URGENTA:23.01.12.data operatiei/Georgiana/Teodora!

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Au ajuns acasa! Doamne Ajuta ca s a incheiat cu bine totul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ma bucur tare mult pentru ele! Ionela sa fie totul bine in continuare. Va imbratisez desi nu va cunosc decat de aici de pe forum si va doresc sa fie fetele bine in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

ce ma bucur sa aud asta....

tot binele din lume si pt cei care au fost alaturi de ei...

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonelaCc spune:

Buna seara ' Despre copii ' !
In sfarsit am ajuns acasa la Iasi . Am ajuns ieri , 06.02.2012 , la ora 16 : 00 . Ar fi trebuit sa ajungem dimineata la ora sase. Suntem obositi dar bucurosi.
Am vrea sa va spunem in cateva cuvinte "filmul" incepand de la plecare pana la sosire.
Pe data de 23.01.2012 am plecat spre Germania optimisti ca totul va fi bine. Am fost asteptati la aeroportul din Dortmund de o masina pentru a ne duce la HDZ NRW. Cand am ajuns acolo ni s-au luat la toti analize . Am ramas uimiti de rapiditatea cu care se faceau toate acestea. Sotul si cu Teodora au mers la pensiune , iar eu am ramas internata cu Geo in clinica. A doua zi , pe 24.01 a venit domnul doctor Eugen Sandica . Ne-a explicat in ce consta interventia lui Georgiana si riscurile ei. In acele momente am avut prima surpriza : Geo nu avea DSA ci ATRIU UNIC + un DSV de 8 mm . Auzind toate explicatiile doctorului Sandica lui Georgii i s-a facut teama si a inceput sa planga mai ales cand a auzit ca a doua zi dimineata va avea loc interventia . Noaptea a trecut ffff greu . In dimineata zile de 25.01 au inceput sa vina asistentele sa dezinfecteze patul , sa schimbe lenjeria pentru a merge cu tot cu pat in sala de operatie . Georgianei i s-a dat o camasa sa se imbrace cu ea. In jurul orei sapte a venit anestezistul spunandu-i Georgianei sa se intinda pe pat pt a -i face anestezia de inceput ( 3 injectii ) . Georgiana a inceput sa planga , moment in care si eu am inzbucnit in plans . Am condus-o pana la lift , impreuna cu doamna Eva Maria ( psihologul clinicii ) ,dupa care ni s-a facut semn ca pana acolo putem merge . Eva Maria mi-a aratat terapia dupa care , am plecat spre pensiune , urmand sa asteptam telefonul d-lui doctor. Au urmat ore de cosmar , de groaza . Ni se parea ca timpul s-a oprit in loc.
La ora 11:20 suna telefonul. Era domnul doctor Sandica care ne-a spus ca operatia a decurs bine si intr-o ora sa fim la clinica sa o vedem pe Geo. S-a trezit din anestezie la ora 15 , iar la ora 16 au detubat-o , dupa care , toata seara si toata noaptea a vomat (efect secundar dupa anestezie) . Incepand de pe data de 26.01 lui Geo au inceput sa.i scoata din fire , unul cate unu. Geo a fost foarte puternica , uimindu-i chiar si pe medici. Au urmat zile de terapie , analize , ecografii , dar totul spre bucuria noastra , mergea din ce in ce mai bine In ziua de 2 februarie Georgianei i s-a dat voie sa vina la pensiune . Vineri (3.02) dupa amiaza ,la ora 15 i-au scos firele de la tuburile de dren , iar la ora 16 a inceput consultul lui Teodora ( Eco , EKG ) . Spre bucuria noastra nu i s-au confirmat diagnosticile sumbre din Rom. Avand un DSA de un mm care , dl doctor , a zis ca in maxim 6 luni se inchide.
Dl . doctor ne-a zis sa rezervam biletele . Le-am rezervat de pe data de 2.02 ,dar nu mai aveam nici un ban in cont. Am stat cu sufletul la gura pana vineri seara. Simona Ionescu de la Click ne-a ajutat cu biletele de intors.
Va multumim ca ati fost aproape de noi in aceste clipe grele , fara ajutorul vostru nu am fi ajuns cu fetele in Germania. Nu am fi aflat de Teo ca e mult mai bine fata de ceea ce stiam noi. Va multumim din suflet pentru tot ceea ce ati facut pentru noi. Va multumim pentru ca existati si ati aparut in calea noastra. Va multumim ca datorita voua, fetitele noastre au o viata apropiata de normal, iar noi ca parinti vedem razele de soare.

As vrea sa nominalizez pe fiecare in parte, dar nu vreau sa omit pe nimeni. Multumim tuturor celor care au donat, ne-au sustinut, ne au citit si ne-au trimis mesaje. Multumim Despre copii ca existati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Ionela, dupa asa o experienta eu as face un lucru: as schimba medicul si nu as avea incredere intr o singura parere! Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Ionela,ma bucur ca ati sosit cu bine acasa si ca Teo e mult mai bine decit credeati. Recuperare usoara Georgianei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Ionela eu ce sa mai zic, sunt fericita ca m am implicat in acest caz ca am ajutat o fetita sa aiba o viata normala in viitor si alta sa nu fie impovarata cu diagnostice gresite care ii puteau afecta viata si sanatatea , multumita ca am contribuit la linistea sufleteasca a voastra , ca parinti.DOAMNE AJUTA sa va fie bine in continuare, sa va bucurati de fete si nimic sa nu va mai umbreasca linistea si fericirea de familie.

Multumesc si eu donatorilor inca o data pentru gestul lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Am fost cu sufletul alaturi de voi si ma bucur ca vestile sunt bune. Sa va creasca mari fetele, sa fie sanatoase si voi alaturi de ele.
Va imbratisez cu drag si ma bucur sa fac partea din marea familie DESPRE COPII.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

si eu ma bucur ca totul s-a terminat cu bine si ca am putut ajuta...

va cu drag si va doresc tot binele din lume...

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Cum se simte Georgiana dupa OP? E aproape o luna de atunci, nu?
Dar Teo?

Multa sanatate!

Mergi la inceput