PRIETENE FARA TTLU (82)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRA ma bucur tare de asa veste! Poate isi revine mai rapid decat au prognozat aia si nu trebuie sa stea chiar o luna pe tusa!
DENISA ca tot imi era dor de urn rebus,am mai auncat un ochi pe mesajele alambicate si ce vazui? Serial??? Esti tare mai daca mai ai timp si de vreun serial la cate ai pe cap ! Chiar asa ,la ce serial te uiti? (io nici nu mai tin minte de cand n-am mai vizionat vreunul )
LILI lasa bine ca ii place lui Cosmin la zapada.Tudor nu a parut f. incantat data trecuta,statea doar si se uita la Diana cum se tavaleste prin zapada si cum construieste om de zapada.Un pic a incercat si el,dar manusile impermeabile ii erau prea mari,iar cu mana goala nu-i placea ca era zapada prea rece.Acum ii place f. mult sa se uite pe fereastra (de la etajul 9 va dati seama) ,dar daca i-a oferit tatin zapada de pe pervaz ... nu era genul lui ca e rece In schimb Diana abia asteapta.Nu cred ca iesim azi totusi,fiindca iar viscoleste si e si frig tare (-7 dar se simt ca -12 din cauza vantului).Destul ii e de la gradi pana casa.
Mersi de pontul cu scortisoara la tuse,o sa incerc si eu sa ii dau Dianei amestecata cu miere.
CRISTINA ah si ceas mai citiii,dar daca ai vedea in ce maldar de hartoage inot asa imi trebuie ca am tot tras matza de coada - we la inot,noaptea citit,somnul recuperat dimineata ,dupa-amiaza copii pe cap sau diverse drumuri si chestii de rezolvat.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Monicooo ... te ti de shotii???
Sa inteleg ca ti-ai facut gasca pt concediul de vara.. in ce perioada plecati?

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LILI depinde de prognoza meteo,sa nu fie timp ploios ca iti dai seama
A si apropo am o surpriza pentru gurmande http://www.adevarul.ro/international/insecte-UE-promovare_0_549545416.html Ingrid stie si e incantata

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Moni gata... eu o sa comand niscaiva albine.. acu' ca-s inca tanara si mai imi permite forma fizica. zic si eu...

Da.. daa... neaparat sa fii cu ochi pe prognoza...

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Da mai LILI si io visez la ziua cand in loc de o pastila de calciu ... o sa rontai un greiere crocant


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Stiam eu de ce n-am ales greierii.. so pofta buna!

Cel putin la vara ma scot... am in curte de toate. Daca nu se mai poate cu legumele ca se maneaza in fiecare an, am insecte din belsug. Nu mai zic de lacuste... ce mari si verzi .. ohooo ce de proteine o sa iau eu

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata!
Mai Lili gata capitulez,m-ai batut la puncte cu lacustele tale mari si verzi

La noi continua viscoleala ,avem zapada cat cuprinde
Partea proasta e ca Diana avea 37,2 febra acum dimineata (si-aseara s-a cam plans ca ii e frig) si tuseste in continuare incarcat.Asta desi e in a treia zi (parca) de augumentin.Bine ca inainte de antibiotic n-a facut febra Pediatra n-a raspuns la telefon,o sa incerc mai incolo, sa vedem ce zice,probabil ii va da ceva mai puternic sau doza mai mare.
Aveam in plan sa iesim la zapada,dar asa ne limitam la o tura pe sanie pana la mami si eventual cateva ture si in jurul blocului lor ,sa il distram si pe Tudor (care e acolo) Oricum n-am fi stat mult pe-afara ca e frig.
Ca norocul ca s-a terminat si abonamentul la inot (azi trebuia reinoit),ca nu puteam merge si de zapada si de raceala Dianei.Amanam pe we viitor.
Si la ei la gradi erau doar 15-16 copii zilele astea,restul sunt bolnavi presupun.Sa vedeti faza,mi-a zis Ghita ca a venit una cu baiatul si s-a luat doamna de ea ca daca tot asa mult va lipsi (a fost bolnav cred) ,ea nu o sa ii dea adeverinta la vara cum ca a facut pregatitoarea Dar fix pix,ca baiatul oricum e nascut in 2005 si dupa cate stiu e cam musai sa mearga la scoala cu sau fara pregatitoare.Acum e drept si ca e cam slabut pregatit el in general dupa cate imi zice Diana.Faza e ca madam se umfla in pene intotdeauna de cat de asa si pe dincolo sunt copiii pregatiti de ea,si ce incantate-s invatatoarele bla bla si probabil vrea sa iasa toti eminenti Eu ce sa zic, mie mi se pare chiar ca nu fac mare branza - cel putin comparativ cu ce citeam pe DC ca fac unele la pregatitoarele din Bucuresti!
Diana cred ca s-a plictisit deja amarnic de hieroglifele alea ale lor - Simona cea tanara ne-o mai critica/paraste uneori ca n-a scris frumos.Eu o vad si acasa ca deja nu mai are rabdare la chestii de rutina neinteresante,inclusiv la desen! Zilele trecute a facut un desen dupa model. din cartea cu Degetica si chiar i-a iesit binisor,dar n-a colorat niciun sfert din el si nici n-o mai intereseaza sa faca (si chiar am tot rugat-o sa il termine) . Pai da,doar coloratul e deja rutina,chestie neinteresanta,asa pentru copii de 3 ani Mai interesant a fost sa taie cu foarfeca fasii dintr-o bluza scoasa din uz si sa croiasca diverse "haine" pentru papusi.Acum deseneaza/picteaza chipurile dupa un model din cursul ala de pictura (acolo-s chestii f. grele si pentru mine,dar ce sa vrea ea sa priceapa? )

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Acum am reusit sa citesc din urma si ce vad? Ufff.
Mira, sanatate multa lui H. Sa se refaca fara probleme si sa fiti toti ok. Ski-ul e placut dar periculos uneori.
Ingrid, sa-ti traiasca sotzul! Petreceti?
Moni, sanatate Dianei! Sa nu fie nimic cu raceala. Iar ce am vazut eu ca deseneaza fii-ta, pare minunat.
Denisa, distractie placuta.
Liliana, cand povestesti de Cosmin, parca-l vad pe Tavi. Numai ca al meu pare putin mai rautz.
Noi? In zapada. E drept ca nu a nins fff mult, dar ieri si alaltaieri a viscolit de-s nametii si la 1,5 m pe drumul nostru secundar din camp. Deh, la campie suntem, nu? Oricum, bine ca-s acasa inzapezita nu in orash. Si eu care-mi doream o iesire romantica dupa atata munca si la liceu si la facultate.....Sotul meu e gelos rau pe mine. 4 de 10 si un 9, cam nasol din partea mea. Face si el un master cu management si stie ce inseamna.
Joaca cu copiii zilele astea si zacere in casa. Mi s-a stricat kindlle-ul saptamana trecuta si-s trista pana primesc altul. Citeam eu ceva ce nu pot citi pe hartie. Si am ramas fara cartea aia, asa ca acum citesc Orhan Pamuk, Cartea Neagra si Laurance Durell, Mountolive ( da, ok recitesc a nu stiu cata carte din cvartetul din Alexandria.scriitorul asta bizar m-a fascinat de cand eram in liceu).
De gatit am facut ceva prajitura de omorat ficatii, aseara lasagna, azi cartofi frantuzesti si imediat bagam ceva mexican. Cam greu de gatit pt 9 oameni ca-i si frate-meu in vizita o vreme.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hello!
MIRA ce vesti mai ai? Azi ati fost la spital, parca asa ziceai.
BRANDUSA ma bucur ca esti inzapezita acasa - uite asa ai timp de joaca cu copiii si de bucatarit! Felicitari pentru note.Sa inteleg ca ai terminat si esti in "vacanta"? De Diana ce sa zic,acum seara zice mami ca a avut 37,5.Ea a ramas acolo,Tudor a venit acasa.

Eu ... acum seara am avut iesire in oras cu fetele de la aradence.Initial trebuia sa fim mai multe ,dar cu asa vreme am ajuns doar trei si asa am mers cu un taxi toate,noroc ca stam in acelasi cartier.
Intai am fost la ... teatru,ca fost azi intrare libera! Pe urma am fost sa mancam ceva.Dupa orele 23 numai noi trei mai bantuiam prin centrul orasului - am zis ca sa facem cativa pasi pe jos,dupa aia luam in taxi.Deci noi,taxiurile si utilajele de dezapezire in actiune .Cu toate astea e dezastru,locurile de parcare-s pline de nameti se circula ff greu.Si continua sa ninga intruna
La zapada cu copiii am stat destul de putin,ca era Diana cam matzaita.Ea voia sa faca om de zapada,dar daca i-a intrat un strop de zapada in manusi plangea cu lacrimi de crocodil ca o doare asa ca am zis sa o lase balta.Poate cand se mai incalzeste un pic.Lui Tudor ii placea sa fugim prin zapada dar numai daca il tineam de mana ca,daca il lasam singur plangea si el Ii era frica sa nu cada probabil.Cu sania i-a tras tati oleaca,dar n-am vrut sa ii las prea mult ca inghetau doar stand asa in loc ...
Maine iesim iar o tura ... ca si asa n-avem altceva in plan.Doar sa mai curatam de zapada balconul si masina (de-aia am scapat azi ca a curatat-o frate-meu)
CRISTINA? Zicea Ghita ca a auzit la stiri ceva ca pe la Buzau e balamuc cu vremea asta.
Ingrid,LILI,DANIELA ? Voi la lopatat zapada cumva?
DENISA pe unde bantui,mai hai cu un rebus

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

BUna!
Da, MOni, noi suntem iara izolati, blocati, inchisi, cum vrei sa zici. Au inchis astia tot, intrun fel e bine. Fereasca sfantul sa ai nevoi medicale!
Mai problema e la socru-meu, dar sa zicem ca e ok si el, atat timp cat menajera lui poate ajune la el.
Aici e polei.

Azi am fost iar la patinoar.
Ingrid, patinele au costat 70 lei + 10 transport (sunt second dar in stare excelenta) si zice Marius frate-meu ca-s de firma . Nah, daca zice el! Azi le-am inoit, ne-am distrat de numa', pacat ca timpul e prea scurt, am si intarziat vreo 15 minute. Aici se fac serii de 90 de minute, si se respecta. Desi azi... batea vantul pe gheata, doar noi, o fetita cu tatal ei si-un baiat de generala. Deci am avut tot spatiul pt. noi.

Razvan se descurca bine pe patine, azi chiar l-am lasat si singur, acum e euforic cu propria lui viteza ... trebuie sa-i caut musai o casca, sa stau e linistita, azi a i-a adus Marius genunchere si bine a fost.

Mergi la inceput