Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***387***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Neatza!
DODO sarut-mana de cafea, din pacate doar baloshesc, ca poza n-o pot vedea, insa sigur a d-aia cu multa spuma, cremoasa, laptoasa-devreme acasa

Ce capitol luuuuuuuuung
Tocmai vedeam la tV la pulicitate cum slabesti cu o bautura pe baza de extract de anghinare-cred ca o tii numai intr-o kkre-sincer...voi ce parere aveti? curata colonul dimineata treb baut si ce mi-a atras atentia si m-a speriat ingrozitor-ca slabesti 5 kile pe sapt, e foarte mult-eu asa gandesc, dar cika poti manca orice doresti.
Ina da-ti cu parerea. Ori e mai sanatos ceai de anghinare? tu folosesti vreun laxativ natural?
gen apa calduta pe stomacul gol, sau fresh--acuma depinde la fiecare ce merge la digestie, nu?

Eu nu ma plang, insa as vrea sa fortez un pic destinul.

Olga-crema de ochi e foarte buna, eu zic ca dupa 25ani poti sa previi ce si cum, personal folosesc antirid ten mix de la Elmiplant, sau cele de bebelus-seara;dar si galbenele, Apidermin/ catina-seara.

intrebare de baraj: sampoane par de care fel?

Personal am folosit peridurala la nastere-a fost minunata, insa dupa, si acum am dureri in zona, mai ales la schimbari de timp-vreme, sau ridicatura-Ari. habar n-am de ce, insa folosesc cand ma doare rau, un gel gen diclofenac, si ma calmeaza rapid.

Vacante: Italia-doar Milano, insa Grecia aproape peste tot, si Croatia e superba, plaja naspa in Malta, Si Bruxelles e jegos pe alocuri, si la noi cam peste tot.

regim: Tot cu seminte dovleac ma delectez dupe cafea

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Tufeetelor mult spor la dat jos kg....eu mi-s fericita ca nu ma ingras...dar daca reusesc sa pun vreun kg ala doar pe burta se pune sau cel putin acolo ma deranjeaza


Ma tot gandesc de cand ati adus in discutie zilele ghioceiilor,ce as putea sa-i cumpar huneiNu o mai intreb caci va fi dezamagita ca ultima data.Stiu ca iar place:papusa interactiva(care si-a dorit-o si de Craciun...macar una mai mica),ii plac bucatariile(dar au acelasi pret ca si papusile interactive),cred /sper sa-i placa o tabla de scris pe ea de aceea de la ikea.Dar asta presupune sa rog o fata din B sa ma ajute sa-mi dea un cont in care sa pun banutii apoi cand au drum acolo pana la jumatatea lui martie sa mi-o achizitioneze...astept semn de la cine poate sa ma ajute.multumesc anticipat!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bebe, nu folosesc laxative dar am grija sa maninc chestii care ajuta sa ai o digestie si un tranzit bun. Obligatoriu fructe si legume ZILNIC.
Uneori, beau seara ceai verde (dar pentru alte proprietati) SAU ceaiul de slabit de la Naturavit (are un gust foarte bun). Neindulcite, bineinteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Neata gagici!

da ati scris, nu v-ati incurcat, tare-mi place sa am ce citi la cafea

din amintiri:

Olga, eu crema de fata folosesc una fff buna, dar care se vinde doar in saloane, se numeste Juliete Armand, eu am de la ei ser cu acid hialuronic (face minuni pt liniile fine), ser cu caviar pt ochi, crema hidratanta si crema antirid.

eu in timpul sarcinii am mers constant la cosmeticiana pt epilat, ultima oara cu o zi inainte de cezariana si a fost ok, mai greu cu statul pe spate

Pisigri la operatia de apendicita mi s-a facut rahi si nu m-am simtit bine deloc, la cezariana anestezie totala si a fost super, nici un pic de greata n-am avut dupa, ca sa nu mai zic de dureri de cap. Si eu zic sa iti iei de-o grija in mod organizat

Anaan, bun barbat ai tu acolo, felicitari

Si eu am probleme cu soarele, ma inrosesc tare urat pe piele si din cauza asta inainte de plecat la mare fac cateva sedinte de solar, stiu, nu-i bun, nu aruncati cu rosii

Ilinca, sper ca ati avut o noapte mai usoara

Smecta i-am dat la recomandarea medicului si probioticele (Biosun) la fel

Gina mie mi-a placut tare mult Italia, am fost la Roma, Florenta, Venetia si Capri( si eu m-as muta aici ) dar nu mi-a placut modul in care italienii se poarta cu romanii . Totusi, pentru plaja prefer oricand Grecia. Cand eram insarcinata am fost o saptamana in Skiathos si a fost de vis. Si in Grecia prefer insulele decat continentul, singurul dezavantaj fiind distanta, dar exista intotdeauna varianta charter.

Novus si Amalia "citeste" cartile de povesti, avem fete distepte ce mai

Fetele la cura, eu chiar va rog sa puneti meniul zilnic sa ma mai inspir si eu. Raportez si eu -2 Kg

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Si acum referitor la Amalia, am fost la dr, ne-a dat antibiotic trei zile si continuam cu smecta si probiotice. O combinatie de factori au dus la povestea asta, ea tusea de la revelion, a vazut-o atunci dr si am tratat-o dar se pare ca nu de tot, secretiile din gat s-au suprainfectat, de aici febra, si au dus si la formarea crocobaurului din burtica
Mi-a recomandat sa o tin acasa o perioada ca circula niste viroze tare nasoale prin gradinite si ea e un pic sensibila acum, asa ca minim doua saptamani ne distram acasa.
In continuare suntem la regim, dar macar azi mi-a cerut ea sa mananca niste paine cu branzica si mi-a spus asa serioasa," mamai, cand ma fac bine asa-i ca-mi dai lapte cu cereale?"
sper sa fim pe drumul cel bun

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

mare pentru Amalia-a fost delicioasa, saaracutzaaaaaaa

Ariana- si ea "citeste" in stilul eu sunt copilul(mami Fluieraru) si ea doama, ii e dor de copii,de abia asteapta sa inceapa gradi;

- o vrea pe Rapunzel la maxim, insa tot ii explicam ca vine cadoul de ziua ei, care mai e o luna, insa treb sa astepte...ah si musai sa fie impachetat, cum vede la Clara din" Spargatorul de nuci".

-Anaan felicitari! la anul avem si noi asta pe ordinea de zi, dupa ce rezolv mansarda of course, adika dormitoare pt copii/copilvedem ce iese. oricum planul e de extindere in sus, sus tot mai suuuuuuuuuuuuuuus



www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Chatonel, imi pare rau can u ai chefuit de ziua ta cum se cuvine, sa te faci bine repede si te sarbatoresti dupa


Alexandra, chiar vroiam sa intreb aseara cum e Amalia, ma bucur ca e mai bine si va doresc insanatosire grabnica !
Spor la pictat !!


Olga, asteptam impresiile de la intalnirea de azi !! mai aveti doar un pic pana va imbratisati



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui


Ma tot gandesc de cand ati adus in discutie zilele ghioceiilor,ce as putea sa-i cumpar huneiNu o mai intreb caci va fi dezamagita ca ultima data.Stiu ca iar place:papusa interactiva(care si-a dorit-o si de Craciun...macar una mai mica),ii plac bucatariile(dar au acelasi pret ca si papusile interactive),cred /sper sa-i placa o tabla de scris pe ea de aceea de la ikea.Dar asta presupune sa rog o fata din B sa ma ajute sa-mi dea un cont in care sa pun banutii apoi cand au drum acolo pana la jumatatea lui martie sa mi-o achizitioneze...astept semn de la cine poate sa ma ajute.multumesc anticipat!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.





dodo, de curiozitate m-am uitat si eu pe site-uri de jucarii si am impresia ca astia traiesc pe alta lume. Sint enorm de scumpe papusile-alea!!!
Aici rar vezi jucarii peste 30 de euro, nimeni nu da atitia bani cind copiii se amuza mai bine cu o minge in aer liber decit cu o jucarie care ioi distreaza citeva zile si apoi zace uitata inr-un colt.
Chiar sint oripilata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Novus, acum a plecat curierul

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Chatonel, imi pare rau can u ai chefuit de ziua ta cum se cuvine, sa te faci bine repede si te sarbatoresti dupa



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





lasa ca-mi scot io pirleala

fusei la medic, cica am traheita. Imi dadu iara o plasa de medicamente

Am fost bolnava in noiembrie- bronsita, decembrie-sinuzita, acu ianuarie, traheita... mai bolnava ca fie-mea care a intrat in colectivitate in noiembrie; sper sa imi revin, ce naiba!! Mi-a dat si vitamine, sper sa ma ajute.

Mergi la inceput