PRIETENE FARA TTLU (82)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Eu m-am zbenguit prin "drop-uri" si-am vazut ca nu doar eu.

Multumesc mult tuturor pentru aprecieri/ laude...

DANIELA - sanatate lui Rares.. poate o "sare " pe Ioana. Am patit si eu niste nopti cu frisoane cu Nicolas.. mai prin octombrie.. m-am tinut tare, l-am chinuit bine cu 5 nopti de frisoane dupa care n-am mai rezistat de mila lui si i-am bagat antibioticu' cu disperare maxima.. n-ai vrea sa stii cum facea cand il apucau frisoanele si-mi zicea ca-i sare inima din piept. Brr...

Eu am dus-o pe mama acasa azi.. si pana vineri seara acolo va sta. L-a dus ea pe N la karate in seara asta, maine are engleza iar vineri dupa karate ii aduce Robert acasa.
Cu viscolul asta.. nu stim ce vom face sambata cu ziua lui Cosmin...Nici macar cumparaturile nu voi avea cum sa le fac, decat sambata cand va fi Robert acasa. De maine ia R masina mea ca-i sigura pe drum. Acum sa vedem daca nu cumva ne-o izola viscolul ..cum se intampla mereu.

Pe maine si usor!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello
Daniela-wow ce de prajituri,eu reteta nu prea o inteleg dar nu as munci atat de mult la tort desi stiu ca e f.bun dar o pastrez paote face mama.
Sanatate multa insa copiilor,poate reuseste Ioana sa nu ia de la Rares,la mine cand isi dau unul altuia e la 2-3 zile distanta, insa mai scapa si fara donare de virusi.
Ingrid-nu am fost laconica,nu prea am ce spune insa ca de unde treb sa fie 2 familii,au fost 3 si asa inca 2 copiii in plus,si in afara de tortul de inghetata care a fost yummi ca era cu vanilie,cioco si ppistachios de aia era verde si deasupra era decorat cu Lilo and Stich din filmul bine cunoscut-vb lui Dragos o adevarata afacere pt astia cu torturile de inghetata ca a costat 40 de dolari deci dc nu ma insel 120 ron-in rest nu am facut ceva super extraordinar-stiu ca tb sa iti spun de cadouri,promit sa reintru maine.
Moni-ce fain ca sta Tudor la povesti asa de lungi si f bine ca citeste Diana,clar o sa o ajute in viitor,ai sa vezi.
Am fugit sa il iau pe Alex de la lectii si cu EMma la tenis-mai scriu maine,va pup!

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

"Hielau" din nameti!


Asa cum banuiam... noi suntem IZOLATI.
Robert nu a reusit sa iasa cu masina decat vreo 5m.. si-a ramas suspendat in nameti. Oricum ma suna un vecin disperat sa imi explice ca-i de 1,5m zapada si ca nu are unde sa inainteze. Adevarul e ca la noi in poarta zapada-i cat gardu' 1,8m aprox.

Asteptam plugul... ma rog .. plugul asteapta sa se opreasca viscolul... si-uite-asa.

DENISA - super "suna" tortul de inghetata. Sa stii ca nici la noi nu sunt ieftine torturile.. mai ales cele cu figurine pe ele. Pe mine m-a costat 150ron tortul lui N .. si a fost chiar ok pretul pentru cat a fost de mare si de sofisticat ca model. Da' mi l-a facut o colega de-a lui R si de-asta a fost doar atat.

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata!
LILI deci asa ,zapada de 1,80 si izolati ... asa o fi si Brandusa presupun La noi ... soare! Cam cu dinti soarele asta.Bine ca aveti macar net
Io cu Tudor ca de ieri e aici.Aseara macar s-a jucat cu Diana,dar azi m-a consultat la greu cat am mai stat in pat,stiti voi - termometru,tensiometru,uitat in gura,picaturi in nas,urechi ... ahhh si SILOFEN Mai nou nu mai zice silopel si nulofen ci le-a combinat Dupa aia s-a apucat de desenat si a venit dupa mine in baie sa ma intrebe daca e frumos si sa ma anunte ca e o "felecelale" pentru mine - amu' si el cu felicitari precum Diana - era si indoita foaia,ca asa-s felicitarile Acum e cu plastelina,ca pe-aia a cerut-o.Arata jalnic cam uscata si amestecata,trebuie musai sa cumpar alta.

Diana a tusit aseara tare urat,incarcat-horcait I-am dat doar miere ... noaptea n-a tusit defel,nici azi-dimineata n-am mai auzit-o.Dar clar e o samanta de bronsita pe-acolo,ca data trecuta nu i-am dat antibioticul ce i l-a prescris pediatra,daor siropuri si miere simpla sau cu ridiche neagra i-am dat.


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Pe noi vad ca nu se grabesc sa ne scoata din nameti. Oricum nu avem unde pleca...Provizii de mancare/apa avem nu-i bai. Bine ca avem gaze, electricitate... ca restul este in regula.Barbata-miu se cam plictiseste. Probabil ca si-ar putea face de lucru cu zapada da' nu-i place. In curand ma "ejecteaza" de la laptop

MONI - f. f. tare Tudor cum vorbeste/stalceste cuvintele. Un dulce.
Sper sa fie ok Diana.. sa nu ii dai antibiotic daca ii merge cu remdiile naturiste si nu se agraveaza.

