Lei-Fecioare -Balante 2012

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Multumesc !Nu pot descrie in cuvinte pamantesti ce am simtit cand mi-a zis ca-i bate inimioara!!!
Pozicile mele:

https://picasaweb.google.com/103581169054788404557/BbZepa?authkey=Gv1sRgCMGuk_a0mtza2wE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_rainbow spune:

Citat:
citat din mesajul lui anidaz

Multumesc !Nu pot descrie in cuvinte pamantesti ce am simtit cand mi-a zis ca-i bate inimioara!!!
Pozicile mele:

https://picasaweb.google.com/103581169054788404557/BbZepa?authkey=Gv1sRgCMGuk_a0mtza2wE


felicitari din suflet! sa dea Dumnezeu sa fie bine pana la capat si sa ajungi cu bine la termen

Gabrielle, mami de Lucas (14.10.2010) si bebe surpriza 9+


2 ingerasi in ceruri, opriti din evolutie la 12 si 16 saptamani
mutatia MTHFR C677T heterozigota si mutatia MTHFR A1298C heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Buna seara!

Vin mai intai in calitate de burtica de sept-oct 2010 sa va felicit si sa va doresc o odisee minunata la capatul careia sa strangeti fiecare in brate un pui frumos si sanatos . In al doilea rand vreau sa ma inscriu si eu in lista viitoarelor mamici de "bobocei" (tare mi-ar placea sa pastrati numele), am 7 saptamani acum, joia trecuta am fost la eco si am vazut o inimioara minunata care m-a facut fericita. Chiar daca e a doua oara cand am experienta asta, am trait-o la fel de frumos si intens ca prima data.

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_rainbow spune:

Citat:
citat din mesajul lui donna79

Buna seara!

Vin mai intai in calitate de burtica de sept-oct 2010 sa va felicit si sa va doresc o odisee minunata la capatul careia sa strangeti fiecare in brate un pui frumos si sanatos . In al doilea rand vreau sa ma inscriu si eu in lista viitoarelor mamici de "bobocei" (tare mi-ar placea sa pastrati numele), am 7 saptamani acum, joia trecuta am fost la eco si am vazut o inimioara minunata care m-a facut fericita. Chiar daca e a doua oara cand am experienta asta, am trait-o la fel de frumos si intens ca prima data.

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar


bine ai venit!!! sarcina usoara, bebe sanatos si la termen! avem puiuti de aceeasi varsta, si cei mari si cei mici

Gabrielle, mami de Lucas (14.10.2010) si bebe surpriza 9+


2 ingerasi in ceruri, opriti din evolutie la 12 si 16 saptamani
mutatia MTHFR C677T heterozigota si mutatia MTHFR A1298C heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Intr-adevar, Gabrielle, avem puiuti de acceasi varsta si din pacate avem mai mult decat atat in comun, si eu am pierdut doua sarcini, in 2007 si 2008 din pricina trombofiliei, se pare. Acum, ca si la sarcina trecuta, fac tratament.
Doamne ajuta sa mearga totul bine si de data asta si sa mai avem cate un bebe minunat

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui anidaz

Bun venit noilor burtici!
Eu abia am ajuns acasa ,si sunt taaaaaare fericita,am vazut inimioara avem 7 saptamani si cred ca sacul -2,37 cm!!!
Ancadragoman ,a venit si vremea mea iti dai seama?Multumeeeeesc!Ce face Maria?

Cu numele sunt de acord ,eu as zice ca toamna se numara bobocii,un exemplu-bobocei -

Hau ca pana la pag 20 cand schimbam gasim noi un nume reprezentativ,

Sa fiti sanatosi,sarcina usaoara si sa va bucurati de el ,Dumnezeu stie el cand este momentul si daca este
Maria este bine,a facut 4 ani si face numai nefacute ca ii spun cateodata Marian

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna dimineata, fetelor

Eu am lipsit in weekend si ieri de pe net, asa ca nu am raspuns apelului legat de povesti, dar sper ca nici acum nu e prea tarziu. Pe scurt, povestea mea este: am 32 ani si acum locuiesc in Iasi. In feb 2006 m-am casatorit, in iunie am aflat ca am o boala neurodegenerativa si de atunci am tot facut tratament injectabil. Prin 2008 am fost la Petru Voda la Pr. Iustin Parvu si pe cand eu ii spuneam despre boala mea, el mi-a dat sa tin un canon pentru a face copii. Am ezitat la inceput, dar l-am tinut in Postul Craciunului si cu ajutorul lui DD in septembrie 2009 am nascut-o pe Maria-Parascheva.
Cand am primit diagnosticul pentru boala mea, dr mi-a zis sa nu ma gandesc vreodata sa fac copii. Am indraznit, totusi, si DD m-a pazit pana acum si nu am avut nici o problema, nici eu, nici fetita. Acum este pe drum al doilea bebe, si sper sa fie totul bine, ca si la prima sarcina. Deocamdata nu am vazut decat sacul.Ar trebui sa merg saptamana asta sa vad inimioara, dar cu zapezile care sunt pe la noi, cam greu de ajuns la dr. Plus ca de sambata am o durere de spate cum n-am mai simtit de mult...
In rest, iau si eu Femibion ca asa mi-a prescris dr si sunt uimita de greturile care ma apuca dupa-amiaza, spre seara.
Va pup pe toate si sper sa ajungem sa ne dragalim puisorii.
P.S. Despre denumirea odiseei, nici eu n-as fi f incantata de Dragoni. Mie imi place alintul "pui", dar nici bobocei nu e urat. Imi place si merisori, dovlecei strugurasi, crizanteme sau orice vreti legat de toamna.

“Never, never, never, never give up.” W.C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui donna79

Buna seara!

Vin mai intai in calitate de burtica de sept-oct 2010 sa va felicit si sa va doresc o odisee minunata la capatul careia sa strangeti fiecare in brate un pui frumos si sanatos . In al doilea rand vreau sa ma inscriu si eu in lista viitoarelor mamici de "bobocei" (tare mi-ar placea sa pastrati numele), am 7 saptamani acum, joia trecuta am fost la eco si am vazut o inimioara minunata care m-a facut fericita. Chiar daca e a doua oara cand am experienta asta, am trait-o la fel de frumos si intens ca prima data.

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Se aduna bobocii!!!
Felicitari Donna, sunt convinsa ca DD va va ajuta pana la sfarsit si Tudor va avea o surioara frumoasa si sanatoasa (sau fratior frumos si sanatos) in septembrie!

Haideti mamici de sept-oct 2010, adunarea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sansb spune:

Buna fetelor,

Nu am fost prea "activa" pe forum. Sa ma prezint un pik...sunt Nicoleta, din Iasi,am 28 de ani, si astept primul copil. Emotiile sunt foarte mari, uneori ma coplesesc chiar... noi am fost la eco la 8 saptamani, si i-am auzit inimioara lui bebe...multumim lui Dumnezeu, totul merge bine. Pana acum, nu prea am avut simptome caracteritice primului trimestru de sarcina...ametesc cate un pik , dar foarte rar, in schimb, dorm fffff mult.
Mie mi-a dat doctorita Centrum Materna...voiam sa va intreb daca mai ia cineva vitaminele astea...

Pupici si sarcini usoare,

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Sarcina usoara tuturor gravidutelor, va doresc sa va stea boboceii la caldurica fix cat trebuie si sa-i aduceti pe lume sanatosi si fara durere!

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput