Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alex@Sara

fetelor,eu am scris luni pe plasa aceea cu lucruri noi ca e pt Slobozia pt 27 dec,ca asa a zis alinuk si cu Gaby,sa se duca acolo ce a mai ramas din ele .Dar cred ca nici ele nu stiau ca pt Slobozia Mosu are sacul gata deja,asa ca va rog sa ma iertati si pe mine daca am facut traznaia
Nu prea mai am timp sa stau la Pc ca am inceput pregatirile (deseara fac turta dulce ;-) )).dar tot mai fur eu cate 10 minutele si mai citesc pe aici.


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....



copiii au bluzite noi , deci dati si la alti copii care au mai multa nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Papanash pentru Nasta maia veti nevoie de hainute pana intr-un an?
Scuze dar nu pot sa citesc tot ca am fff multa treaba

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am trimis acum 250 RON la dariastoica


............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Papanash pentru Nasta maia veti nevoie de hainute pana intr-un an?
Scuze dar nu pot sa citesc tot ca am fff multa treaba




Acolo nu sunt copii asa de micuti din cate stiu eu. Oricum fetele au facut pachetele pentru ei, si au plecat sa cumpere fructe & dulciuri ..nu stiu daca ajung si la Nasta azi.
Daca sunt alte locuri unde pot fi directionate, mai bine sa mearga acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

[Ioana, cum crezi ca am putea sa ajutam ? Ai pe cineva acolo sau cum ?


Mama mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Citat:
citat din mesajul lui papanash

[Ioana, cum crezi ca am putea sa ajutam ? Ai pe cineva acolo sau cum ?


Mama mea.

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!





PAI HAI SA-MI DAI DETALII PE PM

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Anca, am impreia ca au acoperit toti copii cu varste mici. Doar la baieti de 10-17 ani e problema ca nu prea sunt hainute...

E ok sa iau din rechizitele folosite la Atelierul de Creatie si sa pun in pachet pentru cei 8 copii din Rimnic?

Papanash, deja am luat hainute pentru copiii mici azi - am impratit iniMoseste cu Aka si Teutz hainele pentru Nasta / Rimnic, ca sa nu iasa niciun copil in pierdere. Din pacate nu o sa pot sa trimit pana pe 25 hainele la Rimnic penrtu ca vreau sa le spal si sa le calc si vremea nu tine cu mine sa le usuce. Dar pe 26 ajung sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Raportez ca am incheiat operatiunea "depozitul". Azi am fost eu, Aka, Miremia si Ioana_Pos, ultimele doua si cu puiutele dupa ele.
Pungile pentru Nasta au fost facute si le-au luat Aka si Miremia, sper ca au si reusit sa ajunga la Nasta azi, ca era un trafic... Vor intra ele si ne vor spune ce si cum, ca trebuia sa mai faca si niste cumparaturi in drum (dulciuri, fructe). Din pacate, pentru baietii de 12, 14, 17 ani nu am avut hainute deloc.

In depozit au ramas, in afara de lucrurile pe care le va duce Dicirstea la Voluntari:
- mai multe pachete de pampersi marimea 2 (4-6 kg)
- cateva sacose cu jucarii
- haine pentru copii micuti (0-12 luni, 2-3 ani si aprox. 4 ani)
- o sacosa cu haine de barbat marimea L-XL
- haine de dama marimea M-L.
- o sacosa cu haine pentru bazar
- un top de coli de scris

Am vorbit cu Ioana_Pos, sa mai mearga intr-una din zilele urmatoare la depozit si sa mai ia ce se potriveste pentru copiii din Nicolesti si din Ramnicu Sarat, pentru ca azi a luat putine lucruri. Draga de ea, i-a fost teama ca nu ne vor ajunge noua pentru copiii de la Nasta.

Au mai ramas 3-4 pulovere noi de fete, din cele cumparate din Dragon (unul mare, cam pt. 17-18 ani si restul mititele, pentru 4-5 ani), si vreo doua pijamale noi (pentru 4-5 ani), pe care le-am pus intr-o punga langa lucrurile pentru Voluntari, cu un bilet, daca are nevoie Dicirstea de ele la Don Orione.

Situatia cheilor in momentul de fata: 1 la locul stiut, 1 la Dandusa, 1 la Alinuk, 1 la Papanash si 1 la Dicirstea.
Eu nu mai merg la depozit, pentru ca nu mai am ce face acolo, din fericire. Nu-mi vine sa cred cum arata acum si cum arata in urma cu cateva zile!

Va pupez pe fiecare in parte!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

A ajuns mosul la Nasta!

Am facut cumparaturi din kaufland si pt baietii mai mari, le-am luat niste bluzoane, sosete si antiperspirante, plus dulciurile/fructele pe care le-au primit toti. Le-am luat si fetelor mai mari antiperspirant. Sa luati legatura cu Aka pt ca ea a platit cumparaturile, mai era si stresata sa nu cumva sa considerati ca am cheltuit prea mult.

In alta ordine de idei sunt varza, am carat copilul dupa mine 7 ore azi, mi-a facut si niste crize de plans cand ne-am blocat in trafic.
Aka saraca era asa stresata, l-a lasat pe sot cu fetele acasa.....sper sa fie totul in regula.
Poate intra ea sa povesteasca cum s-au bucurat copiii de daruri, eu din motive de paranoia (sau nu) am stat cu copilul baricadata in masina.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

A ajuns mosul la Nasta!

Am facut cumparaturi din kaufland si pt baietii mai mari, le-am luat niste bluzoane, sosete si antiperspirante, plus dulciurile/fructele pe care le-au primit toti. Le-am luat si fetelor mai mari antiperspirant. Sa luati legatura cu Aka pt ca ea a platit cumparaturile, mai era si stresata sa nu cumva sa considerati ca am cheltuit prea mult.

In alta ordine de idei sunt varza, am carat copilul dupa mine 7 ore azi, mi-a facut si niste crize de plans cand ne-am blocat in trafic.
Aka saraca era asa stresata, l-a lasat pe sot cu fetele acasa.....sper sa fie totul in regula.
Poate intra ea sa povesteasca cum s-au bucurat copiii de daruri, eu din motive de paranoia (sau nu) am stat cu copilul baricadata in masina.



Dragele de voi..ati muncit ceva azi, nu gluma. Ce bine ca ati reusit sa mergeti si la spital.

Abia o astept pe aka sa ne povesteasca cum a fost la impartirea cadourilor.

Mergi la inceput