PRIETENE FARA TTLU (82)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Cateva poze si doua filme:
http://s1222.photobucket.com/albums/dd500/Ingrid281/

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Salutare trupa.Io am o lene in mineee ... deci inclusiv mi-e lene si sa scriu,desi de citit am citit.
Am si tras si azi un pui de somn,ca si ieri.Azi noapte m-a trezit Tudor,ca s-a trezit plangand si strigand "vreau la buni!". De abia l-am calmat . Noroc ca nu s-a trezit Diana.La mami se mai trezeste ca striga "vreau la mama"
Diana n-a mai mers azi la engleza,ca a zis ca au facut azi engleza (si sport) la gradi. Chiar ma gandisem si eu sa n-o mai trimitem pe frigul asta.Destul va merge maine si poimaine la dans si gimnastica.La ora asta s-a impopotzonat si se joaca singura prin dormitor.Si Tudor a fost cumintel dimineata daca a fost singur.Dar la amiaza l-am evacuat la mami.Am inteles ca sambata-dumimica vin si la noi ninsorile, asa ca sper sa profite si ei un pic macar de iarna.
LILI tare curajos e Nicolas la dentist! Si Diana a fost curajoasa datile astea,dar doar fiindca n-o durea defel.Cred ca daca ar fi durut-o altfel statea treaba
Am vazut pozele/filmele de la chefuri si de la Cosmin si de la Diana Super fain!
DENISA hai ca e buna.Acum cand la noi sunt temperaturi cu minus,la voi sunt cu plus
DENISA bine ca-s ok copiii! Sper sa iti revi si tu.Tot cu prajitureala? Ce ma distrati cu faza asta - io gatesc strict de foame/de pofta in general chestii care se fac "singure" sau rapid. Acum rontai niste cornulete cu gem ,din alea mici care se topesc in gura ,de care facea mami des cand eram mica,i-am zis odata ca imi e pofta si s-a trezit sa imi faca.Astea din cate stiu se fac cu unsoare si cum am taiat porcul acum avem din plin.


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Salutare la ceas de seara!
Am 15 minute free: Razvan a iesit de la dus si i-am promis 15 minute de joc pe tableta "Vikingii cei fericiti".
Deci, MI-AM CUMPARAT PATINE, azi au sosit cu posta si mi-s taaaare fericita. Am gasit ceva super-mega convenabil pe okazii.ro, deci de-acum voi face duet cu fii-miu.
Nu mai stiu cine m-a intrebat de patine la Razvan, pai el are, tocmai ce-a primit cadou de la unchiu-sau (frate-meu). Acum sper sa reusesc sa ma invart de vreo 2 bilete de intrare gratis pt. el de la gradinita (la grupa noastra nu se dau, nu stiu de ce).
Eu azi trebuia sa fiu la Bucuresti cu el la terapie, dar n-am mai plecat. N-am obtinut inca biletele gratuite si, chiar si daca le-as fi avut, 100% sigur ca ma intorceam de la gara, toate trenurile avand intarzieri. La noi chiar si 10 minute conteaza, noi oricum alergam efectiv intre tren si metrou ca sa ajung la timp la clinica. In fine, nici rau nu-mi pare, ca doar am rezolvat treaba cu patinele.
Eu inca ma simt destul de tinerica la patinoar , dar ce sa facem si noi...

Gata pauza, va pup pe toate, ne auzim mai tarziu sau maine.
O noapte calduroasa sa aveti .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID poftim desen ! http://www.dropshots.com/diatud2012#date/2012-02-01/22:42:14 Asta l-a facut Diana acum seara,la cerere (i-am zis ca vrea Diana sa vada ) din amintire,dupa modelul cu incendiul de la cursul de desen.Mie mi se pare cam aiurea ,o fi vazut de sus de emai mare geamul in flacari plus omul in pericol, decat masinile de pompieri/politie ... Si imi imaginez cum ii iese la curs de aiurea ,ca acolo trebuie colorat cu acuarele! Ea acasa l-a facut cu carioca.
Oricum e clar ca nu deseneaza ea aproape niciodata strict dupa model,adica linie cu linie cum face Diana ta!
CRISTINA cu cat ai luat patinele? Eu am vazut la Tesco din Debrecen patine super faine si de adulti si de copii reduse cu 50-70%,dar oricum nici asa n-aveam bani de ele

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Buna dimineata!
Dau o cafea, mai cu intarziere dar m-am luat cu treaba si din cand in cand mai aruncam okii pe cate un album de poze. Nu stiu unde-s ale Denisei! Moni, am intrat la tine, dar nu am gasit decat poze mai vechi. N-ai tu un link?
Mai, aici sunt -11, m-am saturat de ger si cand aud la tv temperaturi imposibile gen: -24 la Bacau sau la Iasi, ma apuca o durere la lingurica.
Cristina, cum sunteti? Mai bine ca nu v-ati dus pe nebunia asta. Super de tine ca ti-ai achizitionat patinele mai ieftin (cu cat?). eu ma gandeam sa merg in ocico la noi, tot gasesc ceva si daca nu, iaca dau vreo 150 ron si le am o viata.
Eu intrebam de Razvan daca patineaza, Diana a prins gustul si tot ar mai vrea, insa e scump sa tot inchiriez. Probabil ca voi ajunge sa-i cumpar si ei.
La voi cat e ora la patinoar?
Moni, foarte fain desenul cu pompierii si omul blocat sus. Sigur Diana va fi incantata. O duci si pe frigul asta la activitati?
Eu clar n-o mai scot decat pe drumul de intors acasa de la gradi.
Curios ca la patinoar am tinut-o o ora si jumatate...acolo n-am simtit frigul.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hello.Toata lumea inghetata si inzapezita?
La noi ca de obicei soare cu dinti - acum sunt -5 doar,dar dimineata au fost cam -14.Pe maine se anunta ninsoare
INGRID mai are Denisa contul asta http://www.dropshots.com/markalex#date/2012-01-29/13:20:17 , dar si ea doar niste zapada vad ca ne prezinta ca noutati.Voi ce faceti,mai mergeti la munte cu prognoza asta? N-ar fi niciun bai daca ar fi drumurile curatate,dar la noi cam pauza.Atat ca in zona asta poate n-o fi macar viscol ca in Baragan.
Cu Diana inca nu stiu ce fac,cel putin azi la dans.Dar maine la gimnastica as vrea sa nu lipseasca pe cat se poate.La patinoar normal ca te mai incalzesti de la efort,ca la sanius.
BRANDUSA,LILI cum stati,sunteti pregatite de o noua tura de viscol? Cica or fi nameti ca in '54 de 2 m +.
CRISTINA bine faci ca ai anulat iesirea la Bucuresti,macar pana trece vremea asta.N-o fi foc daca lipseste o saptamana-doua! Mergeti la patinaj in loc de asta

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ei gata,Diana a ales ca azi in loc de dans sa mearga la buni sa se joace cu Tudor - voia i-a fost indeplinita,spre bucuria lui Tudor.(si probabil spre exasperarea vecinilor de dedesupt,ca sigur se va lasa si cu tambalau ) Oricum n-au fost cam de multisor amandoi acolo si se invata vecinii aia mofturosi prea bine
Voi cum mai stati cu dimensiunile? Eu am masurat-o ieri pe Diana si are 115 cm inaltime.Cu cele 18 kg si 29 la picior e in grafic,dar la limita de jos ca de obicei.La inaltime 116 cm e normal la 6 ani, cel putin asa e la haine,dar la gradi o vad printre cele mai mici/slabute din grupa.E drept ca nici nu-s uniforme ca varsta,mai mult de jumate-s cu cca juma' de an mai mare decat ea.De Tudor nu mai zic,ce piticot e.Nici nu l-am mai masurat, dar poarta haine cam masura 86-92 cm.
Eu p-aici cu multa treaba (si fara urma de chef )


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Dragelor noi ne-am intors. Nevoit de repede.
H s-a accidentat la ski, a vrut neaparat sa sara de pe o trablulina. si a cazut in cap. am zburat cu elicopterul in spitalul cantonal cel mai apropiat, dar la 100 km de noi. Acum doarme, si iar doarme, isi va reveni dar nu prea curand.

..........nu ma intrebati cum sunt eu.

V-am pupat.
Mai revin eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRA aoleu ce veste ... ce mi-a venit in cap acum sunt visele Dariei !!! Sper sa isi revina repede H,e la spital inca? Si Tu esti acasa cu copiii,sau cum? Of ce rau imi pare ... si ce mult ai asteptat vacanta asta

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Moni, merci.
Da mai si eu mi-am amintit azi noapte de visele Dariei.
sunt acasa, Am impachtat tot, am trecut pe la spital si ne-am intors apoi acasa. Ce sa fac la socrii?. Soacra-mea azi nu a fost in stare nici sa faca de pranz ceva pentru ea si nepoata cealalta care a venit la ea la masa, ca socru-meu era plecat. Aseara am trebuit sa ma intorc cu busul, trenul de la spital la socrii, echipata cu clapari si costum de ski. socru-meu nu a venit dupa mine.

mama pleca maine. Duminica e aici. Eu primesc concediu medical pentru saptamana viitoare. Nu sunt in stare sa merg la lucru. Plus ca H luni sau marti iese din spital si merge intr-o clinica de reabilitare....asa i-o zice pe romana??

La multi ani, Razvan,
La multi ani Diana.............iar am ramas restanta.

Mergi la inceput