Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

m-a sunat de dimineatza o membra a comunitatii...nici nu are importanta nickul ei
eu am postat pe facebook subiectul cu 'multumiri moshului DC..."

transmitea felicitari si cand i-am spus ca au fost peste 150 copii care au beneficiat de camp asta ..in multe locatii din tara
intreba mirata cum de nu au fost discutii cu banii..cum de ne-am inteles..practic aproape fara sa ne cunoastem

ei uite asa! DA! zic eu ca toata lumea e impacata si multumita ca lucrurile s-au petrecut cu voia LUI, binecuvantat si fara probleme, chiar daca pe alocuri cu unele bariere



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

in loc de... Sarbatori Binecuvantate!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

buna fetele,
va povestesc si eu cum a decurs serbarea de la copii dinc entrul Ajutati-ne sa intelegem lumea Slobozia
Au inceput sa se aseze copiii imbracati in alb si in costume populare, parintii au luat loc pe scaune si asteptau cuminti sa vada ce li s-a pregatit. Pe usa a intrat Mos Craciun si fetele au inceput sa-i indrume sa spuna poezia pregatita... unii au spus cate 3 poezii- spre frustrarea mea ca Ema nu poate sa spuna nici una- apoi au dansat toti , au fost impartite darurile si au cantat 3 grupuri de colindatori, de la Colegiul Mihai Viteazu, de la Seminarul Teologic...a fost emotionant, mai ales ca pe ultima suta s-a mai anuntat Preotul de la mine din cartier si a impartit copiilor iconite si cate o punguta cu dulciuri si au mai primit de la alti oamnei de bine, in final au plecat acasa cu cate 1 punga generoasa de dulciuri si au fost superincantati de prestatia conlindatorilor. Am facut poze insa le postez mai tarziu.
Pe langa diplomele DC ,terapeutele au facut cate o felicitare cu poza copiilor
pe 27 decembrie la ora 11.30 se va repeta serbarea si pentru membrii forumului care se anunta in vizita la centru

MULTUMIM DC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Alinuk, ai zis ca pleci, ce faci, acum stai pe FB ???

Discutii cu banii ? La nici o campanie umanitara nu au iesit discutii de genul asta. Dupa ce se trage linie se fac ultimile socoteli si totul o sa fie ok. Daca n-ar fi existat incredere in noi nu am fi avut atatea persoane care sa doneze , unele chiar de la mii de km distanta.

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Papanash au intrat banii pe calorifer si ti-am trimis pe mail si bonurile de cheltuieli. Pe la 14.30 plec la cele 2 familii. O sa revin cu impresii cand ma intorc.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Va povestisem ca am cateva colege care au donat banuti si lucrusoare si m-am simtit datoare sa le trimit si lor cateva povesti si poze cu copiii care s-au bucurat de cadouri. Una din ele a venit plangand sa ma intrebe cum putem rezolva cu patutul bb-lusului iar celalalta mi-a scris:

"Foarte, Foarte Frumoasa intreaga actiune!!!
Ma bucur mult ca exista astfel de oameni, cu suflete atat de mari, nobile si frumoase!!!!

Sarbatori frumoase si luminoase, pline de bucurie si fericire!!!

Cu mult, mult drag,
elena"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mari_paun, pai pe 27 copiii repeta serbarea ? De ce ? cadourile le-ati dat acum, nu ?

Dianaalex, iti tinem pumnii ! am primit bonurile.


Apropo de bonuri am in agenda niste bonuri , n-am avut cum sa le depun in cont
Anya, multe multumiri colegilor tai, fiindca au fost alaturi de Mos Craciun !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

si eu gandeam cum sa trimit un patut la Cluj...
am realizat ca am atatea lucruri inutile in casa, am teancuri de lenjerii ( unele noi, pe care le am de cativa ani), paturi, prosoape...am facut niste pachete cu astfel de chestii cand au fost inundatiile, dar tot mai sunt.

Departamentul Cluj, tinem legatura pe mai departe, daca sunteti de acord o sa continuam actiunea, sub alta denumire

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Mari_paun, pai pe 27 copiii repeta serbarea ? De ce ? cadourile le-ati dat acum, nu ?

Dianaalex, iti tinem pumnii ! am primit bonurile.


Apropo de bonuri am in agenda niste bonuri , n-am avut cum sa le depun in cont
Anya, multe multumiri colegilor tai, fiindca au fost alaturi de Mos Craciun !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )







repeta serbarea pt alti musafiri
un ziarist local a vezut postul meu pe Fb despre actiunea Spiritul Craciunului si a a zis ca vine pe 27 dec cu niste prieteni ca sa faca o bucurie copiilor... e surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Si eu am cateva lenjerii de donat.
Ma gandeam sa mut ce a mai ramas in depozitul din blocul meu, e cam 1/3 din cel pe care l-am folosit pana acum.
Dar din fericire il vom putea folosi tot anul cred .



CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui mari_paun

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Mari_paun, pai pe 27 copiii repeta serbarea ? De ce ? cadourile le-ati dat acum, nu ?

Dianaalex, iti tinem pumnii ! am primit bonurile.


Apropo de bonuri am in agenda niste bonuri , n-am avut cum sa le depun in cont
Anya, multe multumiri colegilor tai, fiindca au fost alaturi de Mos Craciun !


repeta serbarea pt alti musafiri
un ziarist local a vezut postul meu pe Fb despre actiunea Spiritul Craciunului si a a zis ca vine pe 27 dec cu niste prieteni ca sa faca o bucurie copiilor... e surpriza


Ce frumos!!


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput