Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***387***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf
- o vrea pe Rapunzel la maxim, insa tot ii explicam ca vine cadoul de ziua ei, care mai e o luna, insa treb sa astepte...ah si musai sa fie impachetat, cum vede la Clara din" Spargatorul de nuci".


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



si Amalia a facut o pasiune pt Rapunzel si mereu ma intreba " noi de ce nu o avem pe Rapunzel???" Acelasi raspuns cu ziua ei primeste si ea

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui


Ma tot gandesc de cand ati adus in discutie zilele ghioceiilor,ce as putea sa-i cumpar huneiNu o mai intreb caci va fi dezamagita ca ultima data.Stiu ca iar place:papusa interactiva(care si-a dorit-o si de Craciun...macar una mai mica),ii plac bucatariile(dar au acelasi pret ca si papusile interactive),cred /sper sa-i placa o tabla de scris pe ea de aceea de la ikea.Dar asta presupune sa rog o fata din B sa ma ajute sa-mi dea un cont in care sa pun banutii apoi cand au drum acolo pana la jumatatea lui martie sa mi-o achizitioneze...astept semn de la cine poate sa ma ajute.multumesc anticipat!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.





dodo, de curiozitate m-am uitat si eu pe site-uri de jucarii si am impresia ca astia traiesc pe alta lume. Sint enorm de scumpe papusile-alea!!!
Aici rar vezi jucarii peste 30 de euro, nimeni nu da atitia bani cind copiii se amuza mai bine cu o minge in aer liber decit cu o jucarie care ioi distreaza citeva zile si apoi zace uitata inr-un colt.
Chiar sint oripilata!!!

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



A propos de papusile astea interactive, mie personal nu mi se par mare chestie, sunt un must have in mare datorita publicitatii, nu pt ca ar dezvolta nu stiu ce aptitudini copiilor, vad la Ada care are papusi de mai multe feluri ,unele fac ceva altele nu si vreau sa spun ca preferata ei e tot Roro celebra papusa de carpa cu care doarme si o cara peste tot


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

asa, deci, ada nu se da pacalita de papusi :)

fetelor care ati cumparat papusa Maria, a avut succes? il pastreaza? (succesul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Noi am primit papusa Maria de Craciun. Nu are un succes nebun, dar din cand in cand o piaptana si o apasa pe butoane, chiar aseara a facut asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetele,

Sunt si eu prezenta cu voi, mai mult cu cititul decat cu scrisul .
Stefan a inceput gradinita, e foarte incantat, dimineata pleaca fericit cu tati, sunt mandra de el ca este sociabil, vesel... am o ingrijorare mare pentru ca mai sunt 3 sapt. si pleaca tati, nu stiu cum sa-l pregatesc, e prea mic sa inteleaga lipsa lui, ce inseamna servici etc. ... sper sa fie acaparat de gradi. si sa nu sufere mult.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Sincer dc aveam bani, poate o luam, insa vad ca la noi are efect seara "teatrul de papusi", inventam conversatii, astefl incat toate vb si au drept la replika.
Ca o stimula mai bine aia vorbareata habar n-am,ne jucam si ep oac-oac diridiri dam, sau alunelu; insa adoptam texte din desene si povesti, iar ieri chiar i-am luat un print de portelan, de la revista buclucasa ce isi face reclama, ca m-am gandit intre atatea motzate sa fie si un mascul, e cam bataie pe el, dar merge si asa, competitie

***fetele care au acizitionat-o sunt mai in amsura sa vada ce rezultate a dat.

ChaTo- tzuica fiarta si iarasi nelipsita"aspirina saracului"sante!

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ramona - tu cum mai esti? te-ai mai investigat?

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Inapreda - bafta la bb2 si la cura de slabit. Sper sa se prinda si la mine ceva ca tot incercam de un an jumate. Azi am programare la dr.pentru colcoscopie, am impresia ca doar vrea sa ma jumuleasca de bani, nu am mai trecut pe la ea de la cezariana si isi scoate parlea facand supozitii ca as avea aia, aia...

Alexandra, Chatonel, Pisika - sanatate !!!

Legat de papusi - aseara am fost in vizita la niste prieteni care au 3 fete, Stefan le-a hranit toate papusile, le punea sa rada, planga, vorbeasca,le pieptana... foarte incantat si afectuos. Din pacate fetita de varsta lui plangea pentru ca ii lua papusile .

Legat de copii - imi doresc bb2 chiar daca imi va fi foarte greu, nu am sprijin din partea nimanui dar Dumnezeu este mare si poate ne binecuvanteaza cu un copil cuminte si sanatos

Pisika- a nins la Vatra-Dornei ? Am vrea sa tragem o fuga sapt.viitoare in acea zona...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Pentru ca si deoarece Gaza era ingrijorata ca am lispit de la subiectul hot, am aparut :))))

So: buna fetele, scuze de absenta, eu am fost in co din 23 dec, si m-am intors sapta trecuta la serv. Acasa pt mine = fara calcu. Si asta nu pt ca am doi copii mari, ci pt ca il am pe cel de-al treilea, mai mic, , capabil sa-i dea la o parte de la calcu pe toti ceilalti din casa, pur si simplu arunca tot ce este, si pe oricine este pe scaunul de calcu, se urca pe scaun si zice, dand cu palma peste masa: asta e locul MEU! Si apoi deschide win, opera, isi pune casca in urechi si baga cars, crazy frog si alte aiureli.

Acum zic si eu, ce bine e la serv!

O iau pe bucati, sper ca ati profitat de liniste, cum v-am transmis prin novusel, caci iata-ma. Revin pe sectiuni, capitole de ganduri, foldere de suflet, dorinte de viata.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

asa, deci, ada nu se da pacalita de papusi :)

fetelor care ati cumparat papusa Maria, a avut succes? il pastreaza? (succesul)

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



a mea e inca tare incantata de ea, se joaca, o piaptana, se joaca de-a gradinita, de-a mama, de-a doctorul, ii raspunde la toate solicitarile (si numai porcarii vrea papusa asta, acadele, ciocolata, inghetata etc )

Amalia

Mergi la inceput