Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***387***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Ramona tinem pumnii
La ce dr mergi? Eu am nascut cu Iosub si la fel n-am mai dat pe-acolo de cand am nascut

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Ancutza- imi era dor de tine, tufata, bine ai revenit (astept ceva de la tine, iti trimit un PM sapt.asta, nu despre colonoscopie, a facut sotul saptamana trecuta, a iesit un colon curat, investigatia in sine e nasoala dar suportabila)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Aseara am stat o ora la serv sa citesc din urma tot, stiti ca nu pot sa scriu fara sa stiu, macar pe diagonala, CUM s-a trait de cand am citit eu pana in prezentul atins, finally, si de mine.

Am citit de vestea mare cu Pisik, enorm de frumoasa aceasta veste, , de patania lui ilincu' printre sperieturi, fire si culoare de spital, bine ca sophi e vioaie si fara probleme, am SAVURAT [si recitit de vreo 3 ori] cronica lui gaza [desi am savurat, IAR m-a terminat cu fraza aia a ei de final la care nu renunta, cu scuzati-ma ca am scris asa mult, doamne, as strange-o de gat, noroc ca nu-mi plac englezii, asa ca nu ma duc dupa ea], olisoara printre zeci de drumuri, preocupari, decorat camere si rebranding, , dyana cu fericirea de la noul serv, ce frumos a scris ca nu a pierdut 2 ore din timpul cu david ci a castigat restul de n ore de fericire impreuna cu david, :), de dorul lui novus pt saby [gand la ganmd, exact ziele astea mi-am tot amintit de sabi], de examenul reusit al lui floric [nu m-ai naucit, iubire, din contra, m-ai fermecat ;)], si despre toate fetele cate ceva.

Acum insa, sa scriu si despre sectiunile din mine.
revin.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

sigur ramona, scrie-mi. perfect ca a iesit bien rezultatul, stiu cum e colonoscopia, ti-am zis, eu sunt prietena cu asta



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81

Ramona tinem pumnii
La ce dr mergi? Eu am nascut cu Iosub si la fel n-am mai dat pe-acolo de cand am nascut

Amalia



La piperata de Huszar, pentru o consultatie, ecograf si papanicolau am scos 3 milioane (cumnata a dat 2 mil.la alta dr.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

iuhu a aparut anca

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

SI EU TOT 3 BULIOANE voi scoate maine pt aceleasi chestii

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Halou.
Cica lipsa prelungita de somn duce la dementza, asa ca intelegeti-ma daca vi se pare ceva suspect la mine
Azi noapte iar n-am dormit aproape deloc ca Phiphi a tusit toata noaptea Nici ea n-a putut dormi de tuse, nici io de mila ei +tusea ei, ea la 6 a adormit bine in sfarsit, io la 7 m-am trezit sa merg la scoala
Ma duc sa fac varza murata calita, sper sa-mi iasa, ca n-o fi mare branza:)))
Chatonel, asa-s si io, mi se par niste aiureli papusile alea (nici n-am vazut veci, numai ce citesc pe net:))) si in general toate jucariile cu preturi exorbitante, io am noroc ca pe Phiphi chiar n-o impresioneaza reclamele (INCA!!!) si ea de mica isi gasea cele mai ieftine jucarii, gen linguri de lemn, capace de oale,celebra ei colectie de mingi, ambalaje etc:))).

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

of, of mai lininca
nu bine ati reparat buba, acum ati inceput cu tusea
pupacim sophiphiciul sa se faca bine

despre nedormit (adica mai putin de 7-8 ore /noapte) am auzit la dr oz ca duce la ingrasare (era si explicatia cu hormonii cu alea, alea dar nu am retinut decat esenta - ca din cauza asta ma ingras)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Cand lumea priveste spre stele si viseaza la Noul An, cand altii fac planuri, pregatiri de vizite, schimbari de rochii si salata boeuf, unii aleg sa nu faca nimic. Ce inseamna oare romanescul "sa NU faci nimic"? Chiar exista un nimic, sau "englezul" are dreptate cand spune ca FACE un nimic? Eu mi-am raspuns, si intr-adevar, exista 2 nimicuri, cel "romanesc", si cel "englezesc". Dar eticheta tine doar de language, ambele nimicuri sunt implementate in toata lumea, si daca as scrie un fel de "pamflet", as scrie asa:

- Nimicul "romanesc" inseamna un vid, o pierdere de timp, la granita cu lenea, ne-evolutia, depresia, blazarea. Nu te duce nicaieri acest nimic, de aceea noi spunem ca NU facem nimic, adica dupa ce ca la nivel concret nu miscam ceva in vreo directie, nici macar la nivel de beneficiu, acea "non-activitate" nu ne aduce vreun soi de relaxare etc. Este un nimic neconstructiv, cum ziceam, inutil.
- Nimicul "englezesc" este starea in care non-activitatea este ALEASA cu cap, cu un anumit scop, ori pentru relaxare, ori pentru detensionarea unei situatii, lasand timpul sa lucreze in favoarea ta, ori pentru limpezirea unor ganduri, ori pentru eliberare.

In miezul acestui An nou, cum spuneam, eu am ales acest nimic englezesc. M-am "sfatuit" pe mine insami ca pentru acest An Nou/Revelion/Craciun/Sarbatori de Iarna sa sa ma eliberez de constrangeri si "traditii", adica sa evaluez balanta intre ce mi-ar aduce mie, ca beneficiu, pregatirea traditionala a acestei perioade si implicarea/munca in sine. Si am realizat ca doar OMUL e cel ce inclina balanta. Fiecare pt el. pentru mine, a sta in concediu DETASATA de orice salate de boeuf, curatenii generale, tinute de gala si vizite planificate, a ma plimba fix la ce ora am eu chef, si a "TESTA" daca se poate trece in Noul An DOAR cu spiritul liber, si fara burtihanul tixit de sarmale si cozonaci a insemnat CADOUL cel mai mare pe care puteam eu singura sa mi-l fac.

Nu am avut nici un stres. La ce sa-mi risipesc timpul meu de CO pt alergaturi? Curatenie generala? Pentru ce general de armata, pentru ce inspectie? Am facut curat strict cat fac de obicei, un maturat la 2 zile, strans jucarii de pe jos, rufe in masina de spalat, vasele din chiuveta, nimic in plus. Nimic. Si cat se omora biata mama, cat se dadea peste cap, sa apuce sa puna perdelele spalate sus, si alte chestii...

Si aceasta stare de relaxare si de reconfigurare a valorilor, mi-au armonizat/reglat cumva o particica din piesele vietii mele.

Astfel, in seara de rev, copiii au avut program de voie, pe la 9-10 ne-am imbracat lejer, fiecare cum a vrut [eu mi-am pus totusi singurul cadou primit anul asta, o rochie frumoasa de la o ffb prietena a mea, pentru dragul cu care prietena mi-a cumparat rochia si pt placerea rochiei in sine], am mancat "masa de rev" adica: eu, tudor si bb3 cate o bucatica de peste cu paine si vero 1 "sendvis" cu muschi file, si am plecat cu masinuta in Piata, la spectacol si artificii.

Acolo, plin de lume relaxata. Fata de alti ani, predominanti erau cei ca mine, adica intre 25-50 de ani, cu copii cocotati pe umar sau tinuti in brate, priveau la cantareti, la artificii, la atmosfera din jur. rau si gruprui de tineri, ba doar fete, ba doar baieti. Si nimeni nu avea stresul de a aranja mese si tacamuri, lumanari si decoratiuni, ci doar erau impreuna afara, asteptand pe 2012. Si multi erau fara "pereche", single, si tot fericiti erau. Pentru ca AFARA, oamenii pot atinge fericirea mai usor decat inauntru.

Afara, adica afara din propriile ganduri negre, triste, casa, spatiu limitat.


Asa ca, acest An Nou, "am facut un valoros nimic", adica mi-am oferit relaxare, detasare, bucurie.

La muulti ani si voua, fetelor, stiu, suntem pe 17 ianuarie, si ce? ACUM exist eu aici si acum simt dorinta de a va ura un an nou cat mai bun.

Si iata aici inceputul urmatorului "revin".



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput