Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La multi ani, Bamboletta!!! Mami frumoasa si harnica, iti doresc sa ai parte de multa sanatate, de multe zile fericite si insorite alaturi de familia ta de poveste! Sa ti se implineasca dorintele, sa fii mereu cu zambetul pe buze!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

bambo, La multi ani, mamica frumoasa!!!


Isa = parfum de fericire - decembrie 2011 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

bambo la multi ani, sa fii sanatoasa

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Bambo, la multi ani sa fi sanatoasa!!

Denisa, cris

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Buna

am inceput sa scriu de dimineata, am venit sa va servesc dar al meu baietel s-a trezit cu noaptea-n cap azi, asa ca...

Cris off, ce te mai chinui tu dar ai incercat homeopate? eu ma tot plang la pediatra ca andrei se trezeste de minim 4 ori pe noapte...nu sta treaz, dar se trezeste, mataie, trebuie sa ma duc la el etc...si mi-a dat in prima faza ceva ce se chema nux vomica, nu a avut efect, acum passiflora. asta nu am apucat sa i-l dau din cauza de bronsita, ca lua deja prea multe micutul. dar ideea e ca ai putea sa incerci la un homeopat, poate va da ceva ce ii prieste lui V si chiar si tie, si va e mai bine

sa va povestesc de aseara...am ras cu lacrimi m-am chinuit vreo 2 ore cred ca sa il adorm...daca nu am fi stat in pat, sa ne culcam, ar fi matait prin casa, asa in pat, stie ca tre sa faca nana si se culca in cele din urma. la un moment dat tot i-am zis eu sa faca nana, si statea asa cu ochii deschisi si il imita pe taica-su se prefacea ca sforaie

apoi, bine mi-am dat seama si ca fac gresit, ca i-am zis asa pe un ton mai sever sa faca nana, si a inceput sa ma imite si pe mine, adica a inceput sa tipe "aaa" de am inceput sa rad instant , dar am zis ca nici nu mai trebuie sa mai folosesc tonul asta cu el decat atunci cand face lucruri periculoase, gen umbla la aragaz

dar a crescut puiul meu, pe zi ce trece ma uimeste! acum ca suntem in pauza de dinti e tare simpatic si intelegator, vineri seara am facut impreuna cu el tiramisu, i-am dat si lui tel, vase de plastic, sa faca si el ceva ieri cand am pus pastele cu pui la cuptor tot se zbantuia pe langa aragaz, asa ca l-am trimis la el in camera. si s-a dus si s-a si jucat singurel acolo fara sa se supere...azi am fost la cumparaturi, la fel extra simpatic, in conditiile in care nu a mai iesit afara zilele astea! acum sper sa nu il deochi si sa o luam de la capat cu nazbatiile

oricum de vreo 3 zile cand se mataie ca vrea ceva ii zic sa nu mai planga, sa imi arate, ca mami merge cu el, dar ca nu e nevoie sa planga pentru asta. si se opreste din mataiala, ma duce de manuta si gata..ma conformez cand imi zice

si toata ziua zice de "Ami", matusica lui, i-a placut mult de ea, asa ca in fiecare zi vorbim de ea. si de bona, adica de "ma" care merge "aca" si face "nana" si "papa" si de gradinita, unde mergem cand mai creste, si acolo sunt multi "co" (copii), si o doamna draguta care ii invata cantecele si poezioare, a inceput sa se joace cu jucariile, cate un pic cu fiecare, de parcare ii place mult, pune el stopul, ridica liftul, pune benzina , adica "papa", si cu lego a inceput sa se joace, de obicei strica, dar cand e in toane bune, construieste si el, isi pune muzica si danseaza si cu "oane" adica cu creioanele se joaca toata ziua! si imi cere cutii in care stie el ca sunt chestii, ca ii place sa le scoata de acolo, si cand le plictiseste le pun la loc. asta inca nu are chef sa faca, sa stranga el...dar oricum, asa adunate, reusim sa facem sa treaca timpul...din carti nu are rabdare sa ii citesc, la desene nu se uita, poate cand sta pe olita, dar si asta rar, tablita magnetica ii place super mult...

ufff, cat m-am intins, dar cand il vad pe Andrei cum creste, vreau sa impartasesc si cu voi ce face minunea mea mica!!!

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

LA MULTI ANI BAMBO!!!! SA FII SANATOASA, FERICITA, SA TE BUCURI DE FAMILIA TA FRUMOASA!!!

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Da, ar trebui sa merg si la un homeopat cu somnul lui V. Nu stiu sa fie in Zalau, ma interesez. Pup, Racusor draga!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

La multi ani, Bamboletta!!!

eu am dormit peste noapte 4 ore adunate din cauza de Rebe cu muci, plus burta care nu ma lasa sa ma intorc in voie. racusor, intrebai cand nasc, eu sper cat mai aproape de termen adica la inceputul lunii februarie.

am culcat copil, ma duc sa ma bag si eu langa ea.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si
35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Multumesc de urarinu ma asteptam sa primesc asa multe si aici si pe fb...sunteti minunate

Poftiti la o felie de tort...sampanie...la cuptor am pus o rulada de porc cu ciuperci vedem ce iese nu am mai facut pana acum

va doresc o duminica frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Hello!


La multi ani, papusa Roxana! Mami scumpa si frumoasa! Sa fii sanatoasa, iubita si fericita alaturi de cei dragi!! :* :*



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput