Programe Revelion

Programe Revelion | Autor: violetan

Link direct la acest mesaj

Eu am o mare nedumerire: ce naiba au toate televiziunile de transmit programe atat de imbecile??? Nu mai au inspiratie sau ne-a scazut noua IQ-u' atat de mult incat ne dau ce cerem?
Eu imi amintesc cu mare placere programele de Revelion de pe vremea mea cand stiu ca abia asteptam sa vina Revelionul special pentru ele; nu mai vorbesc de "daca doriti sa revedeti", asta in cazul in care adormeam si nu prindeam tot. Umorul era savuros, muzica - ce era pe vremea aia, global era k lumea. Acum nu pricep. Sincer, daca sunt acasa astept sa vad ce film surpriza baga aia de la HBO. Asta daca nu ma bruiaza vecinii cu manelele. Ma rog, e si asta un soi de distractie, ce sa zic?
Voi ce parere aveti? Mai avem vreo sansa? Mai exista vreun scenarist care sa conceapa ceva de calitate sau ne-am lins pe bot?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

dupa cate s-a vazut.......nu mai exista oameni de valoare. eu am ramas uimita de concentratia de "fete cuminti" pe metrul patrat, la protv. au adunat toate ....... si le-au dat drumul in platou la programul de revelion. scarbos!



"Munca in exces dezumanizeaza si de aceea e imperativ sa vedem munca cel mult ca pe un rau necesar, ce trebuie evitat sau scurtat ori de cate ori avem ocazia, daca vrem sa ne pastram integritatea fizica si sanatatea mintala. !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Din motive de boala am stat acasa de revelion. Am butonat de pe un program pe celalalt, am admirat ce frumos era la francezi si m-am minunat de PRO TV unde erau invitate !!!!!! Simona Senzual, Tonciu!!!!! cred ca Buruiana, dar nu sunt sigura, si Gina Pistol. Daca eram in locul Ginei nu a prezentam intr-o asemenea formula, ca ea saraca era intreaga la cap pe langa celelalte.
Prietenul meu a crezut ca "Diavolita" lui Varciu era un travestit, am vazut atatea funduri dezgolite ca m-am plcitisit, imbracamintea Diavolitei (despre care am aflat ulterior de pe google ca e o coregrafa) era de toata jena, o bucata de material prinsa intr-o parte, i se vedea coapta, parca era o barbie imbracata de mica pe cand aveam 4 ani...ciorapii aia erau de prost gust, ce sa zic...norocul lor ca au avut cateva melodii faine.
Dupa ora 00:00 ne-am uitat la Inception, pe HBO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

am fost dezamagita de programul de revelion... ca de atatia ani incoace. Chiar nu ai ce vedea.
Noroc ca am avut musafiri si nu am stat numai cu ochii in TV

Ingrid si Cristi 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Vio, da, si mie ce-mi mai placeau revelioanele de pe vremuri, cu scanete, muzica.. Asta cred ca se intampla cam inainte de '89, o mai fi durat inca 2-3 ani dupa, ca dupa '90 s-a cam stricat treaba...
Acum numai de alde Buruiana, Andreea Tonciu, Simona Senzual, Daniela Crudu, Banca DRagusanu samd de m-am plictisit + manele

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Revelioanele de pe vremuri erau frumoase pentru ca altceva nu prea vedeam! Acum cand avem asa o paleta larga de emisiuni la n'spe televiziuni, nu prea ne mai intereseaza!
Eu una am renuntat de mult sa ma mai uit la programele astea, daca stau acasa ma uit la un film, daca am invitati televizorul sta inchis, mancam, vorbim, d'astea!
Pe Amza cu al lui Suca si a lui damigeana de zaibar n-o sa-l egaleze nimeni prea curand, asa ca eu spun pas programului de revelion!



Xio, pe ce canal franzutesc te-ai uitat si ai vazut program special?Ca eu am butonat si in afara de emisiunile obisnuite n-am gasit nimic.

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Din anumite motive am stat acasa de Revelion si m-am mirat ce programpe proaste pe toate canalele,pe unde am mutat,aceeasi artisti,aceleasi tzitze mari iesite din sutiene,chiloti luciosi si glume proaste,insipide .

Pina spre ora 23,m-am uitat pe sat3 la concerte rock,unele erau live din New York cu Billy Joel,Paul McCartney,AC DC,Bryan Adams,etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Deci inteleg ca pe la "case mai mari" tot asa programe naspa?



Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Mie mi-ar placea ca, macar o parte din programele de revelion viitoare de la TVR sa fie bucati din cele mai bune din arhiva. N-ar fi frumos? Gen:"Daca doriti sa revedeti" rubrica dedicata in cadrul programului. Eu imi amintesc scenetele alea super si acum. Va mai amintiti cu poetul "danga, langa/langa, danga/suna-n asfintit talanga/iar de la pasune, iaca/tacticoasa vine vaca/nu mai vrea sa umble creanga/vine-acasa/langa, danga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Sunt pe youtube.



Programele de revelion sunt de rahat de mai multi ani. PRogramul de revelion este o recapitulare a programelor de divertisment de peste an. Manelisti si siliconate fara creier fac audienta, atunci ei vor fi in centrul atentiei si de revelion. Pe alocuri cate o prezentatoare beata chioara pe realitatea si cate un moculescu enervat la culme in cine stie ce pavilion de pensionari pe la vanghelion. Astia sunt de acum 3 ani, ultima data cand am urmarit TV in noaptea dintre ani. A fost delicios.

Dar, mai cred ca in zilele noastre programele de demult nu ar mai fi la fel de apreciate. Ganditi-va ca atunci aveam parte de 2 ore de televizor pe zi, hai 4 sau cate or fi fost sambata si duminica. In care in 80% din timp erau prezentate vizite de lucru si impliniri marete. Normal ca programul de revelion si cele 3 zile de dupa cand era reluat obsesiv erau asteptate un an de zile cu sufletul la gura.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Androix, sigur ca si ce spui tu e adevarat, dar nu e vorba numai de faptul ca aveam distractie cu portia, imi amintesc perfect scenetele umoristice (observi ca le si stiu pe de rost ) si aveau miez, erau destepte si f amuzante. Daca si peste ani imi amintesc si ma amuza...si cred ca nu numai pe mine...

Mergi la inceput