Mamici inimoase de C-ta***160***

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ha, unde, la noi??? nu crez ca mai ninge. sper de altfel
pai hai sa vedem cand ne vedem. ce ziceti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Citat:
citat din mesajul lui happymumy


Am auzit ca saptamina asta incep iar ninsorile, o fi adevarat?

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)



Saptamana asta cica sunt precipitatii 0 la Constanta, deci nu ar trebui sa mai ninga. Un pic de ceata, un pic innorat, dar fara zapada.
Tot e bine.

Rox, vreau si eu o intalneala, in pauza de la martisorit.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Tutu land

blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Pai hai, cind?? Ca eu am mai intrebat si de Craciun... si nu s-a oferit nimeni.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!

Am revenit si noi pe meleaguri dobrogene si mi se pare un vis, dupa cum v-a povestit si Mihaela e foarte greu cu traficul in Bucuresti, sunt foarte multe strazi nedezapezite, sunt masini complet acoperite, sunt comozi bucurestenii

In rest a fost frumos la nunta, ne-a prins bine iesirea, duceam dorul la distractii

Acum sunt la fratele meu, ca acasa nici acum nu-mi merge netul, sunt si in concediu saptamana asta.



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
e, de Craciun era alta treaba. acum vrem sa iesim din iarna
hai, ne mobilizam?
Simona, Miha, bine ati revenit. hai ca trece si zapada....trebuie, nu?
Georgi, cum e Teo?? multe bubite?
o zi frumoasa sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

miha, bine ca v-ati reintors sanatosi din aventuri asteptam un mail de la tine....

georgi, chiar, cum e teo, sper ca a avut o forma usoara si nu v-ati chinuit prea mult.

simo, concediu placut! te asteptam cu poze de la distractie.

daca stabiliti o intalneala zilele urmatoare nu pot veni, ma pregatesc de o evadare

pupicei tuturor


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Mai parca v-am simtit ca va gandeati la mine...

Teo e ok... avu destule bubite... nu a facut febra... de 2 zile nu am vazut bubite noi, dar ultima iesita e intr-o zona intima... sub pielea de pe putulica si la usturat pana l-am bagat pe tratament.

Eu mi-am prelungit concediul medical si pt saptamana asta... stam in casa, eu mai ies in curte, mai intind o rufa, mancare cat cuprinde ca cere stomacul...Teo se joaca cu pisoiul in living, am stat si la mama 3-4 zile...

Am si eu probleme cu Mony apropo de indragosteala, dar mai ales de note si aiureala din creieri... am zis ca in clasa a 2-a se mai aseaza si la ea lucrurile, dar se pare ca nu... pe langa faptul ca i-a pus doamna in catalog un IS pt tema incompleta (a mia oara), atat ei cat si altor 12 copii , oricat as face suplimentar cu ea, niciodata nu stie sa faca un exercitiu facut si refacut... in 60% din cazuri nu stie ce teme are si Dna mi-a zis sa nu mai sun la nimeni si sa nu o mai ajut in aceasta privinta... plus ca cel putin 2 zile pe saptamana isi uita un manual, un caiet, creionul si altele si altele...Notele din lucrarile ei sunt pe banda B I-am zis ca in ritmul asta nu-si va indrepta media pana la vara si nici gand sa mai pomeneasca de tabara... Eu una am inceput sa imi pierd rabdarea cu ea.

In toamna cand am purtat o discutie cu doamna, mi-a zis femeia ca sa nu o scot de la dansuri, sa o pedepsesc altfel si sa nu o mai ajut, dar we asta m-a apucat disperarea si i-am zis ca nu o mai duc la dansuri... Imi pare rau sa o rup de acolo ca va ramane in urma, dar nu stu cum sa mai procedez cu ea.

Simo si tu esti in concediu?



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

In sfarsit am si eu net acasa

Georgi: multa sanatate lui Teo, eu astept sa vad daca se lipeste si de Lucian. Cat despre Monica, nu pot decat sa-ti doresc sa treaca cat mai repede perioada asta cu capul in nori

Am reusit sa incarc si cateva poze, le astept si pe cele oficiale de la cumnata-mea: https://picasaweb.google.com/102016585614674993416/February2012?authkey=Gv1sRgCLLA3Kegr9jm6wE#5711995205519247106

o seara frumoasa!


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
vine primavara??
Simona mama ce mi-a placut buchetul de lalele mov!!! fantastic de frumos!! si voi ati fost suuuper
Georgi sa treaca repede si ultimele bube! despre Teo... eu zic ca totusi e doar o faza. sper sa treaca rapid.
o zi frumoasa sa aveti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare!
Vrea cineva cafea ?

Giorgia sanatate micutului, cat despre d-ra...chiar nu stiu ce sfat sa-ti dau sper sa treceti cat mai repede se etapa asta.
Simona frumoase pozele cat si protagonistii.

Va doresc o zi buna!

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput