experiente mistice - (5)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irisM spune:


A, si am uitat ceva. Vezi tocmai aici e ce n-ai inteles..Doza de agresivitate i-a spus lui 3X3 ca NU vrei dialog. Daca astepti si raspuns de la cineva trebuie sa intrebi fara agresivitate. De ce ti-ar raspunde 3X3 in conditiile astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui irisM


Ce anume te nemultumeste de ai intrat intr-o discutie linistita si in care dealtfel nu te regaseai cu tancul?






3x3 a fost atentionata de multe ori si in multe feluri sa strecoare ciorba si sa nu mai mixeze Biblia si personajele ei cu Chakrele si conversatiile cu ingerii pe mess. Si de fiecare data s-a dovedit la fel de opaca, ignorand orice ar fi putut sa o perturbe de la "imparteala" ei de "informatie" de pe-aici. Treaba ei ce "calatorii" face ea, si treaba ei cum le interpreteaza, dar daca scrie pe un forum public, si vrea sa se faca inteleasa folosind concepte de larga acceptiune, atunci sa le foloseasca corect. Si cand mai devine si un soi de autoritate pe-aici, consider ca pot si eu, si oricine, sa o sanctioneze atunci cand "o ia prin balarii". Ori ea numai prin balarii o tine, sa-mi fie cu iertare. Si felul in care i-a ignorat pe "cei dinaintea mea ", la un loc cu concluzia trasa chiar de tine, ca "si? nu s-a intamplat nimic", iar "cainii latra, caravana trece", m-a facut sa scutesc pe toata lumea de incercari fara sens de a schimba ceva, si am penalizat direct. N-a avut nimeni niciun dubiu si nicio nedumerire, nici chiar 3x3, la ce ma refer. Asa ca nu vad unde am gresit. Ca am picat asa, din senin? Pai asa e lumea aici, serena , si scopul meu nu era de a tulbura apele...imperturbabile, ci de a sanctiona. Simplu.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui irisM


A, si am uitat ceva. Vezi tocmai aici e ce n-ai inteles..Doza de agresivitate i-a spus lui 3X3 ca NU vrei dialog. Daca astepti si raspuns de la cineva trebuie sa intrebi fara agresivitate. De ce ti-ar raspunde 3X3 in conditiile astea?




3x3 nu raspunde la nimeni. Nu a facut-o niciodata.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:


Pentru ca nu ati stiut sa deschideti un dialog. Asta tot incerc sa spun. Daca eu vin la tine si-ti strig "Nebuno!" Cel mai probabil ca o sa-ti faci o cruce mare si o sa-ti spui..mare e greadina Domnului si multi sar gardul. Simti nevoia sa-mi raspunzi? Cu atat mai mult cu cat din cate am inteles pe 3X3 n-o intereseaza parerile astea agresive, ea are o problema cu felul in care a reactinat ea, are o problema interna, care o priveste nu mai pe ea. Crezi ca in conditiile in care omul are de rezolvat ceva intern o sa se angajeze intr-o astfel de discutie?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui irisM


Pentru ca nu ati stiut sa deschideti un dialog. Asta tot incerc sa spun. Daca eu vin la tine si-ti strig "Nebuno!" Cel mai probabil ca o sa-ti faci o cruce mare si o sa-ti spui..mare e greadina Domnului si multi sar gardul. Simti nevoia sa-mi raspunzi? Cu atat mai mult cu cat din cate am inteles pe 3X3 n-o intereseaza parerile astea agresive, ea are o problema cu felul in care a reactinat ea, are o problema interna, care o priveste nu mai pe ea. Crezi ca in conditiile in care omul are de rezolvat ceva intern o sa se angajeze intr-o astfel de discutie?






Eu nu am nicio problema cu resorturile lui 3x3. Cred ca ea e singura in masura sa le aduca in discutie, discutie pe care sa o si poarte, eventual. Nu am niciun motiv sa ma dau peste cap ca sa obtin de la ea un alt raspuns decat cel pe care l-a dat.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Politia biblica, asta ne mai lipseste acuma dupa legea ACTA.

Acum sanctiune verbala si daca mai repetam greseala, arsul pe rug? Hmm....parca cunoastem de undeva obiceiul asta....Nu demult, parca nu era voie sa spui ca pamantul se invarte un jurul soarelui.....dar ok, lucrul asta se poate dovedi, nu mai putem arde oameni pe rug asa... degeaba. Ne sare STIINTA in cap.

De fapt cine esti tu ca sa imparti sanctiuni? Arata contractul semnat de cel de sus, si poate te cred.
Nu biblia sau 3x3 sunt cele pe care o apar, ci libertatea de exprimare si opinie. Ca daca nu as fi adeptul ei de mult as fi facut ravagii pe la 'credinte'.

Ma mir ca nu ai primit avertisment pt atac la persoana! Moderatorii dorm.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Moderatorii nu dorm. Dar nici ciuperci nu consuma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Amonar, ma mira faptul ca inca mai ai intrebari despre cine-s eu, dupa ce mi-ai mai vizionat si profilul (si mie refuzi sa-mi spui ce ai aflat)! Dar ma bucur sa aflu de cine trebuie sa fiu delegata (cu patalama ), ca sa-mi exercit dreptul pe care-l aperi tu.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Moderatorii nu dorm. Dar nici ciuperci nu consuma.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Hai ca avusei azinoapte soarta unei mese cu patru picoare! Asa imi trebuie, daca intru aici fara mandat! Ma duc, va las, parol!
"Numai pace!"

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput