Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 51

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Craciun Fericit!

Doamne ajuta si lumineaza!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Fetele de la Constanta, acum am reusit sa vad toate pozele voastre, de pe tel nu le vedeam ok....
ce copii frumosi, ce Mosi fericiti !!! Miha, te-am vazut , ce poezie ti-a spus scumpetea aia de fetita ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

HO HO HOOOOOO

CRACIUN la familia Cristinei,Butnaresti,Neamt

Acu` sa vedem....

Am plecat dupa ce am mai tras o tura in Kaufland dimineata si pe la piata...
Am dus: 20 kg cartofi,10 litri de ulei(5 din Lidl,5 din Kaufland),10 kg.faina alba(5 din Lidl,5 din Kaufland),5 kg zahar,6 litri suc de fructe fara acid,16 ciocolate kinder,1.5 kg.napolitane..la unga si varsate,jumatate de kg de salatini.5 ceapa,cinci kg morcov,pachetele primite joi de la Bucuresti,6 kg detergent,patru litri clor,prajiturele,vreo 10,15 portocale,12 banane,ciocolata simpla cu arahide 5 bucati...2 cartoane oua,servetele umede 2 pachete..am luat pampers ca sunt mai bune,medicamente pentru puiuta de patru luni cred....sapunuri protex cinci...zahar 5 kg,5 orez,vreo patru feluri de paste,alte dulciuri...luate la gramada..."da neamule cutia",crema de eritrem pentru cea mica....

Si cred ca mai e cate ceva..dar la cat sunt de zapacita....
A,si mi-am tras o caciulita de mos pe cap.....da` pana la ei,de fapt la vreo cinci km de ei am dat-o jos si neam..s-a zapacit prin masina...

Revin cu impresiile.



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
impresionante pozele de peste tot; psihic a fost foarte greu, ca fizic au carat mai mult sotii din dotare...; felicitari fetelor care au ajuns in locurile unde erau asteptate si sa ne dea Dumnezeu puterea sa trecem peste ceea ce am vazut acolo si sa ne mobilizam sa-i ajutam si de aici incolo.
Va spun Sarbatori fericite tuturor; noi mergem la buni 3 zile si nu avem net...sinu va mai putem citi , dar recuperam dupa.
CRACIUN FERICIT


lAURA

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Vai de mine, cati copiii ....
Bravo eumada, ai fost si tu un Mos pe cinste ....asteptam continuarea povestirii

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Mada
Ce copii frumosi si cata grija au unii de altii,se vede ca fetele mai mari ingrijesc si de cele mici mai ales ca mama e internata la Iasi cu Cristina,vor face Craciunul in spital........oare de ce sunt desculti?nu au sosete sau era asa de cald acolo in camera?totusi...la sosete nu ne am gandit.......asteptam impresiile.
Sunt f fericita ca a ajuns Mosul si la ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Deci......drumul super ok...am nimerit din prima zici ca am inghitit
un GPS.....drumul super bun...E85...de...pana la ei e asfalt complet.
Erau acasa toti,m-a intampinat tatal copiilor....putin sceptic..apoi m-a chemat sa vad copiii,apoi s-au apucat de descarcat....si s-a mai linistit,ale-am facut poze,am dragalit-o pe cea mica mica si pe cea de trei ani....mai mult ca pe ceilalti....umblau si rascoleau printre prajituri,cutii si pachete.....timp mult nu am avut..am plecat la 10.20....am ajuns la 10.45...e la noua km de Roman...80 km dus intors..
La 12 eram deja in Kaufland si mi le luam pe ale mele.....dar am stat aproape o ora cu ei.....o familie cu bun simt,curati...toti copiii erau curati,spalati,cele mici ingrijite,pufoase,...
Imi pare rau ca am fost contracronometru..dar.....

Ca sa radem..eu aras tot drumul...in Bogdan Voda era un radar la iesire..ma iau dupa niste berbeci cu BMW si dau talpa...cand colo...noroc ca am franat...erau aliniati si politistii scriau de zor..si hop si eu.
Mentionez ca era liber ca-n palma...
Ma trage si pe mine pe dreapta,eu cu caciula de mos pe cap cu clopotel
"buna ziua.Aveti 120 in localtate stiti?
eu"ho ho ho...merry christmas"
Politistul da inapoi..eu incep sa-i explic"ma grabesc,ma duc la copii sarmani..uitati portbagajul....stiti...vine si la dumneavoastra Craciunul cand ma intorc...,stiu ca am gresit dar......si incep sa turui...le arat poze cu fiica-mea,le explic..."
"stiti ce presupune asta?intreaba politistul abia tinandu-se sa nu izbucneasca in ras.
'da stiu,dar......si iar ca o moara"
Sa mergeti cu grija ,doamna,Craciun fericit"
Si am scapat.......fara nimic...La intoarcere iar vanau pe vreo doi...i-am salutat,mi-au facut din faruri....si gata.

Am aplicat principiul"daca nu poti sa-i convingi,zapaceste-i"dar imi cam tremura fundul..ca de....


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sper ca ati ras...
Sa revin la poveste.
Dragalasi pustii,o familie curata,saraca si cinstita.Probabil ma asteptau caci era cald si curat..multi...am ras ca aia mica de trei ani si-a bagat si ea nasucul si a gasit in masina un elicopter de-al Evei,fara elice dar l-a luat si l-a strans..eu m-am asezat de-a busilea si ii aratam cum merge iar aia mica mica,geloasa a inceput sa miorlaie si s-a intins la mine.....

Am iubit-o,i-am vorbit cum ii vorbeam Evei,fara sa-mi dau seama'iubire mica esti frumoasa ca o zana,dulceata mea,dragostea mea,gurita.."atunci am vazut lumina in ochii tatalui....si imediat a devenit comunicativ.
Si aia mica s-a lipit de mine,probabil nu o alinta nimeni,nu au timp.
Ma simt bine....
Mai revin cu impresii..

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Fetelor, eu stiu toata povestea eumadei, si cu multe alte amanunte, ca m-a sunat imediat ce-a plecat de-acolo si de-abia asteptam sa vina sa spuna si aici, mentionez ca voi nu ati fost asa norocoase ca mine, eu am ascultat totul in dulcele grai moldovienesc....
multumim mult eumada pentru ca ai fost alaturi de noi in aceasta campanie si ai fost Mos Craciun la Neamt !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Stiau ca vine Mosulil asteptau.......au facut curat fetele mai mari de ieri si i au aranjat pe toti,azi s au trezit dimineata.....toata consideratia pt ele ca au asa grija de toti sa nu se simta ca nu e mama acasa

Mada bine ca ai scapat cu bine,nici nu avea cum , doar erai Mosul

Mergi la inceput