Fluturasi - Felicitari PISUCMIC !!! (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph sa sti ca pana la urma chiar o sa vin la Londra. de multi, multi ani imi doresc sa o vizitez..cam din clasa a cincea . Sper din toata inima sa reusesc asta pana ma reintorc la serviciu . nu stiu de ce mai toate dorintele le am pana la reintoarcerea la munca...am impresia ca atunci nu voi mai avea timp de nimic

fata mea mi-a dat un pupic azi dimineata . cand s-a trezit, i-am spus sa-mi dea un pupic si am intors obrazul, atunci si-a pus gurita pe obrazul meu si a spus "muah" . Cand vrea sa ma dragaleasca se pune nas in nas cu mine. Cand are ceva in mnute si ii cer, imi da jucaria apoi aseara se juca cu niste cuburi mai tari , tinea cate unul in fiecare mana si le lovea unul de altul...sper sa inceapa sa bata si ea din palme, ca pana acum nu a vrut
acum e in tarc in living si ma striga asa incep ma-ma, ma-ma

cami, azi merg cu fata la dr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata!
- pisuc- felicitari! oau- 2 liniute!!! cat de asteptate erau altadata, nu? si acum au venit asa simplu, usor, normal..sa ai grija de tine,sarcina usoara,si sa ne tii la curent cu bunul curs al evenimentelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- apropo- de batutul din palme- sergiu bate de vreo luna,l-am si pozat, dar face cand vreau el- nu neaparat cand ii zic eu bravo! dar sonia a descoperit de 1 saptamana- are stilul ei propriu- tine palma mainii drepte intoarsa in jos, si bate cu stanga in ea. ca tot zicea ally de edy ca a invatat sa arunce jucarii, ai mei au descoperit cam acum 1 luna, ca le pot arunca dupa pat,la capul patului am o tablie, isi cara jucariile acolo- sau suzeta, si se urca cu jucaria, apoi le aruncaasta fac mai nou- se urca la barile patutului, sau la marginea patului, la scaun, cu ceva- scapa obiectul, se coboara, iar il iau..dar le place sa-si urce obiectele pe ceva, mai ales sonia de sf. ion, dupa ce fiecare din cei 4 copii au primit un biscuite cu cereale, sonia ,desi avea juma de dinte, l-a mancat pe al ei- si apoi s-a dus la o fetita, i l-a luat din mana, a plecat in cealalta camera unde nu era nimeni, l-a mancat, si apoi a revenit noi mamicile ne pisam de ras, fuse mortalanu credeam ca atat de mici, pot avea deja idei nastrusnice
-sergiu a invatat sa tipe-dc sorasa se repede sa-i ia o jucarie, si uneori vede el ca nu reuiseste sa-si tina obiectul,incepe sa tipe- odata a tipat asa tare- ca sonia s-a speriat,am vazut-o tremuranddeci, sergiu si-a aparat teritoriul cum a stiut mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Pisuc felicitari mami!!!
Este o veste extraordinara!!!!

Ma bucur din suflet pt voi!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui IONY_82

Madutza, multumim de capitol nou -sa fie plin numai cu vesti buuune
Ally, nici nu stiu daca sa zic sa nu se deoache Sara dar vineri seara mi-a adormit la 22,50 si a dormit pana dimi la 7,30 si in patutul ei, mare eveniment, nu-mi venea sa cred
se pare ca incet incet isi revine singura fara sa o fortez eu in vreun fel
cand am incercat sa-i schimb programul a fost in zadar asa ca mai bine o las in ritmul ei
Duracell ce mai face nou??? multi de la Saretta
Mandreeac vazut poze cu frumosul Rares e scump foc,pupam falcutele
Cami,sper sa gasesti repede pe cineva sa te ajute
pup toate mamicile
noapte buna

CEA MAI FERICITA de SARA-MARIA 13.03.2011


si de la noi pentru dulceata de Sara, cu ochii ei mari.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi!

Noi de cand ne-am trezit suntem cu ochii pe televizor, sa vedem ce s-a mai intamplat in Bucuresti! Doamne ce de huligani!

Ne-a dat si noua al 5 lea dintisor, stanga jos! Uraaaaaaaaaaa!

Cam atat, sper sa mai apuc sa intru mai tarziu!

Maduta felicitari pentru achizitii! Sa ne anunti si pe noi cand va intoarceti de la medic. Multa sanatate.


Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

cami ce matinala esti. deci se zice doar asa cu spalatul...eu nu stiu sigur unde am auzit asa ceva

pisuc asa de tare m-am bucurat de burticuta ta iti doresc sarcina usoara si un bebe sanatos si la termen

si m-am tot gandit aseara ca daca ar fi dupa mine acum pe loc as vrea sa raman gravi dar ma tot gandesc....sa mai creasca putin Anastasia, macar sa n-o mai car in brate mereu, mi-e teama de efort ca si asa aveam restrictie.

madutza sanatate Catalinei, draguta.
tu ai nascut-o pe Catalnia cand avea Cristi peste 2 ani, nu? si n-ai mai mers la munca , parca. inseamna ca nici eu n-as merge daca as naste dupa ce face Anastasia 2 ani, nu? s-o fi schimbat legea? nici nu stiu unde sa citesc.
miki parca si tu stiai chestiile astea.

alexina si pe mine ma enerveaza cand vad copii mucosi si raciti in locuri cu alti multi copii. nu stiu cum nu gandesc parintii aia. v-ati plimbarit ceva ieri

viss ce frumos povestesti tu acolo despre bebei
si Anastasia arunca de mult cu jucarii si lucruri pe jos ca sa i le dau eu inapoi. eu i le dau, ea le arunca iar si mai strange si din ochi ca fac zgomot mare mai ales in bucatarie pe parchet. cam la fel batea si ea din palme la inceput, tinea pumnul stang strans si batea cu dreptul in el, acum bate corect

ailed mie imi place orice cu mere. praji cu mere si torturile sunt printre preferatele mele dar cel si cel mai mult imi plac cele cu ciocolata

bb_yasmi pe unde umblii? ce faceti?

somleac mai sunt cativa bebei fara dintoci. serios n-o mai tratezi cu nimic pe pitica? imi place ca esti super relaxata si deloc stresata, se vede ca ai muuulta experienta

iony hai ca Sara se face fetita cuminte te lasa si sa dormi, si sa scrii....

ally pai am facut vinul degeaba? te-ai inzapezit? de ce n-ai mai venit? l-am baut eu pe tot si m-am culcat

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

madutza deci te astept anul asta ca la anul in febr mergi la munca nu ? pai hai ca poate vii vara asta numa sa evti perioada olimpiadei ca va fi jale , plus 11- 25 august ca vom fi plecati cu pluta sau poate in dec la shopingul pentru craciun ? hai vezi tu, cand ai banutii cumperi bilet si hop la Londra si eu imi doream mult sa vad Londra din clasa a 3 a , ca ne-a insuflat profa de engleza de atunci, mai tarziu diriginta in gimnaziu, dragoastea pentru Marea Britanie si vorbea mult despre Londra si Regina si tot ce era frumos si visam cu ochii deschisi si am venit pe banii mei prima data in 2009 in august si cand am vazut cat e de frumos am spus, aici e locul unde ma mut daca plec vreodata din tara si la nici juma de an l-am intalnit pe Nick in dec 2009 si in 2010 m-am mutat aici nu stii niciodata cum e viata asta, mi s-a demonstrat de multeeee ori hai mai stai, uite cat incerc eu sa te fac sa vrei si mai mult


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Buna dimi, am citit si eu un pic din urma si ma bucur mult sa vad asa vesti bune! La multi ani bebeilor sarbatoriti, sa fiti sanatosi si sa va bucurati parintii.

Pisuc, felicitari, sa ai parte de o sarcina usoara si sa fiti sanatosi si tu si bebele! Ce cadou frumos de an nou!!!

Madutza, multa sanatate Catalinei... sa se faca bine cit mai repede. A-propos de planificat totul 'ininte sa ma intorc la lucru' - si eu fac la fel, mai ales ca se cam apropie momentul...

Strumph, multumesc pentru recomandarile de jucarii! Chiar daca citisem din urma, nu am vazut link-urile, sorry si merci inca o data ca mi le-ai scris. Sunt magazine Mothercare aici in Praga, m-am uitat pe net si-am vazut ca este unul chiar in mall-ul din apropiere .

S-a trezit ursuletul intre timp si am tras o repriza de joaca, il imbrac sa il scot la plimbare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

uufff... cum am uitat eu ca azi e rost de baut


La multi ani !!! Ioana16 hai cu sampania si tortul ala ca nu m-am saturat cu cerealele mele, e loc si de o feliuta de tort Sa traiesti sa fii sanatoasa si sa te bucuri de familia ta si tot ce-i mai bun si mai frumos pe lume sa ai parte

Mergi la inceput