Mamici inimoase de C-ta***160***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Felicitari Happy Bine ai venit pe lume Alara, sa ai o viata frumoasa alaturi de cei dragi!

Si noi am venit cu greu de la Valu, am ceva emotii la intoarcere, mai ales ca mai intarziem pe la cumparaturi.

Pisoi: nasoala intamplare, bine ca ati scapat cu bine.

Alina: ce mai faci? Hai la o vorba, cateva perle de la Luca


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Simo, ce sa zic, mi se inmuiasera picioarele cand am vazut ca ne-am blocat si nu putem nici inainte nici intoarce si nu aveam nici motorina f multa...

Anaalina, asa ceva cred gasesti la Vadu unde stau eu, numai ca plaja e cam la 2-3 km de sat, desi frumoasa si putin aglomerata, in mare corturi si campere, deci musai trebuie masina. Mama inchiriaza camere si are curte cu verdeata, dar are o singura baie (desi ei stau mai mult pe la mine toata ziua). Si mai sunt si altii care inchiriaza si este chiar si o pensiune.
Avem si padure la marginea satului, inspre lac, unde puteti merge la iarba verde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Bun asa , nu ma deranjeaza distanta de plaja ca vin cu masina si sincer nu sunt mofturoasa . Ia baga si tu un blitz si fa niste poze . Astept pe Pm detalii ca zau ca-mi place ce spui tu .

Si de la mine multaaaaaaaaaaa zapadaaaaaaa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

A nascut Happy??? Traiasca moaca mica si tanara mamica!

Fetele am ajuns si noi inghetati acasuca... aprins focul in soba de jos si ne rugam sa ne tina reteaua Enel caloriferul cald pana dimineata. Pt orice eventualitate am lasat copii la mama, deci suntem singurei

Saptamana asta am fost (si sunt inclusiv sambata) in secretariat... si nu am reusit deloc sa va citesc... azi in fuga am citit cateva pagini, dar nu am apucat sa si scriu... In speranta ca mesajul meu va gaseste la caldurica va fac o dedicatie "de rasu-plansu"

Aho, aho, primari tampiti
Stati si nu dezapeziti
De 8 ore, ca nebunu,
Locuiesc pe DN1
... Am o sora si doi frati
... In Logan la Afumati
Iar matusa si bunica
Stau in Opel la Saftica
La bunic ii fac pomeni
Dintr-un Aro la Pucheni
Tata-i rupt de foame-n gura
De 5 ore pe centura
Mananca la-mpinge tava
Intr-un Duster la Jilava
Nici pe jos, nici in mancare
Nu e nici un pic de sare
Plugusor cu 4 boi,
Io sunt unul dintre voi
Sofati baaaai!!!


Somnic pufos!



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

simo, multam e intrebare, muncesc...mult... dup cum sigur ai aflat de la Dan, s-au facut schimbari majore prin companie, eu m-am mutat in alt birou, si am capatat si ceva atributii in plus...doar atat, nu si beneficii.sper ca la 01 martie, maxim 01 aprilie sa plec de aici, sa inceapa sa mearga ok proiectul meu.

Luca scoate perle zilnic, aseara m-a intrebat ce inseamna un laborator, dupa explicatia de rigoare imi zice ca el vrea sa se faca "laboratist"

plus ca este ff findragostit, si nu glumesc.

si una doua cand se supara imi reproseaza:
mereu ma minti ca imi faci un fratior! aici chiar nu il mint, dar daca nu se intampla, copilul nu intelege de ce nu apare fratiorul
m-am apucat de slabit, poate asa se prinde ceva, cand am ramas insarcinata cu Luca, incepusem in forta sa merg la sala si sa tin dieta.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
cum sunteti? ati ajuns pe la servicii sau stati acasa la caldurica?:)
noi ok, am dus copchilu la scoala.. eu la munca.
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Neata, si eu la munca, am razbit cu masina, asta dupa ce am cam robotit in jurul ei dimineata si am facut cateva manevre, dar copilul oricum l-am lasat acasa pt ca ieri au fost f putini si-mi era teama ca azi vor fi mai putin de 10 copii la gradi si tre sa patinez cu ea inapoi acasa

Taica-meu, cuprins de spirit civic, a zis ca azi curata aleea din fata blocului de zapada si implicit si locurile de parcare, deci sper sa ajung cu bine

Lulu am facut rost de pompierul Sam, 44 de episoade in engleza, le vrei asa?

Georgi la ai mei la tara a fost cazut curentul de sambata pana marti, sper sa nu patiti si voi d-astea...

Va urez spor la lucru, eu mi-am terminat deja urgentele, ma bag sa mai citesc despre incubatia la prepelite pt ca azi imi vine incubatorul si duminica ouale de prepelite de carne, ma trag fermier de balcon



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Lulu Le merge amicilor tai magazinul bio, cel de pe IG Duca? Oare ar accepta produse bio de la ai mei din gradina? Si oua/carne de prepe? Daca sunt insotite doar de certificat de producator e de ajuns oare? Ouale si cu certificat de analiza de la DSV of course...



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Boti, nu stiu ce sa zic despre cat merge sau nu magazinul, nu sunt cunostinte directe, ca sa zic asa, ii stiu prin cineva, dar pot face o intrebare.

Il vreau pe Sam, sigur, Sam sa fie si inca cateva din cele mici si gustoase(25-30 buc, comanda ferma ca data trecuta.
Am ramas datoare, ma achit acum de tot. Te astept luni la birou?

Carne de prepelita eu vreau. ma inscriu. nu stiu ce gust are, dar sunt convinsa ca nu rau. deci eu vreau prepeline.astept oferta. si coacaze la vara, si dulceata aia buna

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Lulu, cu Sam te rezolv, dar cu outele n-am cum ca au inceput ai mei amandoi cura cu oua si decimeaza toata productia. In 2-3 luni dublam efectivele si de outoare si de carne si intru pe piata Pana acum ne-am dat mana cu cresterea si ingrijirea lor. Mi-e tare drag de ele si le crestem bio, nu le dau antibiotice, hrana e curata (am gasit un inginer agronom care mi-o face pe aceste specificatii, tot el imi aduce si oua de rasa de la Biobaza Facultatii de Medicina Veterina de la Iasi )

Poti sa arunci o intrebare amicilor tai vis-a-vis de desfacerea la magazinul lor, ii sprijin si la partea de reclama a produselor dar imi trebuie sa stiu si de ce acte insotitoare au nevoie (daca au nevoie, ca sa stiu cum ma misc)



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput