PRIETENE FARA TTLU (82)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LILI sigur el e ca e in costum verde!
Super pozele si atatea cate-s! Si ce de zapadaaa! Cabana aia acoperita asa de zapada imi aduce aminte de ... Ciresarii, de volumul "Teroarea alba" (sau "Aripi de zapada" versiunea poetica)
Diana a remarcat ce credeti? "Ce faine sanii is acolo"
LILI asa, deci tu te pregatesti de lopatat



MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Mira, multa sanatate sotului si recuperare rapida! Bine ca n-a patit mai rau, Doamne fereste! Cum am auzit m-am gandit la Daria...primul lucru care mi-a venit in cap era despre premonitiile ei. Eu de cand cu soacra-mea, ascult tot ce zice Diana.
Deci n-ai ce baza pune pe socrii...cu ei sau fara, tot aia. Nasol. Bine ca e mama ta sa-ti stea alaturi.
Sa ne mai scrii de Heinz si cum se simte. Foarte frumoase pozele, asa trebuie sa arate peisajul de iarna.
Lili, pregateste-te ca vine zapada mare. Si aici s-a anuntat destula, are sotul ce lopata...ca eu nu ma bag la indepartat zapada dupa pataniile cu spatele.
Numai sa nu faceti tunele la iesirea din case...povestea bunica de ierni grele in care zapada era aproape de acoperis. Acu...de era casa mica n-am de unde sti.
Denisa, lasa gandurile negre si spor la ski, sa va distrati. Am vazut pozele, aveti si voi destula zapada.
Moni, ce-ai mai invartit? Ce-ti fac puiutii?
Ma doare gatul de mor, nasul mi-e infundat, deci o stare excelenta.
Maine e ziua sotului, multumesc fetelor care i-ati urat deja LMA. Habar n-am ce vom face...eu as sta in pat.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ingrid-la multi aninsanatosi impreuna- sa aveti o zi faina si sanatate tie, sa pacalesti raceala. La noi merge amnestied de Lamaze cu costs spa late si cu ginger root si miere- o lingurita de 2 pro pe zi.
Mersi de urarile cu Zapada dar e doar la cabana,ai I nuavem doar cu plus ziua si e Mai bine Asa dar nu e ok global what's happening- fug la serial,va pup

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Recin ca am uitat sa ii spun Lui Moni- ca eu prahiryresc f.f Rar- dar gatesc ca Mai ales Ales baga!la greu dar are 18.5 kg si 108cm mult Mai mic ca sorela cu 1.27 si 23.3 kg- sanatate sa avem,te

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Denisa, zi-i lu' Iphone-u' tau sa scrie corect ca nu ne mai intelegem om cu persoana pe aci'. Scoate tastatura aia predictiva ca ne-ai spart cu ultimul mesaj bre!

O zi frumoasa sa aveti!
Initial nu aveam de gand, dar totusi l-am dus la camin pe Razvan. Afara ninge exact ca in povesti.
Azi, daca nu e f ger, il duc la derdelus, "s-a cerut" dimineata inainte sa iasa pe usa cu taxu spre camin.

Mira , sper ca H e mai bine. Tine-ne la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata! Intai sa ii mai urez odata la muuuulti ani lui Genu pana nu uit,ca ma deruta rau Denisa de mi-a trebuit cca 1 minut sa descifrez mai ales cuvantul prahiryresc DENISO hai ca deja parca esti in vremurili bune,ca asa scriai si pe vremuri.Acum ce-i drept asa cam scriu si eu de-o vreme tot in super viteza si mereu trebuie sa editez,uneori in mai multe etape pe cum imi sar in ochi greselile
Dar sa revenim!
LA NOI DE DIMINEATA VISCOLEAAAA ... acum s-a oprit,adica ninge asa mai marunt si molcom.Eu am trimis-o pe Diana la gradi dar i-am pregatit de aseara echipament de zapada - salopeta + geaca groasa. Noroc ca ii mai sunt bune ca le are de 2-3 ani - ce-i drept un an le-a purtat indoite la craci/maneci.Dar la ce zapezi sunt pe la noi,zau de merita investitia ...
La gimnastica nu stiu daca o trimit sau ba,de circulat nu cred ca ma incumet cu masina la cum arata afara (si oricum tocmai m-a sunat fratelo ca imi ia masina ca bateria la masina lui face fitze) si cu tramvaiul n-as trimite-o sa stea in frig in statii,ca io stiu cum circula si astia pe asa vreme? De mers n-ar avea ca statiile sunt una in fata blocului,celalata in fata Palatului copiilor - deci cand e vreme buna,no problem,mai ales ca tramvaiele-s mai mult goale,nu ca pe vremuri si-s dese.
INGRID ce-am mai invartit? M-a apucat aseara asa un dor sa recitesc iar Ciresarii Parca si de cele trei carti politiste ale sale ("Trilogia in alb") mi-e dor.Zilele trecute mi s-a facut dor de citit ... Radu Tudoran (ai citit "Un port la rasarit"?) si m-am apucat de "Orasul cu fete sarace" (sunt povestiri scurte) pe care n-o citisem inca.Dar mi-am pastrat-o pentru citit in vana sau cand astept la usa la medic,ca tot e carte mititica,usor de varat in poseta.As vrea sa citesc tot de el "Anotimpuri",dar n-o am,cred ca pana la urma tot trebuie sa ma deplasez sa ma inscriu la biblioteca judeteana ...
Pana una alta citesc "Un veac de singuratate" (azi-noapte am citit pana la 2,30 ... si-as mai fi stat,m-am oprit doar fiindca era o ora exagerat de inaintata )

