experiente mistice - (5)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

symplyana_m, prezenta ta mi-a adus binecuvantarea cereasca. Stiu ca ai fost un instrument al cerului, cuvantul tau m-a purtat intr-un colt mai putin armonic al propiului meu templu, unde am coborat hotarata sa nu plec pana nu aduc lumina mistica.
Iti multumesc.
Raspunsul la intrebarea ta, ciuperci australiene. Nu stiu daca in Spania te poti aproviziona din natura, aici guvernul controleaza foarte serios, drogurile, mancarea, bautura, chiar si fumatul.
Ca sa raspund la mesajul subsidiar al intrebarii, daca ai sti:
-cum o forma energetica, spirituala de lumina tanscedentala care, asa cum a zis calugarita, calatoreste cu o viteza foarte mare, se manifesta in stilness la nivelul corpului fizic...si aici chakra este responsabila...
-daca ai privi mesajul sacru al marilor religii, si ai observa ca fiecare in parte spune un adevar, iar impreuna completeaza adevarul mistic...
...ai admira frumusetea naturii umane, prin tacere, care aduce cunoasterea cea mai profunda.

Dumnezeu sa te binecuvanteze si pe tine, pentru ajutorul mistic pe care mi l-ai dat.


Indiferent de karma, egoul este atat semanatorul ei prin act de viata, cuvant rostit...dar si culegatorul roadelor dupa natura celor cele semanate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui msl1

chiar asa de "sensibila esti 3x3? credeam ca esti intangibila fiind asa de evoluata spiritual dupa cum sustii ca esti. cum crezi ca m-am simtit eu (sau altii) cind m-ai(ne-ai) criticat daca pe tine te-au ranit 3 cuvinte intr-atit ca sa renunti la acest popular subiect?


Msl1, fiecare om este unic. Ca si lucrarea lui. Imi dau silinta, ca odata intrata in karma prin cuvant rostit, primit, sa caut lumina, pacea, armonia care este dincolo de cuvant. Ca sa ajungi la lumina trebuie sa treci granita egoului.
Raspunsul tau imi da de inteles ca ai intrat in karma, dar nu te-ai si eliberat de ea.
Iluminarea, cunoasterea, iubirea, iertarea elibereaza.
Numai pace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

am sa redau un dialog dintre unicorn keeper si prince Arthur, din filmul 'Aventurile lui Merlin', The Labyrinth of Gedref' un film de o mare frumusete spirituala, intelepciune.
Unicornkeeper /1
"why did you kill this man?"
Arthur/2
"he insulted my honour"
1-you could have chosen to ignore his taunts. What harm would they do you?
2-you will lift the curse, sorcerer
1- it is not in my power.
2-then you will die.
1-killing me will not help you. You have shown that you would kill a man to defend your pride.you have failed the test. For this Camelot will pay dearly.
2/my people have done nothing!
1/your people suffering is not my doing. It is yours."

Dialogul de mai sus arata atat de frumos relatia dintre karma si purtatorul ei.
"1/ a unicorn is pur of heart. If you kill one, you must make amends by proving that you also are pure of heart. Arthur was willing to sacrifice his life to save yours(era vorba de Merlin). He has proven what is truly in his heart."
Cand esti 'pure of heart', cuvantul, care da 'gravitatie' energiei, spune Caroline Myss, nu lasa urma emotionala -energetica in ego. Cuvantul care raneste,in calatoria de la ego la Dumnezeu Lumina trece dincolo de ego, si se inalta in Lumina, iar in drumul ei de la Dumnezeu Lumina la om,se manifestata prin ego,purtator de vointa creatie. Atunci omul gaseste puterea de sacrificiu, iertare, daruire, iubire neconditionata...iar egoul, care a sadit lumina, a primit iluminare, eliberare de karma.
Cand cuvantul se imbraca in energia emotie a 'hainii de piele', intretine karma, cerc vicios, din care se va iesi numai prin intelepciune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Capcaun, mai bagi tu asa mana in foc la varsta ta...... Cartoful crud e bun pt arsuri.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:

Tocmai intrasem sa spun ca mesajul tau e complet, a spus totul si nu merita nici un cuvant in plus. Si ca 3X3 e "razbunata" prin insasi vorbele tale.

Eu chiar iti doresc pace si lumina in suflet si iti daruiesc fara ironie.


Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Hai ca avusei azinoapte soarta unei mese cu patru picoare! Asa imi trebuie, daca intru aici fara mandat! Ma duc, va las, parol!
"Numai pace!"

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:


Pai daca nu dorm ar trebui sa consume poate trec mai usor prin viata. Eu cand am vazut cat de usor ofera unii din "frumusetile" interioare mai ca voiam sa ma interesez de ce ciuperci vorbeste.



Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Moderatorii nu dorm. Dar nici ciuperci nu consuma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:

http://www.dervent.ro/rugaciuni.php?cID=cat-rugaciuni-trebuinta&rID=00004-RUGACIUNE_PENTRU_VRAJMASI

O rugaciune care inmagazineaza jumatate din crestinism, in special a doua parte. Si pentru cei cu karma si chakre si pe pentru cei fara e la fel de buna.

la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui irisM

Tocmai intrasem sa spun ca mesajul tau e complet, a spus totul si nu merita nici un cuvant in plus. Si ca 3X3 e "razbunata" prin insasi vorbele tale.

Eu chiar iti doresc pace si lumina in suflet si iti daruiesc fara ironie.


Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Hai ca avusei azinoapte soarta unei mese cu patru picoare! Asa imi trebuie, daca intru aici fara mandat! Ma duc, va las, parol!
"Numai pace!"

http://www.lucamic.blogspot.com/



Eu inteleg ca am un umor mai ciudat, dar tot e bine sa-l am si pe ala!

Apoi karma aia, daca era ea normala la cap, de ma lovea, o facea sa invat eu ceva, nu sa o razbune pe 3x3, nu crezi?
Iar rugaciunea din postarea urmatoare, e pentru mine, ca vrajmas al...cui crezi tu, sau pentru tine (sau, din nou, cine crezi tu) ca vrajmas al ...meu ? Ca eu nu sunt vrajmasul nimanui, si nici altii nu cred sa-mi fie mie, mai ales pe un forum! Eu zic sa o citesti chiar tu, de mai multe ori, in tacerea recomandata de 3x3.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

3x3, revin imediat.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:

simplyana_m

Mergi la inceput