Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 50

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Seara buna,la ceas tarziu.Nu puteam incheia ziua fara sa va cites,si bineinteles,fara o portie zdravana de .
munti de si milioane de plecaciuni pentru fetele care au fost in misiuni.Pur si simplu nu imi pot imagina ce tarie trebuie sa ai in suflet,sa vezi asa ceva si sa nu faci inundatie acolo.Recunosc ca nu cred ca voi putea merge(fizic) in locuri ca Don Orleone,Casa Stejarel etc...niciodata .E muuult prea mult pentru mine.Ajut cu ce pot cand trebuie,dar prezenta nu cred ca voi putea fi .Inca o data ma in fata voastra a tuturor,si va doresc un Craciun cu bucurii(pe care deja sunt sigura ca le aveti dupa aceasta actiune)si cadourile dorite,pe langa muuulta sanatate .


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

...fara cuvinte
multe imbratisari pentru cele care ati mers la fata locului
toate povestile si pozele aduse,sunt de departe ceea ce mi-as fi imaginat eu in timp ce sortam hainutele in depozit...

aveti dreptate cu voluntariatul,este de negasit in Rom zilelor noastre,propun sa facem mai mult in acest sens!
macar un ceai cum zicea Corina,macar un zambet cum zicea Dana,macar un ajutor cum zicea Daria,macar o ora pe zi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Alex@, stii ce mi-a spus o dna de acolo cand am inceput sa plang...ca am un gol in suflet si ca trebuie sa-l umplu.
A insistat sa ma duca la un baiat, printre cele mai grave cazuri (hidrocefalie neoperata, 17 ani) spunandu-mi ca am de invatat de la el.
Ca daca el se bucura de fiecare zi, noi de ce sa nu putem sa ne bucuram pentru ei. Copii astia sunt niste invingatori.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Nu pot decat sa ma plec in fata fetelor care au mers in fiecare locatie, pentru ca asta a fost partea cea mai dificila, psihologic vorbind.
Am citit povestile, am vazut pozele, am ramas fara cuvinte si cu lacrimile siroaie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Buna dimineata, sa stiti ca sunt extrem de fericita ca am putut sa aduc bucuria Sfintelor Sarbatori in casele acestor fami;ii. In sfarsit au vazut si ei ca exista Mos Craciun de care ei auzisera doar in povesti. Sper sa creada de acum ca Mos Craciun chiar exista. Va urez tuturor iniMoashelor un Craciun fericit alaturi de cei dragi si fie ca Spiritul Craciunului sa va lumineze casele si viata. . Ma bucur ca am putut fi alatuir de voi in aceasta actiune si eu aici voi mai incerca pe cat pot sa maia ajut familiile ;la care am fost. Vreau sa va spun ca am primit coletul de la licitatie asa ca le-am impartit in cadouri de Craciun pt toata familia. Lui Alex ii voi da iniMoshul. surorii mele iconita ca pentru ea am luat-o , tatalui meu spuma de ras, iar mamei ii voi da crema de fata. Va multumesc si pentru diploma dar eu am facut atat de putin incat nu stiu daca o meritam. Voi ati facut tot ce a fost mai greu. Sunteti minunate.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Craciun Fericit !



_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna fetele, bine v-am regasit. eu astazi imi dedic ziua gospodariei, mancare, curatenie si apoi iesim in Cismigiu la Targul Mosului.

Mosul nu si-a incheiat actiunea, mai sunt cateva locatii despre care inca nu ati aflat prea multe...
De-abia astept sa intre fetele sa va povesteasca.



............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Diana, si eu cred ca in fiecare locatie in care a ajuns Mosul, se doreste o continuare. Si la Cluj, si la Tg Bujor, si la Nisipari, si la Vaslui, si peste tot.
Potentialul de afectivitate exista, este mare, asa ca totul este sa ne dorim sa-l daruim. Atat de mult conteaza !!!

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

[b]CRACIUN FERICIT DRAGELOR!MOSUL SA VA ADUCA TOT CE VA DORITI![/]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

MADA ASTEPTAM VESTI.......SI POZE.......CAND POTI, CA STIM CUM E AZI CU PREGATIRILE.......

Mergi la inceput