost foarte active.
Aseara am iesit in oras cu niste colege si am papat o pizza picanta. . Ele mi-au tot zis ca nu e bine, dar eu am papapt super picant de cand ma stiu, asa ca mi-a picat numai bine.
Sunt mult mai linistita de cand l-am vazut pe bebe la eco si de cand am vazut ca nici azi nu m-am trezit plina de varsat de vant. Asa mult mai e pana miercuri...
Intreba cineva daca 3 saptamani intre consultatii nu e mult. Pe mine cam la 4 ma programeaza si a zis ca daca nu sunt probleme se poate si la 6 sau 8. Oricum am in minte mereu imaginea lui bebe pe eco.
Vorbeati de zodii...lasa ca e bine ce o fi. Eu ma bucur ca ar trebui sa fac fecioara, dar daca se grabeste si iese leu...asta e.
Spor la treaba celor care aveti in program curatenie si gatit. Eu inca nu ma pot mobiliza sa ma ridic din pat si am de facut o traducere lungaaaa lungaaaa pana luni.
Un weekend minunat si astept doar vesti bune de la voi.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_80
Fetelor, voi ce luati pentru durerile de cap? La mine nu trec cu Nospa. O sa-l intreb si pe dr daca sunt normale si daca recomanda analize suplimentare.
16 sapt


Ti-am trecut data UM.
No-Spa e antispastic, nu are niciun efect pt. durerile de cap (ajuta doar la durerile de uter, rinichi, colecist, etc).
Pt. cap poti lua paracetamol simplu.



Diana, 17+ cu si mami de Iulia (15.07.2005), Andrei (23.06.2008) si Alexandru (16.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Doamne fetelor, peste mine a dat harnicia. Pana acum am gatit si am facut curat si tot nu am terminat. Miros ca o cantina. M-as duce si eu la coafor, dar mi-e cam lene asa ca o sa fac eu pe stilistul dar mai tarziu.Bun. Eu abia vineri merg la eco. Cum v-ati pus semnatura?Stiam, dar am uitat. Cine stie sa scrie repede.muraturica sa-ti fie de bine pizza super picanta.Laura, multumim de cafea . Ce mai ninge afara.Cine spunea de durerile de cap, mie mi-a spus doctorul ca pot sa iau cate un algocalmi, dar nu mai mult de 1 pe saptamana.Eu abia pe 27 merg la eco, o sa am 12 saptamani si vreo 3 zile ca sa stabilim apoi cand fac morfo de primul trimestru.M-a luat o lene...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Mie de ieri imi e rau si vomit cam de 2 ori pe zi... si eu care credeam ca trece raul asta. Deja simt ca nu mai suport.

----------------------------------------------
MUTATIA 677 C>T MTHFR HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C MTHFR HETEROZIGOTA.
MUTATIA -675 4G PAI-I HOMOZIGOTA.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello burtici! sa dea Dumnezeu sa avem un capitol plin de vesti bune (numai si numai vesti bune da? )
eu azi m-am simtit mai putin racita ma mai supara nitzel nasul si ma mai doareapul, dar nu vreau sa iau paracetamol
am scos si eu putin nasul la zapada am fost cu sotzul prin auchan la cumparaturi, apoi am gatit aman2...un week end perfect in familie am facut ciorbitza de fasole cu costitza afumata si crap la gratar cu mamaliga si mujdei o nebunie!!! daca v-am facut pofta, va astept pe la mine
maine mergem pe la ai mei ca e ziua lui tati meu si de luni...inapoi la serv dupa o saptamana de leneveala din cauza racelii...noroc k nu stau prea mult la birou luni k la 14.30 merg la echo abia astept!!!!
aaa...vreau sa va spun ca azi am imbracat oficial primii pantaloni de gravi am primit de la fina mea niste raiati foarte cool si i-am innoit azi
va poop si sa aveti un w/e excelent!

Roxy
13 sapt

Mergi la inceput