Fluturasi - Felicitari PISUCMIC !!! (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alexina, sa ma iei si pe mine cand mergi in vizita la Strumph

Somn usor fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Am revenit si eu in miez de noapte ...
I-am facut baita lui Eddy, a papat si acum doarme linistit.
Andreea, i-am cumparat multe hainute de primavara-vara si cateva pentru sezonul asta.Nu stiu ce sa mai fac cu hainutele care ii raman mici sau care nu le mai poarta...Am trimis deja in tara cateva cutii mari si mai urmeaza doua randuri...Exagerez prea mult cand ii cumpar si nu ma mai opresc,stiu asta.
Yoni, ma bucur ca Saretta te impresioneata tot mai mult in mod placut cu, comportamentul ei. Bravo ei ca se formeaza si adapteaza singurica la noul program,felicitari mica bombonica!!! Duracell a descoperit de cateva zile cu se stinge/aprinde lumina si numai asta face in putinul timp cand sta in patul nostru(avem intrerupatoarele in stanga+dreapta,la cap), ne cearta in limba lui cand il certam noi, s-a invatat sa arunce cu lucruri si asta ma enerveaza la culme, se urca singurel pe canapea/pat si se da jos intr-o secunda, are o telecomanda a lui si tot apasa pe butoane si priveste spre Tv asteptand sa se intmple ceva, si nu mai stiu la ora asta.

Pe maine mamici si burtici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

cred ca ma bag deja sa va ofer cate o cafeluta sau un capucino
m=am trezit sa fac laptele pt petra si nu stiu daca va mai dormi asa ca v-am si citit

mada mai ai putin rabdare cu logopedul
lasa-l sa zica cat mai multe
pt ca mie asa mi-a explicat chiar un logopedf
ca e prea mic
si eiu corecteaza cuvinte
nu ii invata sa si vorbeasca
deci ei tre sa zica multeeeeeeeeeee cand ajung la ei
pt litera S explica-i cum face sarpele SSSSSSSSSS
la mine antonia spune cum face sarpele
deci stie litera SSSSSS dar in cuvinte nu vrea sa o pronunte
a observat ca eu o inteleg daca pronunta doar prima silaba din cuvant
greseala mea deci
si nu mai pronunta intreg cuvantul

cat despre tuse incearca si cu aerosoli
ca merge uneori f bine
desi si astia sunt controversati din cauza ca au cortizon
sanatate multaaaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

si da alexina
f multi oameni isi aduc copii muciosi la locurile de joaca
asa cum f multa lume ii duce asa la gradinite
deci nu te mai intreba de ce
pai antonia de unde mi-a racit lunile astea?
de la locurile de joacaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Cafea, pt toata lumea
observati ca eu nu dau capuccino sau altele pt ca nu am

La multi ani, ioanna !!!!!!

Sa fi sanatoasa, fericita sanatoasa sa ai parte de tot ce e mai bun in biata!

cami, Cristi il spune "sh" cand face liniste spune "ssssht", dar s nu spune..eh mai e de lucru, ai dreptate, abia in noembrie a inceput sa vorbeasca

alina, pisuc, voi veti fi colege de odisee si la pitici

A plecat baiatul meu la gradi ff bucuros, cred ca ii era dor de colegii de acolo si de educatoare, sper sa fie bine ca de obicei dupa vacante multi incep sa planga dupa parinti. Fata mea a papat lapticul si s-a culcat la loc

Va pup, sa aveti o saptamana frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada neata
ei deci de saptamana asta iar esti mai libera
doar cu cata acasa
cand mergi la medic cu ea?

restul fetelor ce faceti??????????
savurati cafeaua inca?
fara noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
tare multumesc pentru urari si vorbe bune! Strumphi, un multumesc special pentru sms, calda si atenta ca totdeauna!
Va imbratisez cu mult drag


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

neata mamici!!!


Uffff eu scriiam de zor la cap trecut. Pisuc, ailed...am scris acolo, nu mai mut mesajele.

Te felicit pisuc inca odata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

am spus sa trec sa beau o gura de cafeluta cu voi si avoi sa ma apuc de ceva treaba, dar la ce ger e afara si inghetat, alb peste tot, numa sub plapuma imi vine sa stau

Pisuc te felicit inca odata, ce veste, ii dadeam tziti la piscoata cand citeam de pe telefon forumul si cand colo vad mesajul tau, mi s-au inmuiat picioarele, noroc ca eram in pat intinsa si nu m-a luat si cu lesin Asteptam mai multe detalii si dadeam refresh la pagina on and on, la fiecare 20 sec Sa ai o sarcina usoara si sa ii faceti lui Petru o fratioara sanatoasa si la fel de frumoasa si cuminte Mai tii minte cand stateam sa nastem si radeam ca nasti inaintea mea si eu raman de caruta ? aseara m-a luat melancolia si am recitit putin capitolele de dinainte sa nasc ce frumos, ce amintiri.... parca mai ieri a a fost si acum iar ai burtica , te cam invidiez, mi-e dor si mie de burtica, dar sotul nu vrea inca un bb acum, sa mai asteptam sa mai creasca piscoata, el zice ca sa avem timp sa o alintam destul pe ea si apoi facem altul sa alintam Mai acum cateva sapt in urma o felicitai pe Alina si erai mirata ca a ramas , ziceai ca mai stii tu niste cazuri si iata ce minune si la voi

Madutza, Alexina va astept al Londra la un shopping si o cafeluta ca intre fete ofer cazare, am un pat dublu sus in camera din mansarda cu baie si e faina tare, puteti sa va uitati si la stele ca am geam in acoperis, vedeti si luminitele din oras ... veniti ?

Ia sa imi bag eu cerealele cu iart sub nas ca mi-e cam foame, nu am mancat de ieri de la 3 dupa amiaza desi sunt lesinata de foame

Zi frumoasa si mai trec eu pe aici ca afara nu ies ca e prea brrrr brrrr imi ingheata suncile si nu-i a buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Multumesc de cafea Madutza.

Ufff am zis ca intru si eu de dimineatza sa nu am mult de citit, dar pas, iar sunt restanta cu 2-3 bucati.

Miki voi sunteti in spital, sau ce inteleg eu aici? Cred ca mai bine te sun sa ma lamuresti.

Apropo Lavi te-am sunat intre Craciun si Revelion, dar aveai telefonul inchis. Nu v-ati mutat?

Si pitica mea e mucoasa, de fapt asa e din toamna, nici nu-i mai dau nimic ca m-am saturat. Sa se descurce singura ca e fata mare.

Mai sunt pitici pe aici care n-au nici un dinte?

Na trebuie sa o sterg.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput