experiente mistice - (5)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Pai tocmai de aceea...Credinta ta, se regaseste foarte bine in acea sectiune, aici insa...mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Light, eu nu caut sa ma regasesc pe forum. Nici aici, nici in alte parti. Eu am mai spus de ce am intervenit, reciteste, te rog. Nu eu bazai pe-aici cu Isus si cu Chakrele. Eu cer doar decenta si respect, in exprimare, cel putin.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m
Light, eu nu caut sa ma regasesc pe forum. Nici aici, nici in alte parti. Eu am mai spus de ce am intervenit, reciteste, te rog. Nu eu bazai pe-aici cu Isus si cu Chakrele. Eu cer doar decenta si respect, in exprimare, cel putin.http://www.lucamic.blogspot.com/
Repet, ceea ce ceri tu, este ca si cum, eu as merge acum la "sufletul credintei" si as cere sa se discute conform convingerilor mele indiferent care al fi alea. As cere decenta si respect pentru "adevarul meu". Numai bine simply!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Numai bine si tie, Light!

PS. Si nu vad ce-ar fi asa greu sa primesti "toate alea" pentru adevarul tau, oriunde! Pe cuvant!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:

Despre decenta si respect vorbim de la interventia ta pe forum Simplyana. Sa nu uitam totusi de unde am plecat. In fine..cred ca discutia asta, asa cum mai spuneam, n-a ajuns nicaieri..Pentru mine a fost un motiv sa gandesc si in alte directii, sa cunosc opinii ... Ceva tot am mai invatat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sa-ti mai dau o ultima comparatie, Sympliana. Ce faci tu aici, este ca si cum te-ai duce in China si le-ai cere sa vorbeasca romaneste pentru ca tu, oriunde te-ai afla, doresti sa ti se respecte limba natala. Asadar ai pretentia de un pic de decenta si respect in exprimare din partea poporului chinez. Si mai mult, le-o ceri pe un ton vadit superior si ironic, de genul " ce limba-i asta de o vorbiti voi aici? oare ce moluste ati mancat de vorbiti aceasta limba? Treceti repede la romana pana nu va sanctionez!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui light

Sa-ti mai dau o ultima comparatie, Sympliana. Ce faci tu aici, este ca si cum te-ai duce in China si le-ai cere sa vorbeasca romaneste pentru ca tu, oriunde te-ai afla, doresti sa ti se respecte limba natala. Asadar ai pretentia de un pic de decenta si respect in exprimare din partea poporului chinez.






Pai atata vreme cat chinezii aia se fac ca stiu sa vb romaneste, ti se pare tie ca le-as cere sa se dea peste cap, cand astept sa-mi aduca sarmale, daca scrie in meniu "sarmale"???

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
Psihicul exista, si totusi omul puternic de stiinta has failed to discover the nature of psyche!

You really think so?! Then your chakras have betrayed you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Sunt p-aici si cu ciuperci si fara.
Am citit ultimele pagini.

Ar trebui sa stiti ca noi moderatorii, nu putem citi chiar tot. De aceea exista un buton de raporteaza.

Acum la modul foarte serios:
Ceea ce a scris simplyana mi s-a parut o ironie usoara nicicum atac la persoana, insa o rog sa fie mai atenta.

Voua fetelor va atrag atentia ca topicul la care scrieti voi nu este proprietatea voastra exclusiva si are dreptul sa intervina oricine, oricand si cu orice in limita subiectului.
Este incorect sa "goniti" persoanele care au pareri contrare sau va deranjeaza confortul creat.




Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
Romania este singura tara din istoria pe care cunosc, care nu a purtat razboaie sa cotropeasca, ia ce nu ii apartine.

N-as indrazni sa te declar corigenta la istorie pentru motivul intemeiat ca nu ai putut, ca de altfel majoritatea romanilor, sa citesti decat istoria servita de PCR si de catre cei formati in lumina propagandei PCR. Manualele de istorie nu sufla o vorba despre razboaiele nedrepte in care conducatorii tarii sau tarilor romanesti i-au tarat pe romani.

Romania a atacat nejustificat Bulgaria in razboaiele balcanice si a cotropit Cadrilaterul. Care n-a fost niciodata pamant romanesc! Alexandru cel Bun si Stefan si-au tras cate o halca de pamant polonez. Cum stam cu steagul Romaniei arborat pe cladirea Parlamentului Ungariei in 1919? Apoi trecerea Nistrului. Ce cautau romanii tocmai la Stalingrad? (greseala fatala pentru care am fost tratati ca atare de puterile aliate)

Eu imi iubesc tara si-i respect trecutul, dar nu sunt atat de orbit de patriotism incat sa nu-i vad si defectele sau greselile.

Mergi la inceput