Mamici inimoase de C-ta***160***

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Roxana:
maine dimineata la prima ora plecam, trebuie sa ajungem in timp util pana scoate actele la ora 12, ca avem un document fara de care nu se poate casatorii

Alina:
ce tare e Luca

Sebi al meu cand era la cresa spunea ca are gagica, o cheama Bianca si o iubeste


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

io nu am citit ce-ati mai scris din lipsa de timp..invat!

dar m-am gandit sa va intreb si pe voi ce stiti despre cursurile Lexis care se fac in Constanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare dragelor!
La capitolul "dragoste si indragosteala" si noi suntem "pe val" inca de anul trecut . Alex are un fost coleg de gradi de la care a primit si anul trecut, dar si anul acesta trandafir si bomboane. Problema a aparut cand Teo a inceput sa planga ca "prietenul ei" nu i-a dat nimic.
Dragelor avem viata "grea" cu dragostea asta juvenila.
Simona drum bun si distractie placuta!
Happy ce mai faceti? Cum este mica printesa?
kim nu te pot ajuta cu informatii.

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Precoci tare copiii astia, mai ales baietii de gradi. Stefan e alergat de fete, am asistat si la o imbranceala in curtea gradinitei intre doua combatante , dar el fuge mancand pamantul de ele. Maria e geloasa (ca de obicei) si imi spune ca nu intelege de ce Stefan e asa de popular .

Rox, tocmai, ca nu stim nimic despre baiat. Pana acum Maria a fost indragostita de tocilari , dar acum e diferit. Este tot "popularul" clasei - o citez in continuare pe Maria... si suntem cam ingrijorati . Astazi a avut o mare reusita, l-a consolat pentru un B spre FB si el i-a multumit pentru sustinere. Ma straduiesc sa nu ma tavalesc de ras.

Kim, spor la invatat!

Camelia, ati terminat cu bolile?

Simona, se anunta ceva mici ninsori in noaptea asta . Sper sa fie alarma falsa .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

io nu am treaba cu "indragostelile", si ce bine!

dar am si eu o treaba..vreti o pisicuta mica de cca 4 luni???nu mai pot tine 2 pisici in casa..si trebuie sa scap de ea(chiar daca copilul meu ma va ura )..este super iubareata si desteapta!noi am salvat-o cand avea vreo 3 saptamani din gura cainilor..am zis c-o tin putin si am tinut-o 3 luni!..ajutooorrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Buna seara si de la noi!
Rox, Angi, Camelia, multumim de intrebare , domnisoara sunt bine. Cea mica a avut program artistic aseara de la 10 pina la 3 dimineata, am crezut ca cedez nervos. Iar domnisoara cea mare pare ca s-a acomodat , cel putin acasa, ca am senzatia ca a inceput sa facafiguri la scoala. Sau poate ea se comporta normal pentru virsta ei, dar eu am pretentii prea mari de la ea, asa zice mama. Ieri a batut un coleg la scoala ca i-a darimat din greseala sucul , vorbeste in timpul orei de matematica, am primit reclamatii de la ceilalti parinti ca Ayla a dat tonul in clasa la datul cu ruj, a plecat la scoala fara sa stiu bineinteles cu un luciu de buze si un parfum. Si nu mai spun ca pierde o gramada de lucruri, nu mai stiu ce sa fac, sa o responsabilizez. Cu indragostelile nu mai spun nimic, la noi e deja poveste veche... spre disperarea lui tati.
Cornelia, e super Maria,m-am amuzat teribil . Multumesc inca o data pentru costum, am inteles ca a reusit sa ti-l dea sotul meu, adica sa te identifice, ca asta era problema lui.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

:domnisoarele:

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Happy, pupam domnisoarele! Maria e foarte incantata de Ayla la cercul da mate, asa ca fata este cool . Am primit costumul, am fost totusi destul de usor de identificat, este mereu galagie in jurul meu .

Cu Ayla atentie mare, ca toti suntem tentati sa cadem in aceeasi capcana: cand apare un bebe nou in familie, avem deodata pretentii deosebite de la primul nascut, prin comparatie il consideram deja matur. Eu inca am pretentii prea mari de la Maria si tot imi dau singur apeste degete sa ma corectez , unde mai pui ca pretentile astea au aparut cand era si ea un bebe mic de 1 an si 10 luni. Privind in urma, cu toate ca atunci mi se parea ca pot fi obiectiva, imi dau seama ca am gresit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Ghiulten, uff, e modul ei de a se rascula. poate puteti macar in weekend sa petreceti vreo 2-3 ore doar voi doua? stii cum e, ati fost atata timp doar voi, ii e greu cand te vede lipita de maimutica mica.... succes ca trece si asta
Cornelia, mai zi!!
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Da, uitasem ca mai am una: Mami, o sa ii fac o poza, sa ti-l arat. Nu, mami, nu ii face poza, ca il sperii . "A, da, nu e inc m omentul, in clasa a III-a saua IV-a o sa ii fac poza". Adica, sa ne intelegem: asta e o relatie pe termen lung .

Gata, nu mai spun nimic , ce mi-ar face Maria sa fle ca ii fac publica viata sentimentala .



Mergi la inceput