PRIETENE FARA TTLU (82)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Mira, sanatate multa lui H! Nici nu-mi pot imagina ce-i in sufletul tau ... Doamne ajuta sa se vindece fara sechele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

MIRA - am amutit!Doamne Ajuta sa fie bine Hans, sa se trezeasca si sa fie OK. Uff.. E de necrezut... visele Dariei cu teama de ski.. Micuta de ea "primea mesaje de avertizare" da'nu stia nici ea ce i se intampla si nici tu n-ai inteles. Daca ar stii copii sa ne "traduca" ce simt ei (premonitiile lor...) sau daca am stii noi sa interpretam ceea ce ne spun ei... SANATATE MULTA si tie PUTERE sa te descurci cu toate cele. Deci pe socrii ii doare in fund iar mama ta a "sarit" deja in avion sa vina sa va ajute....

Eu m-am adunat de pe drumuri.. greu pe strazi cu zapada si ninsoarea astazi. Mi-am facut provizii iar de maine , daca s-o mai putea circula, o sa mearga R cu masina mea. Asadar eu stau la domiciliu si nici pe N nu-l duc la gradi. Sa speram ca nu va fi asa de rau precum ne avertizeaza astia desi cand ma uit la prognoza pe monitor si vad ca pana luni tot fulgi sunt pe ecran ... .

Toate bune tuturor...
Scuze .. da' m-a cam amutit MIRA.

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRA ma gandeam ca mama ta e deja pe drum,sau pregatita de plecare (banuiesc ca cu autobusul merge).Cu soacra ce sa ii faci,clar e "pierduta" biata de ea - era pierduta doar si sa va primeasca de musafiri,darmite acum ... Si la tine e normal sa nu-ti arda de serviciu acum.Macar spitalul ala de recuperare sper ca e aproape de voi.
Mai mie mi-a fost cam teama cand ai povestit de visele Dariei,dar eu ma gandeam la ... avalanse ca tot se anuntasera si am si citit ceva cazuri prin presa.Eu imi amintesc de Diana lui Ingrid care a avut si ea o premonitie din asta cu o saptamana inainte de a muri bunica ei (soacra lui Ingrid)
Sa ne ti la curent
Si eu de cand am citit vestea asta,nu-mi mai iese din cap

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Imi pare rau ca v-am dat si pe voi peste cap. Dar simt ca trebuie sa vorbesc cu cineva. El se va face bine, asa m-au asigurat cu totii, odar ca ii trebuie multa odihna si timp cel putin o luna. I-au facut deja 2 CT, are doar mici puncte de hemoragie care nu pun multe probleme. doar ca si-a scuturat bine de tot creierii . Si da, ne distram de Daria cu visul ei, a povestit asa fragmente, cum cica ar fi picat intr-o groapa, mai mult a povestit lui David si Selin noua nu a prea vrut.
La ski marti, eram cu totii, H primul , copii dupa el si eu incheiam coloana. Daria in fata mea se tot oprea cand vedea ca-i panta mai abrupta, intorcea capul si-mi spunea "mama nu-si fie frica, uite fa ca mine". Era asa de fericita, nici urma de frica.

o sa va pun poze....atata zapada nu am vazut inca in viata mea........si ninge in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRA important e ca e bine si ca a scapat doar cu atat,dar nu poti sa nu te gandesti ce se putea intampla intr-o clipa.Macar sa ii fie invatatura de minte pe viitor sa nu se mai avante la chestii din astea riscante.Na ce sa faci,ia partea plina a paharului - are o luna de relax fortat acum - si mai vine si mama ta la tine in plus.Imi pare tare rau de copii ca li s-a intrerupt asa brusc si aiurea distractia ... dar ce sa ii faci?
A vorbit Daria de visele ei si acum dupa accident,sau doar inainte? Adica o fi facut "legatura" ? Abia astept pozele.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Mira -am ramas speechless- multi putere si refacere rapida! E bine ca nu e grav si ca o sa ai ajutor- va si sper ca sunt k copiii...sper sa resist si eu simbata la ski cu 2 fete. ..

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

MIRA - stai linistita.. lasa-ne pe noi ca ne trece. Voi sa fiti bine. Tu sa te mai "racoresti". Copii sunt ok? S-au speriat?

Denisa- distractie placuta la ski!

Eu ma pregatesc cu lopeti si sare. Frigideru-i doldora..acu' sper sa nu fie atat de grav afara precum astia pe la TV.

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

https://picasaweb.google.com/117646415556753840331/February22012#

cele "cateva" poze facute intr-o zi si jumatate cat a tinut vacanta nostra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

MIRA am ramas socata cand am auzit, am intrat repede sa vad ce si cum.
Doamne ajuta sa se recupereze H repede si bine. Iar tie multa putere, draga mea. Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Mira - foarte frumoase pozele! In ultima poza H face saltul ala?
Pacat ca s-a intrerupt brusc distractia. Bine macar ca la CT au iesit bune rezultatele si-a fost doar o "zdruncinatura de creieri".

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput