Mamici inimoase de C-ta***160***

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,


wow, ce mamica sexy am vazut in poze, nici baietii nu sunt mai prejos simo

eu va citesc, dar atat mai am timp, lucrurile stau exact asa: firma cica este intr-o perioada dificila, fara contracte, dar munca s-a dublat, efectiv nu stiu cum sa mai facem fata, de cand cu noua organizare

in rest, asteptam primavara, si eu si Luca, ptr ca m-a innebunit in casa. de saptamana asta a inceput sa mai iasa in curtea scolii/parc cu mingea, jucarii, dupa amiaza, dar tot nu-i bine, ca nu sunt copii.
la gradinitza e f cuminte si cooperant dar....
" este un copil f inteligent dar si f greu de manipulat"- excat asta imi spune destul de des doamna- o stiu, nu e cazul sa imi repete mereu
uneori seara, il apuca toate toanele, intra in razboi cu mine(mai ales) si cu restul.
astept si eu o intalneala.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Ola mamici inimoase...

Simo ce te prinde albastrul ala... dar pot sa-ti spun ca Sebi te-a eclipsat total... mama ce costum... ce zambet... pana la urma pe Luc l-ati lasat acasa? Daca e sa faca Luc varsat de vant o sa afli in 4-5 zile

Mie Teo mi-a reprosat ca "a ratat iarna" de cand sta in casa... nu ca ar mai fi fost vreme de sanius sau joaca cu zapada, sau ca nu l-am lasat sa scoata nasul din casa, dar el are motiv acum ca boala l-a tinut in casa... Oare cand se considera ca nu mai este contagios? Ca in we ar trebui sa mergem la o aniversare...

Cu Mony vad eu ce fac... incerc sa ma pastrez calma... m-am sfatuit si cu Doamna ieri... facuram sedinta cu tati aseara sa decidem daca mai merge la dansuri sau daca ii mai dam o perioada de proba... sa vedem ce iese...

Eu simt ca m-am mai odihnit, dar nici nu duc dorul la servici ca sapt trecuta am stat numai in telefoane si emailuri... abia sapt asta am stat linistita...

Miha tu ce mai zici? de cand vreau sa te intreb care e termenul pt formularul ala? Sa ma tragi de maneca ca eu arunc de colo colo hartiile alea...



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Simo sunteti frumosi!!
Lulu pana la uram nu-ti mai cauti servici? Luca este bestial..
Georgi eu nu am citit ce-ai patiti cu Moni...
Vladis ce-ai decis referitor la scoala? Eu continui sa cred ca noi am luat maaree teapa

Stiti pe cineva care vinde/comercializeaza..produce ..nu stiu cum sa-i mai zic..paturi de consultatie pentru cabinete medicale?As cumpara chiar si second hand...stiti ce magazine/siteuri unde as putea sa caut?

Mobilier pentru cabinete ..ati putea recomanda pe cineva? Lulu aveai tu un amic??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

kim, avem un prieten care are un magazin+fabricuta de mobilier, si lucreaza exceptional. pe langa apartamentele mobilate de el, a avut lucrari la diverse sedii de banci, farmacii, hoteluri, etc.
Eu ma sunt absolut incantata de cum lucreaza,nu fac erabat la calitate, si pot face comparatii- in tineretea mea -am lucrat la MOBEXPERT ani de zile, in Bucuresti, NU SE COMPARA.
In casa mobila este facuta de el, integral.
La salon a fost facuta mobila tot de el.
Eu il recomand cu draga inima.
Showroom are pe Ferninad, la parterul unui turn, pe dreapta cum mergi spre Fantasio, oarecum vis-a-vis de Politie, cred ca al 2 lea turn de la gara, dar se vede, este singurul cu expo mobila, dupa el mi se pare ca sunt cei de la Audi.
daca vrei, iti dau si nr lui de tel. mergi intai in rceunoastere

in rest...ne pregatim de martisor, adik Luca se pregateste vrea "o rochita roz ptr Adelina"

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
noi n-avem nimic nou de raportat, am fost aseara la sedinta... am aflat cu ocazia asta ca copchilu' ramane in urma la scriere daca nu ii place textul .
si asteptam primavara, da???
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
copchilu' ramane in urma la scriere daca nu ii place textul .


si? mi se pare normal, daca nu e placere.....ce poate face baiatul?

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

. cica si exercitiile pe fise le face in ordinea "preferintelor" ca l-a intrebat doamna de ce a sarit cate unele si cica "aaa, alea nu imi plac"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

. cica si exercitiile pe fise le face in ordinea "preferintelor" ca l-a intrebat doamna de ce a sarit cate unele si cica "aaa, alea nu imi plac"


Imi place, isi sustine preferintele, principiile, barbat puternic

mai cunosc eu un specimen, ceva mai mic

Dimineatza, la trezire:
"Luca ai mers la toaleta?
Nu.
Pai faci pe tine.
Nu imi place culoarea la apa din toaleta, imi place albastrul, acum e verde"

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mi-ama dus aminte de o faza, aseara:
"Mami, eu am un secret fata de tine, numai al meu si al dnei Iulia.(eduactoarea)
Bine Luca, atunci pastreaza secretul.
Dar chiar nu vrei sa il zic?
Nu, daca dna a zis ca e secretul vostru, nu il zice, nu este frumos sa zici secretele.
Pai atunci sa nu ma certi ca sunt mincinos?
cum adik Luca esti mincinos?
Pai nu ai zis tu sa nu mint ca e urat? si tu acum ce faci? ma pui sa mint? adik eu ascund ceva, deci mint, nu?
Luca, ti-am mai explicat ce este secretul.
Eu iti zic secretul, sa nu fu mincinos.(era o poezie despre mama, pregatita ptr 8 Martie )
Imi zice poezia si apoi:
acum gata, m-am linistit, dar sa nu ii zici maine dnei Iulia ca acum e secretul meu si al tau"



SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Multumim mult pentru complimente

Ce m-am mai amuzat cu Luca, e bestial, Alina n-ai sa te plictisesti vreodata cu el

Georgi:pai de acum la ce sa ma mai astept, mi-a facut toata noaptea Sebi concurenta dansand cu fetele, dar nici eu nu m-am lasat mai prejos si am dansat cu toti barbatii importanti ai nuntii Pentru prima data mi-am data seama ce baiat mare am

Roxana: stai linistita, ca e imposibil copilului sa-i placa toate materiile si Sebi la fel e, scrierea si povestirile nu-i prea sunt pe plac, dar se descurca ca nu are incotro.

Kim:
noi avem un prieten care confectioneaza mobila la comanda,majoritatea mobilei in casa e facuta de el si suntem multumiti.



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput