Lei-Fecioare -Balante 2012

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Multumesc pentru urari Tutz si Eveline!

Sansb, primele 10 mesaje pe forum sunt moderate si din pricina asta nu apar imediat ce sunt scrise. Incearca sa mai scrii inca 8 mesaje repede ca mai apoi sa te putem citi in timp real

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Ce faaaain se inmultes burticile,eu n-am mai completat lista din mesajul meu fiindca oricum o scriem pe prima pagina .
Deci cum ramane numele?Bobocei,gutuite parguite,crizanteme,..., cum hotaram?
Mie imi place bobocei, dar fiind propus de mine vreau sa stiu si parerea celorlalte burtici fiindca de aceea suntem grup sa luam decizii impreuna!
Deci pana acum avem trei nominalizari pro bobocei,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Si eu sustin "www.pozenet.ro/download/boboci_rata-1024x768.jpg" target="_blank">boboceii".

Mi-a fost asa de foame, am mancat destul de consistent la pranz deja, dar mi s-a facut rau si acum mi-e cam greata.
Cred ca am sa beau o doza de cola si storc si putina lamaie. Dupa cola mi-e mai binisor uneori. Daca ma iau dupa predictiile babesti, la cum ma simt, nu am un bobocel in bulina, ci o bobocica. Orice ar fi, abia astept sa-l/o vad

Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Mie nu mi-e rau deloc ,doar ameteli am deseori.Nu ca ar fi tarziu sa inceapa de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni81 spune:

Si eu votez pentru Bobocei.
Salutare noilor venite ma bucur mult ca ne inmultim, in ficare zi cand o culc pe micuta mea abia astept sa vin sa va citesc si ma bucur ca vad mai multe pagini.
Pupici la mamici si burtici :)

Monika mamica lui Noemi Alexandra (29.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danageodoiu spune:

De acord cu Boboceii...
Eu nu prea cred ca simptomele de sarcina au legatura cu sexul bebelusului, dar cred ca ne face placere sa facem presupuneri, ca suspansul va tot creste pana aflam ce vom avea. La Simina n-am avut greturi deloc, acum am...sunt curioasa daca va fi baietel, ca deja rudele si prietenele ma suspecteaza..Data trecuta am aflat la 15 saptamani, dar am auzit si mai repede...

De-abia astept sa modificam listuta la fiecare cu Astept un Bobocel / o Bobocica..


Anidaz imi modifici si mie te rog in lista DPN in 20 sept, ca sa mergem pe aceleasi calcule (ca Andreea)

Dana, mama Siminicii si 7s5z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristiina spune:

Buna gravidutelor, sunt Cristina din Arad si asteptam si noi o Bobocica/ un Bobocel la inceputul lui Octombrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Am modificat Dana,

Cristina,bine ai venit ,ca sa treci repede de moderare si sa vedem mesajele tale in timp util ,mai scrie 9 mesaje cu orice:povestea voastra de exemplu imparita in mesaje ,gasesti tu.Felicitari pentru burtica!

Esti chiar din Arad sau din imprejurimi?Eu sunt din Lipova.
La ce medic mergi?
Hai ca la vreo doua mesaje imi raspunzi mie si mai ai vreo 7 apoi.


Tocmai ce ma laudam ca mie nu mi-e rau,si azi mi-a fost asa de tare incat am dat la ratuste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari.danciu spune:

Se spune ca sarcina este cea mai extraordinara minune ce poate aparea in viata unei femei si in viata unui cuplu! Nu am destula experienta sau informatii, de aceea ma alatur viitoarelor mamici. Va doresc tuturor o sarcina sanatoasa si o nastere usoara!
Desi banuiam ca minunea a aparut in viata noastra, abia astazi doctorul ne-a confirmat, Avem 7 saptamani, dupa calculele ultimului CM. Cu multa speranta si gindire pozitiva speram sa trecem cu brio peste orice obstacol. Deocamdata nu avem simptome.
Fericirea cea mare a fost cand am auzit bataile inimii.Este un moment unic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danageodoiu spune:

Sansb, Donna, Cristiina, Mari, bine ati venit!
Sa avem toate parte de sarcini usoare!
Sa ne trimiteti informatii pt completarea listutei facuta de anidaz (este la pag 11), sa vedem cate ne-am adunat pana acum!!!!



Dana, mama Siminicii (25.03.2010) si

Mergi la inceput