Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Mama vad ca suntem active cat de cat.

Nico bine ai revenit. Ma bucur ca esti bine.

Glimmer si eu ca si tine...Tanjesc dupa vacanta deja si imi aduc aminte cu jind cat de bine a fost acasa...

Eu aceea si rutina: sala, srvici, casa.

Sambata am fost la o nunta aici. A fost frumos.

Va pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Iertati-mi absenta indelungata (mai ales tu, Cristina), dar de joi pana azi am cam rezemat peretii prin spital, caci sora-mea a suferit o interventie chirurgicala destul de urata si, pana n-am fost sigura ca totul este ok, n-am prea avut timp si chef de net. Pana la urma, totu-i bine cand se termina cu bine. Desi vin dupa un WE obositor si solicitant, pot spune ca sunt in parametri normali.

Va pupic si-o saptamana minunata va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi ce apatit sora ta? Sper ca este bine.

La mine este o zi asa ploioasa ca ma intoarce pe dos. Nimic special in rest de sala-servici. Azi incep orele de germana de la 4 la 6.


Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Se pare ca iarasi jucam doar eu cu Cristina ping-pong pe aici!

Ce-a avut sora-mea? ... Greu de explicat... Se pare ca totul a plecat de la apendice care avea o pozitie atipica si care, datorita acestei pozitii anormale, in loc sa se "ceara afara" cand a fost plin, a scos o punguta colectoare (chist) in interiorul colonului. Abia cand acel chist a ajuns la niste dimensiuni considerabile a inceput si sora-mea sa se resimta si sa acuze dureri abdominale atroce. No, mult a fost pana au depistat care si unde-i hiba, dar pana la urma i-au extirpat apendicele si 15 cm din colon si-au rezolvat problema! Cum spuneam, sora mea este bine si, slava Domnului, a trecut peste hopul asta cu succes!

Va pupic si o zi minunata va doresc, lipsita de cele 3 ceasuri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata as putea sa zic Pisi dar zic fetelor ca poate se mai trezeste cineva pe aici.

Pisi draga bine ca totul s-a terminat cu bine. A fost o interventie foarte serioasa daca i-au taiat 15 cm din colon...Doamne ajuta ca au gasit si rezolvat problema.

Eu acelasi program doar ca aseara am inceput germana 2....si surpriza-surpriza este o alta tipa cu care facem si care ne-a luat de la un nivel mult mai sus.....Ne-a dat sa ne cumparam niste carti si ieri asta a inceput de la pagina 60...Deci sunt 60 de pagini in urma LOL. Asta a facut semestrul trecut germana 1...eu facui acum doua semestre si semestrul trecut nu se facu 2 si tot asa.

Am si o bucurie: azi am facut prima sesiune de alergare completa si la nivelul 9 asa ca foarte mandra sunt de mine.

Acum munca...

Va pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata1
Am pregatit din belsug.
Mai fetelor, eu sunt cu voi in fiecare dimineata la cafea. Din pacate nu pot decat sa citesc .
Pisi ma bucur ca sora e bine acum. Sanatate multa!
Cristina noroc ca mai scri tu ca mergi la sala si asa ma mai mobilizez si eu nitel . Am ajuns in faza in care nu ma mai impac cu mine. Trebuie musai sa iau masuri.

ca noutati .... la noi nu ninge . asteptam zapada dar se lasa asteptata.
Pt saniusi, ski dar si oameni de zapada a trebuit sa fugim la munte. Am ajuns la sambata de sus. o zona superba, preturi mici .... saptamana viitoare daca ne terminam traba mergem iar.
In rest multa munca ....
trebuie sa fug /....va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

'Neata si de la mine!

Pisi, multa sanatate pentru sora ta!
Tuinea, felicitari ca te-ai apucat sa inveti limba germana. Simt un soi de invidie pentru tine pentru faptul ca reusesti sa faci ceea ce iti propui si te tii de treaba cu consecventa. Eu nu reusesc sa fac asta in putinul timp care imi ramane pentru mine si preocuparile mele. Mi-am descarcat o tona de carti de germana, engleza si de alte cele, dar timpul ma omoara. Inca o data, bravo tie!
Nico, nici la noi n-a nins, mai mult a plouat, apoi a inceput sa fulguiasca de s-a asternut asa un soi de bruma. Acum bate vantul si e ger si polei.

Numai bine, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Nico bine ai revenit. Mama de ce sa ai tu nevoie de sala cand faci atata miscare cu copilasii? Deci nu iti face probleme ca tu arati super. Eu merg 1 ora si trei sferturi in fiecare zi plus martea si joia plilates si circuite si tot arat de parca mananc la troc....

Glimmer bine ai revenit. NU ma invidia ca nu stii ce iti doresti. De fapt poti sa-l intrebi pe sotul tau. Eu sunt aglomerata la serviciu dar iti spun ca trebuie sa inghesoi cat mai mult in program ca sa fiu ultra obosita si sa nu incep sa deschi ranile.

In rest eu aceelasi program nebun. Sambata se intrevede de la 5 cinema si masa in oras. Merg sa vad The artist.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Nimeni pe aici...

In rest eu acelasi program doar ca azi dupa amiaza ma duc sa-mi fac niste analize de rutina.

Va pupic si sa aveti un weekend placut daca nu mai intru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Apar tot la ceas de seara . Iar am parte de o noapte lunga .
Cristina nu mai fac miscare dupa strumfi. De ceva vreme doar stau la PC si butonez. Am o perioada destul de plina. Nu stiu cum ajung la mal.
Din pacate, pe langa ca nu fac miscare mai consum tone de dulciuri in combinatie cu cola .
Azi trebuia sa vina o tanti sa imi faca masaj dar ... normal ca a intervenit ceva si am amanat.
Nu am foarte multe kg in plus dar nu ma mai simt eu bine.
Glimmer ma bucur ca te vad prin zona. Noi tot fara zapada. de fapt sunt vreo 2 cm, asa cat sa derapezi cu masina. In drum spre casa ieri am vazut doua accidente.
La capitolul sofat am inceput sa stau binisor acum. Conduc zilnic (asta asa ca sa ma laud ).
Alex a inceput sa fie mai serios cu scoala. maine are concurs. Sunt curioasa ce va face. Mi-a spus ca nu isi verifica niciodata lucrarea, nu are rabdare.


Mergi la inceput