Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata dragelor,

Nico bine ai revenit. Imi pare rau ca esti asa de ocupata si ca nu ai timp si pentru tine...Eu azi am fost si la sala si la pranz ma duc si la inot.

In weekendul asta am fost la doua filme: sambata the artist si ieri the gray. Super filme. Cam asta este tot.

Sa aveti o zi usoara.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare!

Am intrat sa va salut, la mine nu se intampla nimic deosebit, totul e bine si zilele sunt egale intre ele. Din multe puncte de vedere, asta nu e rau.
Tuinea, esti izvor de energie. Esti chiar ca o arteziana, asa. Sala, inot, limba germana, serviciu... wow! Inteleg ce spui despre faptul ca esti departe de ai tai si mai ales de copil si de sot.
Nico, mult spor la treaba. Inteleg ca e bine ca e.
Pisi, sper ca esti bine. La fel si celelalte fete. Imi plac mult vestile bune, asa ca aveti grija ce faceti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Salutare si la mine, sapte ani dupa scripturi.
Dorina, Slava Domnului ca ati trecut cu bine peste hopul cu sora ta, nu vrea sa ma gandesc ce emotii ati avut.
Cristina, te pregatesti de J.O.???
Nico, si eu bag dulciuri si cola la servici desi am interdectie la dulciuri concentrate. Of, nu pot sa scap de dependenta asta!
Glimmer, no news is good news, asa ca lasa sa fie zilele egale .
Eu nu am multe noutati, munca multa si alergatura in limitele normalului, un picut de depresie probabil din cauza statului prea mult in casa. Am fost weekendul trecut la munte nitel si ne-am distrat cu nepotul meu, tare bine ne-a prins ca nu mai iesisem din Bucuresti din octombrie si eram "imbacsiti". Incerc sa ma tin cat de cat de sport acasa de 2 ori pe saptamana, la sala nu ma duc pe vremea asta ca mi-e lehamite de imbracat-dezbracat tonele de haine. Nu prea imi iese figura dar totusi nu renunt. Si sper sa reusesc sa ma apuc in sfarsit de lectiile de pian ca invatatul de capul meu nu da roade si nu perseverez.
Va pupez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Glimmer zic si eu ca si Ancuta: daca este bine e in regula sa fie zilele identice. Cat despre energia mea iti spun sincer ca nu eram asa cand eram mai tanara. In special dupa 30 parca am baut tone de enrgizante. Sper sa ma tina si sa nu faca fas dintr-o data LOL.

Ancuta doamne ajuta ca esti cat de cat bine. Chiar daca satula de Bucuresti, munca, etc ai ganduri optimiste: sa te apuci de pian. Super, super! Cat despre JO as vrea eu dar poate sa ma duc la categoria super grea LOL ca kg-urile nu se misca de fel. Eh dar zic si eu asa: sanatoasa sa fiu, sa bat toate fetele mai slabe decat mine la alergat ca alt scop la miscarea asta la momentul asta nu gasesc ori ba da: descarcare hormonala LOL.

Eh si in acelasi ton sa va zic ca eu acelasi program, nimic deosebit. Azi e ziua cu dublu sport (Pilates la pranz) + germana.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare fete dragi!

Raportez politicos: si eu in parametri optimi acceptati! Sora-mea s-a externat vineri si-i in medical pana in 17 februarie, daca totul decurge conform planului optimist. Si nu vad de ce n-ar fi asa, mai ales ca ea are un comportament absolut normal, aproape ca nu-mi vine sa cred ca-i operata de-o saptamana si jumatate! Trebuie sa va multumesc tuturor pentru urarile voastre si pentru suport! Sunteti absolut MINUNATE si de asta va iubesc muuult!

Cristina, jur, daca eu m-as mesteca macar pe jumatate cat o faci tu, cred ca as deveni fantoma mea! OMG! Atata ambitie, atata energie! FELICITARI si de la mine!

Ancuta, sunt impresionata si chiar ma inclin: sa faci pianul acuma! Bestiala initiativa! Te FELICIT!

Nico, ma bucur ca Alex se responsabilizeaza si-l felicit cu aceasta ocazie! La mine ... mai e mult pana departe cu Vladi, dar pot sa spun ca parca-i mai lesnea cu el de cand a plecat bona ...

Glimmer, daca stai sa te gandesti, fiecare zi este unica, fiecare clipa este traita altfel si, atata timp cat suntem sanatosi, nu putem decat sa ne bucuram de dulcea liniste cotidiana.

Va pupic si-o zi minunata va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Pisi bine ai revenit cu vesti bune. Ma bucur ca sora este bine. Doamne ajuta. Cat despre cuvintele frumoase ce sa zic la suflet m-au uns. Cat despre fantoma...eu numai fantoma nu sunt. Cred ca sunt un mister al naturii - cu siguranta pentru instructorii mei de la sala dar nu ma las si nu ma las LOL.

In rest ce sa va zic: totul in parametrii normali.

Roxy se pregateste de concursul Cangur (va soune ceva?). In fine este in lucru intensiv la matematica de parca acolo avea nevoie sa lucreze LOL. La limbile romane scriere mai exact ar avea nevoie de exercitiu. Scrie tare frumos, ordonat, corect dar INCET din cale afara. Le picteaza ce sa mai.

Cam asta este tot.

Va pupacesc de va zapacesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Am pregatit si ceai cu multa lamaie.
La noi raportez -18 grade .
Vad ca apar vesti bune pe aici. Pisi sanatate multa surioarei! Ma bucur ca e bine.

