Mamici inimoase de C-ta***160***

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Neata!

Si eu m-am saturat de iarna, nu mi-a venit sa cred dimineata, ce zapada si ger era

Nu va mai spun ca sambata avem nunta la cumnata-mea la Bucuresti, habar nu am cum o sa ajungem, deja soacra a intrat in panica.

In cele din urma Teo a lui Georgi a facut varsat de vant, s-a jucat duminica cu Lucian, acum sa vedem daca va face si el, il asteptam

Va doresc o saptamana usoara

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Buna seara si de la noi!
Si eu, ca si voi, m-am saturat de zapada , vreau macar primavara. Vreau sa fie vreme frumoasa, sa ies si eu cu carutul la plimbare , fiecare cu ce-l doare.
In rest, suntem bine, crestem...

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Ghiulten, cum mai sunteti? ce face donsoara mica? Ayli ce spune de ea? se lauda cu ea la scoala?
Georgi, sanatate lui Teo... uffff, nu a scapat pana la urma!
Simona, drum bun la Bucuresti, nu cred ca vor fi probleme pentru ca ninsorile s-au oprit. sa ajungeti cu bine si distractie placuta!
bem o cafea?

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

ce ger in dimineata asta, brrr...e binevenita o cafea

happy, las ca mai e un pic si vine primavara, ce frumoasa e perioada cu plimbarile in carut ce face bebelina?

apropo de boli, la fiica-mea e epidemie de rubeola, ea a facut pe la 7 ani, dar are o groaza de colegi care s-au imbolnavit; vlad pana acum n-a facut nici o boala contagioasa, e posibil sa ii aduca sora-sa virusul?

ieri vlad a vrut musai sa-i duca prietenei de la gradi bomboane si o felicitare, nu stiam ce feed-back o sa primim, mai ales de la parinti, insa se pare ca a fost ok, au inteles inocenta si frumusetea gestului oricum, a fost tare amuzant, l-au intrebat educatoarele daca o iubeste, la care el a raspuns ca nu o iubeste, e doar prietena lui


o zi buna sa avem!




mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Angi, da, Miruna poate sa ii aduca virusul. dar sunt destul de mici posibilitatile. ce dragut domnisoru'!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Simona, au re-deschis si autostrada deci probabil nu veti avea probleme cu mersul la Bucuresti.
hmm... nu mai vorbiti deloc pe aci??? vad ca nici macar cu o cafea nu va mai momesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Eu beau a doua cafea la ora asta .

Eu cu nervi tociti la birou si nimic nou sub soare.

A, scuzati, Maria e indragostita si da-i si sfatuieste-o (mami, trebuie sa imi spui cum sa ma port, ca tu ai trecut prin asta - categoric nu in clasa a doua . Am convins-o sa nu tabare pe baiat ca il intimideaza , sa se poarte frumos, sa fie tot timpul amabila si prietenoasa, sa arate ce fata desteapta e ea, sa discute cu el despre carti, filme, muzica. In final e fericita ca o sustin si ca am sfatuit-o foarte bine, ca asa a citit si ea in cartea Secretul fetelor. Nu sunt pregatita pentru asta, iar Doru nici atat. Ma suna dimineata: auzi, Maria CHIAR e indragostita? A stat un sfert de ora sa se arajeze in fata oglinzii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Roxana:
multumesc Ne-a ajutat Dumnezeu cu vremea, sper in continuare sa fie frumos, imi pare rau ca nu-l iau si pe Lucian, dar nu am avut curajul pe vremea asta.

Cornelia:aveti o gramada de treaba cu dragostea, parca ma vad si eu peste putin timp. Dar la clasa a doua e mare, daca stam sa ne gandim la Vlad care a inceput de la gradinita

Eu va urez de acum un sfarsit de saptamana cat mai frumos


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cornelia ahahahaa ce tare e Maria. ati luat fisa domnisorului? cu ce se ocupa, mama, tata, care-i scopu lui in viata? va urez succes.. si mai ales lui Doru!!
Simona, plecat azi sau maine? drum bun si distractie placuta?
restu'???? chiar trebe sa o scot pe asta ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

cornelia, eu zic ca stati fff bine in clasa a 2 a. Noi avem doar 4.5 ani si e jale.
Este totusi consecvent, s-a oprit la aceeasi domnisoara de anul trecut, dar anul asta e si mai si.

Mamai, te rog sa ii cumparam si lui Adelina un boboc de trandafir cand luam flori doamnei!
Mami, eu ma fac pompier, ca ii ia foc inimioara Adelinei si sa merg sa o sting!
Mami oare Adelina ce face la ora asta!
Mamii, imi pui te rog la pachet niste bombonele ptr Adelina!
I-am explicat despre martisor, si mi-a zis f clar - cumpar ce vreau ptr doamna si fete, ptr Adelina unul mare si frumos.
Doamna a observat si ea slabiciunea lui ptr Adelina.
Adelina il place, dar mai exista o Bianca care il place si plange ca Luca nu o baga in seama si ii spune mereu mamei ei ca ea vrea sa se faca nevasta, nevasta lui Luca.

Si lista continua......o sa am viata grea fetelor cu un asa cuceritor la usa !

eu sunt prinsa intre hartii, de aceea apar putin sau mai deloc

SOACRA MARE

Mergi la inceput