experiente mistice - (5)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Sunt p-aici si cu ciuperci si fara.
Am citit ultimele pagini.

Ar trebui sa stiti ca noi moderatorii, nu putem citi chiar tot. De aceea exista un buton de raporteaza.

Acum la modul foarte serios:
Ceea ce a scris simplyana mi s-a parut o ironie usoara nicicum atac la persoana, insa o rog sa fie mai atenta.

Voua fetelor va atrag atentia ca topicul la care scrieti voi nu este proprietatea voastra exclusiva si are dreptul sa intervina oricine, oricand si cu orice in limita subiectului.
Este incorect sa "goniti" persoanele care au pareri contrare sau va deranjeaza confortul creat.




Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi



Asa e, ai dreptate, nu e proprietatea mea personala subiectul.
Deci......pot sa merg la orice subiect cu care nu sunt de acord si sa ma adresez cu aceleasi cuvinte cum a facut-o simplyana fara sa si argumentez cu ce nu sunt de acord la subiectul respectiv?
Promiti ca nu-mi dai cartonas rosu ori ce culori se folosesc? Ca vorba ta, e doar o ironie usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Nati, te rog daca ai nelamuriri sa le trimiti pe PM.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana




Voua fetelor va atrag atentia ca topicul la care scrieti voi nu este proprietatea voastra exclusiva

am observat. nu mai exista dreptul de stergere a mesajelor scrise din trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
nu mai exista dreptul de stergere a mesajelor scrise din trecut.

Cum ramane cu energiile care reteaza picioarele catedrelor?
Sa nu fie ele suficient de puternice sa stearga postari mai vechi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Nati, te rog daca ai nelamuriri sa le trimiti pe PM.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi



Scuza-ma, dar de ce sa-ti scriu pe PM? Ti-am pus o intrebare aici, nu te-am intrebat pe privat.
Oricare ar fi raspunsul o poti face aici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Asa e 3x3, dupa 24 de ore nu mai exista posibilitatea de a sterge mesajele.

Insa daca doresti, totusi, sa stergi vreun mesaj imi spui si o pot face eu.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Asa e 3x3, dupa 24 de ore nu mai exista posibilitatea de a sterge mesajele.

Insa daca doresti, totusi, sa stergi vreun mesaj imi spui si o pot face eu.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

te rog sterge toate mesajele mele de pe experiente mistice 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

3x3, Jihad???? Acum sunt scula lui Allah?

Uite ce zice Wiki:

"Psychoactive mushrooms

Hallucinogenic Psilocybe mushrooms
Mushrooms that have psychoactive properties have long played a role in various native medicine traditions in cultures all around the world. They have been used as sacrament in rituals aimed at mental and physical healing, and to facilitate visionary states. One such ritual is the velada ceremony. A practitioner of traditional mushroom use is the shaman and curandera (priest-healer).[34]

Psilocybin mushrooms possess psychedelic properties. Commonly known as "magic mushrooms" or "shrooms," they are openly available in smart shops in many parts of the world, or on the black market in those countries that have outlawed their sale. Psilocybin mushrooms have been reported as facilitating profound and life-changing insights often described as mystical experiences. Recent scientific work has supported these claims, as well as the long-lasting effects of such induced spiritual experiences.[35]

Psilocybin, a naturally occurring chemical in certain psychedelic mushrooms like Psilocybe cubensis, is being studied for its ability to help people suffering from psychological disorders, such as obsessive-compulsive disorder. Minute amounts have been reported to stop cluster and migraine headaches.[36] A double-blind study, done by the Johns Hopkins Hospital, showed that psychedelic mushrooms could provide people an experience with substantial personal meaning and spiritual significance. In the study, one third of the subjects reported that ingestion of psychedelic mushrooms was the single most spiritually significant event of their lives. Over two-thirds reported it among their five most meaningful and spiritually significant events. On the other hand, one-third of the subjects reported extreme anxiety. However, the anxiety went away after a short period of time.[37][38]"

De ce nu a fost interventia mea la subiect si a atacat persoana ta? Ironia din spate a fost bonus. Ori te-a ranit termenul de "delir"? Si ala se refera la incoerenta ideilor tale si la supraexaltarea pe care o exprima, in conditiile in care nu ti-a invadat nimeni intimitatea, tu le-ai expus aici. Cand scrii aici e ca si cand ai da la ziar. Adica faci declaratii. In baza a ce ar trebui eu sa ma abtin de la a evalua declaratiile alea?

Nu vrei sa intelegi si pace, ca n-are nimeni treaba cu tine si experientele tale unice. Dar atunci cand faci interpretari pe-aici, logica spune ca efortul tau e de a-i face pe altii sa inteleaga (ca tu ai fi inteles deja), si ca vrei ca mesajul tau sa fie cat mai clar. Si cand vezi ca tot poporul (musulman azi ) se impiedica de niste termeni, de ce nu te opresti din a-i folosi? Daca la tine Isus e iubire si atat, ca asa vrea domnia ta, si domnia mea nu vrea , nu-i mai simplu sa scrii in text Iubire si nu Isus? Cand faci tu flori din condei pe-aici, unii se mai chinuie sa le si inteleaga (dupa ce si-au dat duhul citindu-ti mesajele), nu-i pacat sa-i pierzi pe drum? Ia frumos foarfeca de gradina si fa curat! Atat!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Dar de ce sa se stearga mesaje vechi, fara de care tot threadul ar deveni un nonsens? Cand ai hotarat sa le faci publice, calatoriile tale au devenit publice.
Acum cateva zile spuneai:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
M-am revoltat cumplit. M-am certat si cu ingerul meu pe tema asta.

Ingerul tau este de acord cu intentia ta de acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

simplyana, eu nu inteleg si pace care e de fapt problema ta, doleanta ta in ce o priveste pe 3x3?
Faptul ca nu iti impartaseste ideile tale, credinta ta?
Acum serios, ti-a afectat mesajele lui 3x3 buna functionare in cadrul societatii umane, in cadrul familiei tale, finantele tale au fost afectate, ti-ai pierdut jobul, te-a facut sa te indoiesti de credinta ta?
Fetele discutau in liniste despre ale lor, vii tu, nici nu iti exprimi dezacordul la ce se discuta, trantesti faza cu ciupercile, si tot tu se simti ofensata ca ti s-a cerut sa parasesti grupul de discutie daca nu esti de acord cu ce se discuta aici.
Ai vazut-o tu pe 3x3 pe alte fete de aici sau pe mine sa ne bagam peste cei care discuta la sufletul credintei si sa le stricam linistea si discutia de acolo?
Tu oricum nu accepti nici o alta cale, modalitate, traire,religie decat pe a ta personala, atunci nu inteleg interventia ta la subiect?
Doar de dragul de a creea cearta ?
Si apoi te miri ce au fetele cu tine?
Sau vrei sa te erijezi in protectoarea celor slabi de inger, care pica in asa zisa plasa a lui 3x3 si ceea ce povesteste ea?
Eu stiam ça pe site-ul asta atat timp cat nu jignesti pe nimeni, ai dreptul la opinie, ori daca adminii cred de cuviinta ca ceea ce 3x3 expune pe site e periculos in eventuala ratacire a sufletelor care citesc, cred ca ii ziceau ca nu e binevenita aici.

Tu de fapt ce vrei de la 3x3? Si ce autoritate ai tu sa ii ceri sa nu mai scrie cu ceea ce tu nu esti de acord?



Mergi la inceput