Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Good morning!

Ninge si la noi insa, sa va spun drept, parca am o strangere de inima si nu-mi vine sa ma bucur! ... Am asa, o teama ... Am imbatranit si-s cam prapastioasa, cred ...

Cristina, cum fuse concertul? A meritat efortul?

Nico, cred ca este un vis la tine acuma, ca a nins!

fetele si-un WE de vis va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi concertul a meritat. Tipa arata super la cei probabil 60 de anisori ai ei si vocea este aceeasi. Am fost impresionata si mi-a placut la nebunie.

Am mancat inainte de concert la chinezesc si doamne toata noaptea am baut la apa de nu se poate...

Si eu va doresc un weekend placut.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Sper ca sunteti toate bine, inclusiv puiutii.

Eu sunt bine. Sambata a nins si pe la noi dar s-a dus repede. Azi nu ne-a mers internetul la uni dar acum si-a revenit.

Sa aveti o zi super.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare
in sfarsit avem si noi zapada ... nu foarte multa. Se pare ca va mai ninge. Si e frig, deci nu se topeste. Partea rea ar fi ca imi e teama sa plec cu masina .
Noutati.... astept ziua de joi sa fugim la munte

Dimineata va rog sa imi lasati o portie dubla de .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

No, v-am zis eu ca nu-mi miroase a bine ninsoarea asta! Iaca, de vineri am masina intepenita in fata blocului, camuflata sub un strat generos de zapada, iar eu ma deplasez pe cele doua picioare din dotare intr-un mare fel! Vaaai, urasc traficul pe timp de zapada, parcarile - si-asa insuficiente - troienite de munti de zapada si frigul napraznic prin care trebuie sa ma umblu .

M-am plans un pica, acuma o sterg la ale mele!

fetele si-o saptamana frumoasa va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutari si de la mine!

Toata lumea bine, da?
Si pe aici e zapada si viscol. Scolile sunt inchise la noi in judet azi si maine, deci minivacanta. Fiica-mea nu e prea incantata ca trebuie sa se pregateasca pentru concursuri, asa ca o sa munceasca saracuta mai mult decat daca ar fi mers la scoala.
Eu ma zbat in focurile creatiei. V-am spus, cred, ca sunt pasionata de handmade. Dar timul e putintel de tot, iar muza mea e disperata si depresiva.
Va doresc numai bine si ne mai auzim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Pisi priveste videoclipul si o sa uiti de toate minusurile iernii . Eu abia astept sa scap de treaba si sa fug la zapada. Sper sa nu mai fie drumurile blocate. recunosc ca imi e groaza de valea Oltului.
Azi butonez de acasa asa ca pregatesc o . Nu stiu daca voi vreti dar eu imi iau portia dubla.
Glimmer sa ne arati ce ai reusit sa faci.
va pup
O zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Salutare, fetelor.
La Bucuresti e urat cu atata zapada, ghetus si practic numai drumurile principale curatate. Recunosc ca mi s-a cam luat de deszapezit masina de 2-3 ori pe zi si am luat o pauza . De fapt problema e ca dimineata nu sunt buna de nimic de vreo 2 zile, ca ma pocneste o mega stare de greata...si oricum scartai din toate incheieturile ca Omul de Tinichea, de cand cu frigul asta.
Vine ea si primavara, curand, sper!
Nico, vreau si eu la munte!!!!
Glimmer, si inspiratia mea e cam depresiva, probabil din cauza vremii.
Pisi, pai era evident de ce nu-ti mirosea tie bine cu ninsorile astea...ai vazut tu pisica sa-i placa frigul????
Cris, n-au declarat UK-istii stare de urgenta de al 2 fulgi?
Pup inginerele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna si de la mine asa mai pe la pranz ca deh fuse zi de raportare...si nu mai zic nimic ca si daca zic eu zic, eu aud...

La mine azi a fost un ghetus de nu se poate. De dimineata ca sa ma duc la sala am avut nevoie de niste penite ca al lui Pisi sa ma agat de drum dar am ajuns si mi-am luat portia de sport si de dimineata si acus la pranz.

Nico eu sunt geloasa ca voi va duceti la zapada, la distractie dar iti dau voie sa-ti iei portia dulbala de cafea ca doar tu ai facut-o LOL.

Pisi lasa ca trecea ea iarna vine frumoasa primavara. Eu cumparai deja felicitarile de martisor si m-am mai imprimavarat.

Glimmer spor la trebalui si fetei spor la pregatit. Si a mea este in mare pregatire pentru cangurul ala LOL.

Ancuta draga mea asa cum ai prezis aici de la 2 degete de zapada s-a aprins toata lumea. Aeroporturi care cand inchise, cand deschise, oameni tampiti care nu stiu ca nu trebuie sa atingi frana cand e zapada si ghetus si tot asa. Dar eu cum nu am masina acum aici si ma deplasez pe locomotie picioroasa nici ca imi pasa LOL.

Va pupic si sa aveti o zi super si fara inzapeziri majore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Goooood morning!

E un frig napraznic afara! ...Nu tin minte sa fi auzit vreodata, in Timisoara - de cand haladui eu p-aici - scartzait de zapada sub picioare! Strasnica senzatzia de lipire a narilor in timpul respiratiei! Brrrr!

Nico, m-am uitat cu mare atentie la videoclip, asa cum m-ai sfatuit, si m-am hotarat: imi place iarna muuuult, dar doar in imagini! Sunt, asa cum zice Ancuta, o pisica veritabila in pielea mea! Bine, acuma exagerez, caci daca ma uit la bucuria din ochii copiilor si la nebunia ce-i cuprinde de cate ori se arunca in mormanul de zapada, parca nu-mi mai displace atat de tare!
Cristinica, continui sa ma uimesti: esti intotdeauna cu un pas in fata noastra! Auzi tu, sa iei deja felicitari de martisor! Esti mortala! Dar, chiar: si acolo este sarbatoarea asta?
Glimmer, pune si tu pe FB minunatiile pe care le-ai creat, ca sa ne bucuram si noi privirea!

fetele si-o zi frumoasa si cu mult soare in suflet va doresc tuturor!



Mergi la inceput