Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Am fost la Stejarel, cu Daria si cu sotul ei ...
... dragelor, eu nu-mi gasesc cuvinte sa povestesc nimic si inca tremur ... dar trebuie sa fac si eu ceva ... ca Daria a facut totul ... a pregatit cadouri frumoase pentru fiecare fetita, impachetate in folie de celofan, cu fundita, asa cum erau cadourile noastrea cand eram mici ... multe dulciuri, pufuleti cu surprize si hainute noi pentru fiecare

Fetitele ne-au intampinat cuminti si vesele ... sunt in jur de 15, nu le-am numarat, cu varste intre 6-20 de ani si o fetita micuta de 4 ani care arata ca un copilas de 1 an, a stat tot timpul la Daria in brate sau la mine, foarte cumintica ... copilasii au diverse afectiuni fizice, 2-3 erau in scaune cu rotile, si toate au afectiuni psihice ... s-au bucurat fiecare cum a putut de pufuleti , de surprizele de la pufuleti, au scos hainutele si tare s-au mai bucurat, o fetita tropaia din picioruse, o fetita mai mare ne-a imbratisat si pupat pe fiecare cu multa afectiune, o alta a batut palma cu noi, stia sa faca semnul OK cu manutele si-l facea de cate ori scotea cate ceva din pachetel ...

In timp ce eram acolo, dintr-o coincidenta fericita a venit si preotul si ne-a facut o mica slujba, a binecuvantat fiecare fetita, a impartit alte cadouri cu ajutorul a doua doamne.

Felicitari DOAMNELOR care se ocupa acolo de acesti copii , totul era curat, ordonat, copilele curate, imbracate frumos, pieptanate frumos, "cochete" cu lantisoare si bratarici colorate de care erau f mandre ...

... am plecat cu sufletul tare greu ... am promis ca revenim.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Daria saraca, s-a antrenat pe la fiecare locatie pe unde a fost!




CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Dariastoica, manuelacrina, multe pentru ce ati facut si astazi !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:



https://picasaweb.google.com/105809499420747550332/SerbareCraciun2011#o parte din pozele facute de mine la serbarea SLOBOZIA, o sa postez si alte poze cu cadourile si diplomele DC, ...mi se terminase bateria oricum cred ca sunt sugestive pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariastoica spune:

Fetelor, daca despre Don Orione am gasit puterea sa scriu cate ceva, despre Stejarel nu pot acum. Manuela iti multumesc. Eu sunt foarte multumita de tot ceea ce am realizat, sotul meu mi-a spus (Dana ) ca face orice sa ma ajute dar sa nu-l mai iau, cu toate ca era super fericit si multumit, a spus ca nu este atat de puternic dar daca trebuie...
Si ei ca si cei din Voluntari inainte de toate duc lipsa de voluntari, eu o sa merg si aici. Va felicit pe toate pentru eforturile voastre si va multumesc ca mi-ati umplut sufletul de fericire, liniste si bucurie. Sunteti minunate si sper sa va cunosc pe toate intr-o buna zi. Incerc sa pun pozele, la Stejarel nu am facut poze la fete, de fapt nici la Don Orione. Va pup cu mult drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariastoica spune:

Am zis bine incercCum fac? Heelp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

se pare ca vor da pe postul local un reportaj despre actiunea noastra, aici: http://live.tvsatrm.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fetelor..acu` m-am adunat acasa......de dimi de la 10.30....
Am fost cu mos Craciun la spital,la sectia de arsi....erau si operati....
le-am dus cadouri....erau fericiti...au utat o clipa de durerea lor.....erau doi de 8 luni,o fetita de trei ani....dezghetata si frumoasa,dar internata singura????????in spital.....poze la copii nu am avut voie sa fac...dar am cateva...daca vreti va arat..numai cateva mamici am facut asta..eu si alte trei fete.....

Am fost cu educatoarea care se ocupa doua ore pe zi de ei,in fiecare zi..in cadrul unui program..terapie prin joc...facut de o fundatie.....



Daca vreti pozele...pot sa le pun....

Acum ma duc la cumparaturi pentru familia Cristinei....

Va pup...



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Revin cu detalii. Aseara nu am resuit sa pun in pungi toate cele, asa ca azi am pus in portbagaj si am trimis ca atare alimentele/ hainele/ incaltarile/ jucariile si au fost sortate la Rimnic.

In fiecare punguta copiii au avut: 3 eugenii, 1 baton Fagaras, dropsuri, 2 prajituri Magura, 1 pachet de biscuiti Petit Beurre, 1 suc Tedi, 1 sapun, 1 ciocolata, 1 corn, 2 mere si 2 portocale.

Pachetul pentru familie a avut: 1 ulei, 2 pateuri de ficat mari, 1 punga paste, 2 pungi spaghete, 1 punga zahar, 1 punga de orez, 1 punga de malai, 1 punga de faina, 1 punga de bomboane de pom. Pentru mama cu 5 copii, cantitatile au fost dublate.

3 fetite (cele mai mari) au primit ghetute noi, imblanite. Fiecare copil a primit o bluzita, un pulover sau un hanorac nou. De asemenea, am trimis jucarii si haine din cele ramase la depozit (si inca mai sunt...).

Astept si eu pozele - nu m-a dus capul sa fac macar cu portbagajul plin..., dar am fost terminata de o raceala zilele astea - azi m-am trezit fara voce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Papanash, au intrat banii, multumesc.

Mergi la inceput