URGENTA:23.01.12.data operatiei/Georgiana/Teodora!

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Multumesc, Alinuk, eu voi suna la ei pana cand imi raspund.
Tragand linie si uitadu ma inapoi, sunteti toate minunate! Cu ajutorul vostru Georgiana ajuns la tratament si corectie, iar Teodora a fost investigata de cei mai buni medici. Nu pot sa uit seara dinaintea interventiei, cand vorbeam cu tatal Georgianei si incercam sa il linistesc, sa ii spun ca totul se va incheia cu bine. Si asa a fost. Datorita voua, toata familia a fost langa Georgiana.
Imi pare rau ca sunt la 4 km distanta de gara si nu ii pot intalni sa ii strang in brate pe toti si sa le urez bun venit!
Va multumesc tuturor celor ce ati fost alaturi in aceasta poveste sper eu cu final fericit!
Revin cand am informatii referitoare la cum au ajuns la Bucuresti. Maine seara sper sa ne scrie si Ionela.
In poza este dl Dr Sandica si Georgi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

M au sunat. Au aterizat si se indreapta spre check out. A ramas sa ne auzim cand ajung la gara. Multumesc, Gabitza pentru sms cu detalii. L am transmis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

multumim Andreea, deci sunt bine, sper !
Are cine sa se ocupe de ei, transport gara ? stiu ce sa faca ?


..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Au ajuns si la gara, stiu ce au de facut, le am trimis mesajul cu instructiunile. A ramas ca ma aud maine dupa ce se trezesc. Sper sa aiba un drum bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andreea_AS

Au ajuns si la gara, stiu ce au de facut, le am trimis mesajul cu instructiunile. A ramas ca ma aud maine dupa ce se trezesc. Sper sa aiba un drum bun.



Ce ma bucur ca au ajuns cu bine.Vroiam sa merg la nani si nu am putut,tb sa intru sa vad daca sunt vesti.Ms Andreea ca le ai trimis mesajul cu info.Noapte buna fetelor,acum rasuflu usurata ca simt ca mi am indeplinit misiunea datorita voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Ma bucur ca au ajuns cu bine in tara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Gabitza, multumesc tare mult ca te ai gandit sa imi trimiti acel sms. Abia o astept pe Ionela sa ne scrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Am vorbit cu Ionela. Sunt in gara Marasesti de 4 ore si nu au semne ca ar pleca trenul. De la Marasesti pana acasa mai au aproximativ 4 ore. Am povestit un pic cu ea telefonic, mi a explicat concluzia investigatiei lui Teo. Revine ea diseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Sunt inca in tren, in aceeasi gara in care erau si azi dimineata. Mai au mancare, dar mu mai au apa.
Din ce am discutat cu ea, inteleg faptul ca ambele fete au fost diagnosticate de acelasi medic in Romania, amandoua avand diagnostice gresite. Practic Georgiana a plecat sa fie operata de un DSA, DsV si avea atriu unic. La Teodora a fost pus diagnostic de hipertensiune pulmonara in debut(care este un bau bau malformatiilor cardiace) si nu sufera de asa ceva. La Teo se va rezolva cam intr un an, fara interventie pe cord. Sunt minunate vestile in privinta ei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

E bine ca s-a terminat totul cu bine; eu zic sa-i asteptam acasa cu drag si cand se vor linisti putin sigur va intra Ionela si ne va povesti ce s-a intamplat, care sunt diagnosticele exacte etc...
Sanatate maxima.
Va ,
Laura

Mergi la inceput