Mamici inimoase de C-ta***160***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Rox, da se tine in scoala, in sala de clasa. In cazul Mariei, chiar la ea in clasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

A nascut Happy,azi dimineata la 9,sunt bine amandoua!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Mihaela, asta vroiam si eu sa anunt .

"Azi s-a nascut noua noastra printesa, Alara, 3350 g, mami si bebe sunt bine"

Happy, felicitari! Refacere rapida si va asteptam pe forum .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cornelia
"Azi s-a nascut noua noastra printesa, Alara, 3350 g, mami si bebe sunt bine"

Happy, felicitari! Refacere rapida si va asteptam pe forum .

Felicitari Happy,refacere rapida,Alara bine ai venit pe lume sa fii sanatoasa si norocoasa!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

suuper!!!!
sa fie sanatoasa domnisoara Alara, sa aduca numai bucurii parintilor, sa fie fericita si norocoasa!!!

Cornelia, imi zici si un pret te rog? pe PM daca vrei, sau aici.

va mai astept cu info. merci!

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Rox, costa 20 de lei/zi = 400 lei luna. Platesti in functie de prezenta (eu platesc saptamanal, dar nu stiu sigur daca asta e o regula). Programul este pana la ora 4 de luni pana joi, iar vineri pana la 2.

Din cate am inteles, se discutase posibilitatea introducerii unei mese in regim catering, urmand sa fim instiintati despre costuri, dar a ramas in aer. Nu stiu ce va fi in anii care urmeaza. Sper sa mentina after-ul, pentru ca altfel, eu sunt cam in aer.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Felicitari Happy, refacere rapida si bun venit Alara! Sa fii sanatoasa si norocoasa!

Rox, eu stiu ca si la sc. 28 e afterschool, dar e doar pana la 2.30. Masa se poate servi la Cantina Insitutului de Marina. Si pe mine ma doare partea asta cu afterschool-ul. Am inteles ca de la anul va avea si scoala 16 AS.

Eu sunt cu okii (din motive de logistica - care trebuie sa includa afterschool/similare) pe Scoala 28, Lic. Pedagogic si Sc. 16.



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si eu o astept pe Cristina/galarina sa imi zica de Pedagogic.
merci frumos.
e nasoala si treaba cu vinerea pana la 14... mama Cornelia ce maraton faci!!!
Moni, noroc ca mai aveti ceva si scapati de nebunia de anul viitor cu clasa 1/0.... pana intrati voi in ture se vor mai aseza apele. 28 e departe rau de prietena mea care sta pe la marvimex/brick, deci 24 ar fi una dintre cele mai aproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Rox, eu am inteles ca Pedagogicul are afterschool, dar nu stiu sigur ce si cum. Eu daca as alege Pedagogicul, as face-o pt ca aa avea posibilitatea s-o dau dupa amiaza la Gradinita germana, la Frau Elena, care este peste drum de Pedagogic, unde le da o masa calda cu 10 lei/zi si cred ca as reusi sa negociez vreo 200-250/luna statul copilului acolo de la 12 la 5.

La mine asta e iar o mare problema, ca ne-au mutat programul de la 8-16 la 9-17 si mi-a stricat toate ploile

Alta solutie (groaznica dupa parerea mea cel putin in primii doi ani de scoala) ar fi sa iau copilul de la scoala in pauza mea de pranz, s-o duc acasa unde sa stea singurica pana ma intorc eu de la munca



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Rox, da e tare aiurea programul. Oricum, eu ajung f. rar sa o iau de la scoala. O ia tatal meu si sta la el la serviciu pana vin eu cu Vladimir si Stefan, adica pe la 17-17.30. Un after school ar trebui sa tina pana la 17.00 cel putin. Dar asta e, tot e bine si asa.

Boti, mai aveti pana la scoala, dar te inteleg ca te framanti de pe acum. Nu cred ca e ok si ca vei alege solutia singura acasa. Sa speram ca se vor mai aranja lucrurile pana atunci. Si eu imi pun o mie de intrebari: ce o sa fac cu Maria din clasa a V -a? Probabil ca va trebui sa alegem un liceu cu program de dimineata pentru V-VIII, ca mi-ar fi imposibil sa o duc la 12 la scoala .


Mergi la inceput