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Daaa e mare figura Tudor,acum a zis ca nu ii plac "capsele" din iaurtel voia sa zica capsunile (poate pronunta cuvantul si il stie),dar chiar inainte ii explicasem despre capse (ca m-a intrebat de un capsator ce e) si de-aia s-o fi incurcat.
Eu i-am scos puzzle ... din pacate n-am set de 9-12-24 cum credeam,am doar de 12-24-36-48 - cu cele mai mici bucati Asa ca i-am scos doar ala de 12 bucati,e cu o gasca plus bobocii aferenti.Acum ... nu aud decat "mamiii ajuta-maaaa!" "mamaaa nu-mi iasaaa!" Trebuie sa stau musai doar langa el si clar va dura pana o sa ii iasa.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hello pe unde mai bantuiti?
LILI tot izolata? Macar ati iesit la bulgareala? De fapt stai ca Nicolas e plecat,poate mai bine il lasai acasa sa se ocupe de facut oameni de zapada,ca are cu ce
DANIELA cum mai e Rares? Diana inca tuseste vad si acum noutate ... ii curge si nasul.

Tocmai a sosit de la dans foarte incantata ca a dansat foarte bine,ca a laudat-o profa - azi n-a mai prins niciun flacau - a dansat cu o fetita. Din ce mi-a aratat ca i-a pus sa faca azi : ceva pasi f. rapizi in lateral,alternativ stanga-dreapta ... nu-mi dau seama ce dans o fi asta Mi-a zis ca abia asteapta sa ajunga maine la Elza (la gimnastica) Pai parca era "foarte rea"
A fost cam dezamagita ca nu-i Tudor (l-am trimis deja la mami ca maine am drum de Ungaria)
A mancat si i-am zis ca daca vrea citit,atunci sa se apuce acum ... doar ca e terorista,nu vrea nicicum sa citeasca de unde a ramas ,data trecuta! Vrea sa inceapa de la o pagina noua.Pana la urma am convins-o sa citeasca de unde a ramas,dar tot nu vrea nicicum sa citeasca unul dintre randuri - a citit vreo 4-5 urmatoare,pe-ala nu-l vrea defel,sustine ca i l-a citit ea aseara lui Tudor Incepe cu un cuvant mai lung,de-aia ! (cuvant pe care l-a mai citit inainte,dar ce conteaza,daca i se pare ca e prea greu ... nici nu vrea sa incerce ) Ma scoate din minti cand o vad atat de capoasa fara sens ... leita taica-su Acum a trecut la pagina urmatoare ... spuneti voi cum sa te intelegi cu asa copil ?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

MONI - nici pomeneala de plug pe-aici. Am reusit noi sa platim un utilaj sa ne dea zapada de la poarta (am 35ml de gard). Si vecinu' a cotizat... Prin zona pe unde-s firme adica cam la 500m de-aici mi-a zis R ca e un fel de tunel prin zapada.. e zapada cat masina. S-a aventurat sa se duca pana la benzinarie sa vad cum sunt drumurile. N-a putut sa iasa pe Autostrada ca-i inchisa ... am vazut si explicatia mai devreme la TV.. cica se concentreaza pe salvarea de vieti. A mers pe o portiune de centura...
Mi-a zis ca maine nu crede ca va reusi sa iasa..iarasi. A inceput sa ninga mai tare si tot viscolit.

N-am iesit la zapada. Decat Robert fortat de imprejurari.. a facut alei pe-aici.. pana la poarta, pana la garaj, pana la caine, pana la magazie.. s-a saturat de dat la lopata ca doar a luat toate aleile de vreo 3 ori la mana.

MONI - bafta maine in Ungaria. Bine ca nu-i si la voi "prapadul" din sud.
Brandusa sta pe drumul unde au anuntat ca au gasit un om mort in masina.. adica spre Adunatii Copaceni -Calugareni

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello si o cafea
Lili-vai ce nasol cu inzapezirea,dar se rezolva sper, la noi toata saptamina a fost 1.5cm si normal ca sunt super curate strazile, dar mi s-a explicat ca e asa si din cauza ca de ex carnetul de ocnducere ma costa 70cad la fiecare 5 ani-tocmai mi-au trimis notice ca treb sa il reinnoiesc pina de ziua mea
Moni-tin pumnii pt maine, sa fie bine si tb sa invingi.
Felicitari copiilor pt abilitati si Tudor chiar ca e super avansat
Ingrid-Diana ta ce mai zice,face?Esti mai bine

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LILI no lasa ca face omu' conditie fizica Bine ca a ajuns pana la caine macar.Brandusa am vazut ca a scris azi pe DC la ceva subiect,deci sau are net acasa,sau o fi razbit prin nameti pana in Bucuresti
DENISA chiar asa ,toate costa De Tudor ce sa zic,eu il compar mai mult cu sora-sa,deci mi se pare doar "in grafic" - mai putin la imbracat singur,chestie care nu il tenteaza defel,dar absolut defel! Acum faza ca vorbeste bine e clar ca e mai avansat decat media (chiar imi zicea mami ca baiatul vanzatoarei,cel care e de varsta lui Tudor abia acum a inceput sa vorbeasca oarecum si asa incat nu intelege nimeni nimic) Dar si Diana a vorbit repede si ce mare folos a avut din asta? Poate doar ca fost mai distractiv asa si mai usor ca ne-am putut intelege mult mai devreme .

Cu Ungaria ce sa zic,ca nu mi-a trimis asta niciun mail sa imi zica ce si cum asa cum a promis,pana la urma i-am scris eu azi intreband-o daca maine e vizita normala ? Si mi-a raspuns ca da,doar recoltat sange si examinare fizica ( puls, tensiune, temperatura, cantarit etc.) Si ca vorbim dimineata.Deci doar maine stiu ce-a hotarat comisia aia,adica daca e ultima vizita sau ba.
Dar chiar asa, bine ca macar nu-i zapada in zona si nici nu se prevede ...

INGRID come stai? Ati facut reteta Danielei? Io mai bine cobor la gelateria italiana din zona ca au prajituri una si una ... ca am obosit doar citind partial reteta aia Dar oricum n-am pofta de nimic dulce momentan.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput