Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 52

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Papanash,in mod normal cand vorbesc cu persoane straine,imi controlez accentul...nu-si da nimeni seama...dar acum chiar nu aveam de ce..... io-s mandra ca-s moldoveanca.....

Si m-am distrat cu politistii.....


Edit...voi,cele cu care am vb la telefon,ciripiti ca niste pasarele delicate..(vreau si eu asa....)..eu croncan,ca-s si racita de mor,am gatul umflat si o voce cam neplacuta in general,dar....ma bucur ca v-am cunoscut macar telefonic....
Plus ca-s zapacita,cu capul in nori si vesnic pe fuga....sper sa putem candva sa ne si intalnim...


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Andreea este Cristinica in miniatura. Asa asemanare nu am mai vazut.

Am vorbit cu Cristina si cu mama ei, au fost mutate de la ATI la Cardio. Am sunat 3 prietene ale mele din IAsi si una deja a fost la ele. Le-a dus papa de regim pentru Cristina si pachetel de la Mos Craciun cu dulciuri si fructe.

Maine merge o alta prietena a mea, alte pachetele.

Miercuri ce-a de-a treia prietena, care din nou, pachelte si puzzle.

Fetelor, Gabitza, Madalina, Papanas (ordine alfabetica, iar fetele sunt toate persoanele implicate) va multumesc din inima pentru MOs Craciun!

M-a sunat mama Cristinei imediat dupa ce a plecat Mada si mi-a spus: doamna Andreea...a venit Mos Craciun! Era entuziasmata, aproape ca plangea. Va multumeste tuturor pentru asa bucurii.
Ei traiesc din alocatiile copiilor, nu au alte surse de venit....


Multumesc tuturor pentru asa actiune....Mii de flori si ganduri frumoase pentru toti si toate care au facut sa se inteleaga clar: Mos Craciun, comunitatea Despre Copii si voi, oamenii cu suflet mare, aduceti zambete pe chipurile copiilor!

Craciun fericit si linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

ANDREEA......IU HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU...DECI AU FOST FERICITI.......

HO HO HOOOOOOOO

DACA NU FAC CEVA DE MANCARE DORM IN MASINAAAAAAAA

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Eu ma tot uit la poze ,la ochii lor luminosi plini de afectiune pt cele mici, m am indragostit de ei, clar o sa i mai sprijin in continuare,nu numai pe ei,pe toti copii care pot.mi a mai revenit un pic starea de spirit din ultimele zile ,sincer dupa atata tristete din ultimele poze,vizite .......,ei m au facut sa zambesc si sa vad speranta dincolo de neajunsuri,lipsuri materiale,suferinta.....va multumesc din suflet ca ma ti ajutat toate sa aduc Mosul la ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

eu am terminat ciorba ( a mancat Adi 2 castroane si a decretat ca toata oala-i a lui, noi sa mancam friptura ), friptura la cuptor si painea, in casa miroase ff bine.
sunt foarte fericita ca va cunosc si ca saptamanile astea am facut impreuna atatea lucruri minunate !
eumada, eu sunt nascuta in Bacau( unde am stat fix 2 ani) ( ca ai mei se plimbau prin tara in diverse locuri- lucrau in armata) si un pic de moldoveanca sunt si eu, zilele astea am vorbit mult de tot si cu Dianaalex, asa mare placere mi-a facut nici nu va dati seama.
Sper ca ne vom vedea, fiindca va simt prietenele mele si e musai sa ne vedem, o sa merg si la Cluj, si la Galati, si la Vaslui, si la Constanta...macar la o cafea sa ne intalnim

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

eU NU AM TERMINAT NIMIC.MI-E LENE.......

fug la smotru.....am facut niste oameni fericiti....ma simt bine...dupa mult timp in care durerea si ura au stat in mine(din cauza a ce a patit Eva mea)..acum ma simt usurata...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Fetele, ce mai faceti ?
Dandusa, sunteti mai bine ? Ce fac piticii ?
Di, Daria, voi ce mai faceti ?
Alinuk este la tara, acolo va merge cu de toate la 2 familii care-l asteapta nerabdatoare pe Mos.
Aka, voi ce mai faceti ? Fetitele sunt bine ?
Cricor, tu ai disparut ? esti in concediu ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Craciun Fericit tuturor fetelor!
Felictari Eumada!



mama de fulgulet din noiembrie 2006 si de fratiorul acesteia octombrie 2010!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Papanashule lumea face mancare,curat,schiaza..etc etc.....Las` ca vin si fetele....


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

eu am terminat ciorba ( a mancat Adi 2 castroane si a decretat ca toata oala-i a lui, noi sa mancam friptura ), friptura la cuptor si painea, in casa miroase ff bine.
sunt foarte fericita ca va cunosc si ca saptamanile astea am facut impreuna atatea lucruri minunate !
eumada, eu sunt nascuta in Bacau( unde am stat fix 2 ani) ( ca ai mei se plimbau prin tara in diverse locuri- lucrau in armata) si un pic de moldoveanca sunt si eu, zilele astea am vorbit mult de tot si cu Dianaalex, asa mare placere mi-a facut nici nu va dati seama.
Sper ca ne vom vedea, fiindca va simt prietenele mele si e musai sa ne vedem, o sa merg si la Cluj, si la Galati, si la Vaslui, si la Constanta...macar la o cafea sa ne intalnim

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )






Noi va asteptam pe toate la noi

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun

Mergi la inceput