Cristina si Alex a vrut sa mearga la cangurul dar a ratat inscrierea. Invatatoarea a aflat de la el de concurs. Sambata in schimb merge la un concurs local, tot matematica. Concursul e la Calimanesti asa ca dupa toata ceata se va distra la piscina. Eu va trebuie sa raman acasa . Mai am de tras o luna tare si gata.

Pisi lui Alex ii place mult matematica. Nu ii place sa lucreze suplimentar, dar asta e alta poveste.
Nu ati mai luat alta bona pana la urma? Cum te descurci?

Cand citesc pe aici cate activitati aveti voi fetelor .... trebuie musai sa imi fac mai mult timp pt mine. Pe mine ma batea un gand sa ma apuc de pictura . E un gand ascuns, nu stiu daca o sa ajung sa il pun in practica.
Anca daca o sa tot povestesti de pian poate .... reusesc si eu sa ma mobilizez.
Cristina ma tentau si pe mine energizantele. Baiul e ca nu imi palc. Deocamdata sunt la faza de cafea si cola. Eu sincer sper sa renunt la toate dar nu prea imi dau sanse de reusita .

trebuie sa va las.
O zi frunoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Goood morning!

Nico, saru'mana pentru tratatie! A picat la marele fix! Draga mea, nu am mai luat bona, din mai multe considerente: unul ar fi ca pe cea veche n-am dat-o afara pentru ca n-am avut inima sa o las pe drumuri, desi imi era din ce in ce mai greu sa o tin ca incepuse sa cam faca treaba de mantuiala (daca ea a plecat de buna voie, deja era alegerea ei, nu a mea), apoi copiii devenisera dependenti si nu faceau mai nimic prin casa, stiind ca are cine-i servi, apoi avem un plus in bugetul lunar de 1000 lei, care pica de minune si, nu in ultimul rand, pe altcineva nu-mi vine sa ma risc sa mai bag in casa ca nu am stomac sa-mi iau concediu doar pentru asa ceva. Cu Slavita a fost altceva: am angajat-o cu o luna si jumatate inainte sa termin eu CIC-ul si-am apucat sa o cunosc, sa-i arat rostul prin casa, copiii sa se obisnuiasca cu prezenta ei prin preajma lor ... acuma nu mai pot si nici musai nu-mi mai este ...
Recunosc ca-mi este foarte greu, ca nu-mi mai ajunge timpul nici sa mor, WE-urile sunt istovitoare caci atunci am vreme de curatenie, calcat si alte cele pe care nu apuc sa le fac in mijlocul saptamanii ... Uhhha ... Greu, dar nu imposibil! Sa stii ca de multe ori tanjesc si eu dupa putin timp pe care sa mi-l aloc doar mie, sa fac doar lucruri care-mi plac, sa ma rasfat,(poti sa crezi ca n-am mai citit o carte de ... hat-hat, nici nu mai tin minte de cand ) insa am o colega de birou care are intotdeauna grija sa ma aduca cu picioarele pe pamant si-mi spune: lasa, lasa, bucura-te cat mai poti de agitatia asta, ca la pensioara o sa ai tot timpul din lume sa te rasfeti!
Da, Cristina, Cangurashul este omniprezent prin scoli, numai sa fii pe faza sa te inscri si sa ... marca-banul! Si Vladi al meu a ratat anul trecut inscrierea la cel de romana pentru ca a existat o neintelegere in comunicare intre mine si doamna si, ... asta este, s-a-ntamplat intamplarea. Anul asta suntem pe faza.

Nico, daca tu te apuci de pictura si tu Anca de pian, eu ma apuc de grafica! Ei, ce ziceti, o comitem?
No, dupa atatea idei traznite, e timpul sa ma retrag!

Va pupic si-o zi minunata va doresc!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Asa mai pe inserat ca azi am avut o zi nebuna de tot.

Nico nici eu nu beau energizante, Eu nu beau decat ceai verde. Cat despre concurs om vedea cu iese. Este primul din viata ei...

Pisi te admir ca reusesti fara bona sa faci fata, iti inteleg si framantarile de a avea un strain in casa ca si eu le-am avut si nic eu nu mi-as lua alta bona daca as ramane fara (LOL vorbesc eu de la 3000km - nu stiu ce ar zice soata ...)

Eu ce sa va zic: acelasi program nebun si eu sa stiti ca nu ma mai apuc de nimic ca nu mai are loc LOL.

In seara asta merg la concert. Sa speram ca merita.
Eu va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
e gata si ceai de lamaita de munte (tare imi place ceaiul asta).
Ningeeeeeeeeeeeeee
Avem si noi zapada ... 20cm. Peisajul e de vis. Abia astept sa ajung acasa. Din pacate am program pana seara tarziu dar .... recuperez maine.
Asteptam de ceva vreme zapada.
Nu am apucat sa fac partie pana la masina, parca imi si parea rau sa fac urme.

Azi programul e lejer. Dupa job merg la coafor/cosmetica. In sfarsit m-am hotarat sa ma las pe mana prietenei mele, sa ma tunda/vopseasca cum crede. Sper sa nu regret . Imi e greu sa accept schimbarile.

Pisi, Anca, ar trebui sa pe punem pe treaba dar .... eu nu dau startul (deocamdata ma limitez la portofoliul copilului pt cunoasterea mediului) .
Pisi eu am trei carti pe noptiera, plus una in sertar la birou . Nu stiu cand mai ajung sa le citesc.

Bafta multa scolareilor la concursuri!!


Mergi la inceput