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Moni, dar stiu ca ai citit azi noapte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Am fost de dimineata sa-mi fac analizele, apoi acasa sa-mi beau cafeaua. Intre timp Genu a curatat zapada de vreo 3 ori. Ca sa va imaginati ce-i pe aici. Viscoleste intruna, traficul e ingreunat, zi perfecta de mers cu saniuta. Om de zapada nu putem face, deoarece e foarte usoara si afanata, partea buna e ca se si curata usor de prin jurul casei.
Diana si-a facut tema la engleza, acum o asteapta pe profesoara. A inceput sa tuseasca, doar o data, dar stiu deja ce urmeaza...se plangea ca o doare gatul inainte de culcare.
Imediat vine si sotiorul cu ingredientele pentru prajiturica, ii fac azi ceva usor ca nu sunt in forma maxima.
Revin.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Aoleu ce-am mai ras... da' nu stiu de care mesaj sa zic ca am ras mai tare.. de-al Cristinei, de-al Monicai sau de-al Denisei. Eu oricum n-am prea inteles nimic.

Bai eu nu stiu care fu isteria cu viscolu' .. ca defapt tind sa cred ca fu' excrocheria sa fure astia 10 miliarde fonduri de iarna.
La noi e bine.. nici un fulgulet.. doar ceva vanticel.. Cred ca o sa-i scot la sanius un pic. Defapt pe Nicolas ca domnu' Cosmin vrea doar sa alerge el pe-afara nu sa stea pe sanie. Mare sportiv..

Mai da' ce turturi erau pe la cabanele din pozele Mirei. Ce sa mai .. totul era super... peisaj, zapada, sanii da' mai ales copilasii.

INGRID - baga d-alea de ti-a zis Denisa. Adica eu zic ca sa bagi niste miere cu lamaie si ghimbir (un varf de praf sau ceva dintr-un rizom ras) . "Crez" ca asta a vrut sa zica si ea. Eu mai bag si miere cu scortisoara. Intr-o lingura zdravana de miere pun un varf de praf de scortisoara.... omogenizez si gata.. E buna mai ales cand e vorba de tuse. Da' pentru gat e mai buna "potiunea" de mai sus.
LA MULTI ANI! In avans.. pt Genu. Asadar el e varsator.. si zici ca baga treburi casnice si alte d-astea... Pai e explicabil... mai am si eu ceva personaje Varsator din astea prin preajma inclusiv pe Cosmin care e la varsta cand se implica in toate si in tot.

MONI - spor la citit.. Daca nu-i prea ger merita sa va plimbati cu tramvaiul. Distractie placuta la sanius!

CRISTINA - "inhamare" placuta si tie la sanie . Distractie maxima si voua!
Fata bine ca n-ai venit in Bucuresti.. pai cine stie ce "caldura" era in tren si aveati de tremurat gros si pe-afara ca-i tare bbbbrrrr in ultima vreme.
Eu sunt si mai friguroasa de fel..da' m-am imbracat si bine si tot am tremurat in masina. Al naibii nici caldura aia din masina nu face fata gerului. Geamurile sunt vesnic inghetate.. pe interior. Cum ma urc in masina si suflu de 2 ori se face pojghita si da-i cu racleta. Asta numa din cauza lui Robert ca sigur a dat el cu spray d-ala de dezghetat ,.. pe interior si lichidul ala ingheata mereu.Pana se incalzeste in masina sa ma "clarific" pe geamuri/parbriz ma simt ca in zona crepusculara.

MIRA - mai da-ne de veste cand poti..

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Da, am auzit deja de viscolele si ninsorile din tara. Mama nu poate veni maine ca nu se stie daca si cand ajunge busul de la bucuresti la timisoara. Nu au garantat nimic cei de la firma. Asa ca mai bine ramane acasa pana miercuri. Sper pana atunic sa se mai degajeje catva vremea.
Ingrid, la multi ani lui Genu. Asa se sarbatoreste el? prin munca?

.......al meu sot e ceva mai bine. am reusit si aseara si acum sa vorbesc cateva cuvinte cu el. e tot mai mult treaz si a reusit si ceva sa manace azi, asa mi-a spus el. Maine il vizitam. Si aici e putina zapada si e tare frig sunt -11 acum la pranz.

Mergi la inceput